Kennedy Baptist College Cross Country 2017
3 May 2017
Results
Details
 
Contact
Girls 3km XC
Boys 4km XC
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (401 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Points
Pace
Wave
14
121
Kial CROSS
Kial CROSS #121
Male Y09
00:15:00.56
00:15:00.56
2
(14)
Y09
2
00:00:46.14
Male
14
Eyre
299
3:45 min/km
Junior boys
16
241
Tawana KWARAMBA
Tawana KWARAMBA #241
Male Y12
00:15:02.86
00:15:02.86
5
(16)
Y12
5
00:01:16.99
Male
16
Eyre
296
3:45 min/km
Senior boys
18
144
Joseph BURNETT
Joseph BURNETT #144
Male Y10
00:15:27.24
00:15:27.24
5
(18)
Y10
5
00:03:08.97
Male
18
Eyre
296
3:51 min/km
Senior boys
21
209
Reece CRAPPER
Reece CRAPPER #209
Male Y11
00:15:31.61
00:15:31.61
6
(21)
Y11
6
00:02:57.34
Male
21
Eyre
295
3:52 min/km
Senior boys
30
137
Caleb BEAMS
Caleb BEAMS #137
Male Y10
00:15:50.35
00:15:50.35
10
(30)
Y10
10
00:03:32.08
Male
30
Eyre
291
3:57 min/km
Senior boys
34
104
Kyle MACDONALD
Kyle MACDONALD #104
Male Y09
00:16:00.99
00:16:00.99
4
(34)
Y09
4
00:01:46.57
Male
34
Eyre
297
4:00 min/km
Junior boys
37
11
Kobe AUSTIN
Kobe AUSTIN #11
Male Y07
00:16:12.16
00:16:12.16
1
(37)
Y07
1
Male
37
Eyre
300
4:03 min/km
Junior boys
39
115
Ethan COOK
Ethan COOK #115
Male Y09
00:16:20.67
00:16:20.67
6
(39)
Y09
6
00:02:06.25
Male
39
Eyre
295
4:05 min/km
Junior boys
41
83
Arlo DAMJANOVICH-NAPOLEON
Arlo DAMJANOVICH-NAPOLEON #83
Male Y08
00:16:24.52
00:16:24.52
6
(41)
Y08
6
00:01:54.73
Male
41
Eyre
295
4:06 min/km
Junior boys
45
159
Joshua CICOLARI
Joshua CICOLARI #159
Male Y10
00:16:49.15
00:16:49.15
12
(45)
Y10
12
00:04:30.87
Male
45
Eyre
289
4:12 min/km
Senior boys
46
84
Colin DUCK
Colin DUCK #84
Male Y08
00:16:49.54
00:16:49.54
8
(46)
Y08
8
00:02:19.75
Male
46
Eyre
293
4:12 min/km
Junior boys
49
166
Riley DOWNEY
Riley DOWNEY #166
Male Y10
00:17:12.16
00:17:12.16
13
(49)
Y10
13
00:04:53.88
Male
49
Eyre
288
4:18 min/km
Senior boys
57
111
Fraser BLACK
Fraser BLACK #111
Male Y09
00:17:32.26
00:17:32.26
10
(57)
Y09
10
00:03:17.84
Male
57
Eyre
291
4:23 min/km
Junior boys
61
176
Aron ATTIWELL
Aron ATTIWELL #176
Male Y11
00:17:36.49
00:17:36.49
10
(61)
Y11
10
00:05:02.22
Male
61
Eyre
291
4:24 min/km
Senior boys
62
212
Lochlann DOWNEY
Lochlann DOWNEY #212
Male Y11
00:17:37.23
00:17:37.23
11
(62)
Y11
11
00:05:02.96
Male
62
Eyre
290
4:24 min/km
Senior boys
63
191
Samuel HERBERT
Samuel HERBERT #191
Male Y11
00:17:49.47
00:17:49.47
12
(63)
Y11
12
00:05:15.20
Male
63
Eyre
289
4:27 min/km
