Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
7
8
[9]
Page 9 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
142
142
1294
Hudson WATKINS
Hudson WATKINS #1294
Male Under 16
00:27:36.92
00:27:36.92
(00:26:57.59)
39
(78)
00:26:57.59
Under 16
39
38
00:10:52.92
Male
78
77
Watkins family
2
6:44 min/km
157
156
1216
Jesse TYNDALL
Jesse TYNDALL #1216
Male Under 16
00:29:19.40
00:29:19.40
(00:28:25.21)
40
(79)
00:28:25.21
Under 16
40
42
00:12:35.40
Male
79
82
7:06 min/km
160
151
1043
Jack FAIIRWEATHER
Jack FAIIRWEATHER #1043
Male Under 16
00:29:25.70
00:29:25.70
(00:28:14.00)
41
(81)
00:28:14.00
Under 16
41
40
00:12:41.70
Male
81
79
Three Little Pigs
2
7:03 min/km
161
154
1120
Hamish HILYARD
Hamish HILYARD #1120
Male Under 16
00:29:35.88
00:29:35.88
(00:28:23.79)
42
(82)
00:28:23.79
Under 16
42
41
00:12:51.88
Male
82
80
7:05 min/km
162
165
1253
Flynn DENNIS
Flynn DENNIS #1253
Male Under 16
00:29:43.63
00:29:43.63
(00:29:27.53)
43
(83)
00:29:27.53
Under 16
43
43
00:12:59.63
Male
83
83
7:21 min/km
166
167
1095
Orlando GIANONCELLI
Orlando GIANONCELLI #1095
Male Under 16
00:30:01.76
00:30:01.76
(00:29:30.56)
44
(84)
00:29:30.56
Under 16
44
44
00:13:17.76
Male
84
84
7:22 min/km
174
176
1187
Tobin MACGREGOR
Tobin MACGREGOR #1187
Male Under 16
00:30:45.39
00:30:45.39
(00:30:34.81)
45
(85)
00:30:34.81
Under 16
45
45
00:14:01.39
Male
85
85
7:38 min/km
198
193
1028
Taj AINSWORTH
Taj AINSWORTH #1028
Male Under 16
00:35:15.11
00:35:15.11
(00:34:16.15)
46
(91)
00:34:16.15
Under 16
46
46
00:18:31.11
Male
91
91
Team Ainsworth
2
8:34 min/km
216
218
1162
Jayden LAWSON
Jayden LAWSON #1162
Male Under 16
00:37:22.46
00:37:22.46
(00:37:17.87)
47
(98)
00:37:17.87
Under 16
47
47
00:20:38.46
Male
98
98
9:19 min/km
218
219
1258
Nick FLEMING
Nick FLEMING #1258
Male Under 16
00:37:48.54
00:37:48.54
(00:37:26.94)
48
(99)
00:37:26.94
Under 16
48
48
00:21:04.54
Male
99
99
9:21 min/km
219
220
1182
Lachlan WEST
Lachlan WEST #1182
Male Under 16
00:37:49.34
00:37:49.34
(00:37:27.95)
49
(100)
00:37:27.95
Under 16
49
49
00:21:05.34
Male
100
100
9:21 min/km
221
223
1297
Jake BURROUGHS
Jake BURROUGHS #1297
Male Under 16
00:38:38.93
00:38:38.93
(00:38:28.77)
50
(101)
00:38:28.77
Under 16
50
50
00:21:54.93
Male
101
102
9:37 min/km
222
224
1296
Tyler BURROUGHS
Tyler BURROUGHS #1296
Male Under 16
00:38:40.83
00:38:40.83
(00:38:30.24)
51
(102)
00:38:30.24
Under 16
51
51
00:21:56.83
Male
102
103
9:37 min/km
244
250
1254
Reilly JOHNSTONE
Reilly JOHNSTONE #1254
Male Under 16
00:41:09.66
00:41:09.66
(00:40:28.89)
52
(109)
00:40:28.89
Under 16
52
53
00:24:25.66
Male
109
109
10:07 min/km
285
293
1175
Ethan MCMILLEN
Ethan MCMILLEN #1175
Male Under 16
00:43:38.46
00:43:38.46
(00:42:55.42)
53
(121)
00:42:55.42
Under 16
53
54
00:26:54.46
Male
121
125
Team GMAS
15
10:43 min/km
312
319
1188
Fletcher MACGREGOR
Fletcher MACGREGOR #1188
Male Under 16
00:46:15.50
00:46:15.50
(00:45:39.22)
54
(127)
00:45:39.22
Under 16
54
55
00:29:31.50
Male
127
131
11:24 min/km
313
321
1145
Hudson KERRY
Hudson KERRY #1145
Male Under 16
00:46:16.02
00:46:16.02
(00:45:39.98)
55
(128)
00:45:39.98
Under 16
55
56
00:29:32.02
Male
128
133
Naths+Jets
1
11:24 min/km
341
359
1178
Aiden ROBERTSON
Aiden ROBERTSON #1178
Male Under 16
00:50:50.54
00:50:50.54
(00:50:01.73)
56
(136)
00:50:01.73
Under 16
56
57
00:34:06.54
Male
136
143
Synergy
1
12:30 min/km
347
241
1208
Luke DHARMAPALA
Luke DHARMAPALA #1208
Male Under 16
00:51:07.24
00:51:07.24
(00:40:05.25)
57
(138)
00:40:05.25
Under 16
57
52
00:34:23.24
Male
138
106
10:01 min/km
976
Kelly HARDING
Kelly HARDING #976
Male Under 16
DNS
DNS
(DNS)
DNS
Under 16
Male
St Mary MacKillop
min/km
984
Jack BARNES
Jack BARNES #984
Male Under 16
DNS
DNS
(DNS)
DNS
Under 16
Male
min/km
904
Matthew HUNT
Matthew HUNT #904
Male Under 16
DNS
DNS
(DNS)
DNS
Under 16
Male
Team GMAS
min/km
973
Helen BROWN
Helen BROWN #973
Female Wheelchair
Started
Started
(Started)
Started
Wheelchair
Female
Activ Lower South West Team
min/km
997
Shelley LEECH
Shelley LEECH #997
Female Wheelchair
DNS
DNS
(DNS)
DNS
Wheelchair
Female
South West ACTIVators
min/km
306
312
974
Michael HUMMEL
Michael HUMMEL #974
Male Wheelchair
00:45:37.03
00:45:37.03
(00:44:15.05)
1
(124)
00:44:15.05
Wheelchair
1
2
Male
124
127
Activ Lower South West Team
10
11:03 min/km
350
288
1287
Elvis TAYLOR
Elvis TAYLOR #1287
Male Wheelchair
00:52:11.22
00:52:11.22
(00:42:21.08)
2
(139)
00:42:21.08
Wheelchair
2
1
00:06:34.18
Male
139
124
10:35 min/km
361
335
1288
Glenn BROWN
Glenn BROWN #1288
Male Wheelchair
00:56:20.45
00:56:20.45
(00:46:19.44)
3
(144)
00:46:19.44
Wheelchair
3
3
00:10:43.42
Male
144
136
11:34 min/km
1
2
3
4
5
6
7
8
[9]
Page 9 of 9 (427 items)
© 2023