Senior boys
64
151
Benjamin MOORE
Benjamin MOORE #151
Male Y10
00:17:56.17
00:17:56.17
16
(64)
Y10
16
00:05:37.89
Male
64
Eyre
285
4:29 min/km
Senior boys
69
14
Obed BIRNUR
Obed BIRNUR #14
Male Y07
00:18:07.94
00:18:07.94
9
(69)
Y07
9
00:01:55.78
Male
69
Eyre
292
4:31 min/km
Junior boys
70
255
Michael DE SOUSA
Michael DE SOUSA #255
Male Y12
00:18:08.93
00:18:08.93
10
(70)
Y12
10
00:04:23.07
Male
70
Eyre
291
4:32 min/km
Senior boys
72
200
Lachlan BELKE
Lachlan BELKE #200
Male Y11
00:18:14.42
00:18:14.42
15
(72)
Y11
15
00:05:40.15
Male
72
Eyre
286
4:33 min/km
Senior boys
79
164
Eric DE SOUSA
Eric DE SOUSA #164
Male Y10
00:18:33.47
00:18:33.47
17
(79)
Y10
17
00:06:15.19
Male
79
Eyre
284
4:38 min/km
Senior boys
88
90
Ruan ALBERTS
Ruan ALBERTS #90
Male Y09
00:19:06.54
00:19:06.54
15
(88)
Y09
15
00:04:52.12
Male
88
Eyre
286
4:46 min/km
Junior boys
89
99
Kevin DUCK
Kevin DUCK #99
Male Y09
00:19:06.54
00:19:06.54
16
(89)
Y09
16
00:04:52.12
Male
89
Eyre
285
4:46 min/km
Junior boys
93
109
Ruben BEAMS
Ruben BEAMS #109
Male Y09
00:19:14.87
00:19:14.87
17
(93)
Y09
17
00:05:00.45
Male
93
Eyre
284
4:48 min/km
Junior boys
100
122
James CURREY
James CURREY #122
Male Y09
00:19:42.54
00:19:42.54
19
(100)
Y09
19
00:05:28.12
Male
100
Eyre
282
4:55 min/km
Junior boys
105
31
Max CALVERLEY
Max CALVERLEY #31
Male Y07
00:19:55.84
00:19:55.84
14
(105)
Y07
14
00:03:43.67
Male
105
Eyre
287
4:58 min/km
Junior boys
108
25
Matthew BODIN
Matthew BODIN #25
Male Y07
00:20:02.52
00:20:02.52
17
(108)
Y07
17
00:03:50.36
Male
108
Eyre
284
5:00 min/km
Junior boys
110
114
Yuan Ning CHOI
Yuan Ning CHOI #114
Male Y09
00:20:05.52
00:20:05.52
20
(110)
Y09
20
00:05:51.10
Male
110
Eyre
281
5:01 min/km
Junior boys
112
220
Harrison ALCHIN
Harrison ALCHIN #220
Male Y12
00:20:08.76
00:20:08.76
18
(112)
Y12
18
00:06:22.89
Male
112
Eyre
283
5:02 min/km
Senior boys
113
140
Jaiden BEST
Jaiden BEST #140
Male Y10
00:20:09.26
00:20:09.26
20
(113)
Y10
20
00:07:50.99
Male
113
Eyre
281
5:02 min/km
Senior boys
114
15
Kael BLACK
Kael BLACK #15
Male Y07
00:20:09.99
00:20:09.99
18
(114)
Y07
18
00:03:57.82
Male
114
Eyre
283
5:02 min/km
Junior boys
118
196
Dane AKTEPE
Dane AKTEPE #196
Male Y11
00:20:19.13
00:20:19.13
23
(118)
Y11
23
00:07:44.86
Male
118
Eyre
278
5:04 min/km
Senior boys
125
141
Ethan BLACK
Ethan BLACK #141
Male Y10
00:20:43.91
00:20:43.91
24
(125)
Y10
24
00:08:25.63
Male
125
Eyre
277
5:10 min/km
Senior boys
127
264
Nicholas PENELLO
Nicholas PENELLO #264
Male Y12
00:20:45.47
00:20:45.47
19
(127)
Y12
19
00:06:59.60
Male
127
Eyre
282
5:11 min/km
Senior boys
128
169
Joseph GAN
Joseph GAN #169
Male Y10
00:20:46.24
00:20:46.24
25
(128)
Y10
25
00:08:27.96
Male
128
Eyre
276
5:11 min/km
Senior boys
152
73
Mitchel BEKINK
Mitchel BEKINK #73
Male Y08
00:21:41.62
00:21:41.62
20
(152)
Y08
20
00:07:11.83
Male
152
Eyre
281
5:25 min/km
Junior boys
159
20
Carrick DODDS
Carrick DODDS #20
Male Y07
00:22:00.58
00:22:00.58
26
(159)
Y07
26
00:05:48.41
Male
159
Eyre
275
5:30 min/km
Junior boys
160
57
Cameron DONNELLY
Cameron DONNELLY #57
Male Y08
00:22:10.14
00:22:10.14
22
(160)
Y08
22
00:07:40.35
Male
160
Eyre
279
5:32 min/km
Junior boys
167
44
Jackson FITZGERALD
Jackson FITZGERALD #44
Male Y07
00:22:31.21
00:22:31.21
28
(167)
Y07
28
00:06:19.04
Male
167
Eyre
273
5:37 min/km
Junior boys
170
98
Jackson DOLLEY
Jackson DOLLEY #98
Male Y09
00:22:36.37
00:22:36.37
30
(170)
Y09
30
00:08:21.95
Male
170
Eyre
271
5:39 min/km
Junior boys
173
100
Willoughby DUFF
Willoughby DUFF #100
Male Y09
00:22:49.39
00:22:49.39
31
(173)
Y09
31
00:08:34.97
Male
173
Eyre
270
5:42 min/km
Junior boys
179
22
Angus DUFF
Angus DUFF #22
Male Y07
00:23:05.67
00:23:05.67
30
(179)
Y07
30
00:06:53.51
Male
179
Eyre
271
5:46 min/km
Junior boys
186
154
William ANTHONY
William ANTHONY #154
Male Y10
00:23:56.61
00:23:56.61
39
(186)
Y10
39
00:11:38.33
Male
186
Eyre
262
5:59 min/km
Senior boys
189
204
Daniel BURMAS
Daniel BURMAS #204
Male Y11
00:24:02.17
00:24:02.17
29
(189)
Y11
29
00:11:27.90
Male
189
Eyre
272
6:00 min/km
Senior boys
202
19
Finn CRAIGIE
Finn CRAIGIE #19
Male Y07
00:24:57.22
00:24:57.22
36
(202)
Y07
36
00:08:45.05
Male
202
Eyre
265
6:14 min/km
Junior boys
206
232
Declan CAMPBELL
Declan CAMPBELL #232
Male Y12
00:24:58.87
00:24:58.87
34
(206)
Y12
34
00:11:13.00
Male
206
Eyre
267
6:14 min/km
Senior boys
217
167
Michael DUNCAN
Michael DUNCAN #167
Male Y10
00:25:42.17
00:25:42.17
44
(217)
Y10
44
00:13:23.90
Male
217
Eyre
257
6:25 min/km
Senior boys
221
183
Ho-Wei CHAN
Ho-Wei CHAN #183
Male Y11
00:25:55.10
00:25:55.10
33
(221)
Y11
33
00:13:20.83
Male
221
Eyre
268
6:28 min/km
Senior boys
223
216
Cleveland HOARE
Cleveland HOARE #216
Male Y11
00:26:07.54
00:26:07.54
35
(223)
Y11
35
00:13:33.27
Male
223
Eyre
266
6:31 min/km
Senior boys
226
60
Ethan ELLIOTT
Ethan ELLIOTT #60
Male Y08
00:26:17.12
00:26:17.12
28
(226)
Y08
28
00:11:47.33
Male
226
Eyre
273
6:34 min/km
Junior boys
[1]
2
3
4
5
6
7
8
9
Page 1 of 9 (401 items)