Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
13.5km Inlet & Ocean Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
12.5km Coastal Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2.2km Inlet Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28.5km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
5
4
Brody BAKER
Brody BAKER #4
Male Prime (18-39)
04:15:45.59
04:15:45.59
1
(5)
Prime (18-39)
1
Male
5
Western Australia
AUS
4:28 min/km
01:04:35.34
4:47 min/km
14
1
9
00:01:21.19
159
2
46
01:09:08.67
5:31 min/km
20
4
11
00:43:43.66
19:52 min/km
52
2
19
00:01:23.18
116
2
40
01:13:41.98
23.2 km/h
10
1
6
00:00:36.83
39
3
19
00:01:14.71
3:06 min/km
14
3
12
8
64
Bart HOLLEMANS
Bart HOLLEMANS #64
Male Veteran (40-49)
04:30:01.39
04:30:01.39
1
(7)
Veteran (40-49)
1
Male
7
Western Australia
AUS
4:43 min/km
01:12:50.78
5:23 min/km
36
5
24
00:00:25.60
1
1
1
01:08:45.34
5:30 min/km
19
1
10
00:52:08.37
23:41 min/km
172
14
67
00:01:33.28
144
3
46
01:12:13.05
23.7 km/h
9
1
5
00:00:35.50
33
3
15
00:01:29.46
3:43 min/km
68
15
44
81
353
Team Effort
Team Effort #353
Mixed Mixed Team
05:12:28.84
05:12:28.84
9
(35)
Mixed Team
9
00:41:18.27
Mixed
35
Western Australia
AUS
Gary Swan
Byron Renfrey
Kylie Swallow
Gary Swan
5:28 min/km
01:28:36.66
6:33 min/km
131
16
61
00:00:44.50
26
4
12
01:08:40.68
5:29 min/km
18
4
9
00:48:20.50
21:58 min/km
113
17
62
00:00:52.74
15
4
7
01:42:58.06
16.6 km/h
182
25
90
00:00:35.78
34
7
18
00:01:39.89
4:09 min/km
128
11
54
228
483
Fantastic 4
Fantastic 4 #483
Mixed Mixed Team
06:13:39.49
06:13:39.49
32
(114)
Mixed Team
32
01:42:28.92
Mixed
114
Western Australia
AUS
Brett Courtney
Katie Lovis
Grant Novak
Ana Brawls
6:32 min/km
02:21:27.47
10:28 min/km
277
38
136
00:00:43.73
22
3
9
01:08:28.23
5:28 min/km
17
3
8
00:40:07.04
18:14 min/km
21
7
11
00:01:32.51
139
32
85
01:58:20.32
14.5 km/h
241
33
114
00:00:57.38
187
28
87
00:02:02.79
5:06 min/km
234
26
106
466
Untitled
Untitled #466
Male Male Team
DNF
DNF
Male Team
Male
Western Australia
AUS
Lochy Jones
Mitch Wilson
Robert Rose
Collin Pass
01:42:12.17
7:34 min/km
00:00:40.80
01:08:11.90
5:27 min/km
00:56:53.92
25:51 min/km
00:01:06.82
01:23:18.77
20.5 km/h
00:00:31.49
00:01:57.38
4:53 min/km
38
23
Dan BAYLISS
Dan BAYLISS #23
Male Prime (18-39)
04:47:15.81
04:47:15.81
5
(21)
Prime (18-39)
5
00:31:30.22
Male
21
Western Australia
AUS
5:01 min/km
01:17:40.74
5:45 min/km
62
8
38
00:01:41.35
184
5
58
01:08:05.90
5:26 min/km
16
3
9
00:49:02.28
22:17 min/km
127
8
49
00:03:08.80
194
8
66
01:25:27.76
20.0 km/h
47
5
28
00:00:48.60
144
16
64
00:01:20.36
3:20 min/km
24
7
19
30
202
Carr & Co Divorce and Family Lawyers
Carr & Co Divorce and Family Lawyer.. #202
Mixed AR Pair
04:43:41.30
04:43:41.30
2
(11)
AR Pair
2
00:00:00.23
Mixed
11
Western Australia
AUS
Ben & Nathan
Ben & Nathan
Ben & Nathan
Ben & Nathan
4:58 min/km
01:29:09.92
6:36 min/km
137
7
62
00:01:23.02
160
3
98
01:07:51.10
5:25 min/km
15
2
7
00:50:28.89
22:56 min/km
149
5
81
00:02:39.17
182
4
107
01:10:01.31
24.4 km/h
6
1
2
00:00:39.33
58
1
28
00:01:28.54
3:41 min/km
63
2
18
29
232
Carr & Co Divorce and Family Lawyers
Carr & Co Divorce and Family Lawyer.. #232
Mixed AR Pair
04:43:41.07
04:43:41.07
1
(10)
AR Pair
1
Mixed
10
Western Australia
AUS
Ben & Nathan
Ben & Nathan
Ben & Nathan
Ben & Nathan
4:58 min/km
01:29:11.33
6:36 min/km
138
8
63
00:01:23.28
165
4
102
01:07:47.24
5:25 min/km
14
1
6
00:50:30.49
22:57 min/km
150
6
82
00:02:38.20
181
3
106
01:10:01.39
24.4 km/h
7
2
3
00:00:41.79
79
2
40
00:01:27.32
3:38 min/km
56
1
16
87
492
Multispeed Warriors
Multispeed Warriors #492
Mixed Mixed Team
05:13:50.94
05:13:50.94
11
(40)
Mixed Team
11
00:42:40.38
Mixed
40
Western Australia
AUS
Simon Kirke
Angus Rusbatch
Angela Moore
David Sturley
5:29 min/km
01:48:43.99
8:03 min/km
234
32
115
00:00:49.22
45
7
24
01:07:06.03
5:22 min/km
13
2
5
00:45:12.91
20:33 min/km
68
13
36
00:01:32.81
142
33
88
01:27:52.93
19.5 km/h
59
4
23
00:00:57.55
189
29
88
00:01:35.48
3:58 min/km
108
8
44
27
454
Sports Medicine Glengarry
Sports Medicine Glengarry #454
Male Male Team
04:42:54.82
04:42:54.82
10
(17)
Male Team
10
01:16:26.45
Male
17
Western Australia
AUS
Andrew Hayden
Brad Hart
Peter O'Connell
Duncan Sullivan
4:57 min/km
01:27:43.41
6:29 min/km
126
24
64
00:01:02.00
115
28
32
01:06:17.36
5:18 min/km
12
6
8
00:43:24.07
19:43 min/km
48
14
15
00:01:05.96
58
20
22
01:20:32.32
21.2 km/h
22
8
13
00:00:54.48
177
37
79
00:01:55.19
4:47 min/km
203
33
98
24
28
John CARROLL
John CARROLL #28
Male Prime (18-39)
04:40:42.37
04:40:42.37
4
(15)
Prime (18-39)
4
00:24:56.77
Male
15
Western Australia
AUS
4:54 min/km
01:13:17.14
5:25 min/km
39
5
26
00:02:00.08
193
6
64
01:05:49.60
5:15 min/km
11
2
7
00:53:27.84
24:18 min/km
187
14
75
00:02:24.90
175
5
58
01:21:45.31
20.9 km/h
25
4
14
00:00:42.77
86
7
40
00:01:14.70
3:06 min/km
13
2
11
80
481
Dorothy's Windsors of Oz
Dorothy's Windsors of Oz #481
Mixed Mixed Team
05:11:57.54
05:11:57.54
8
(34)
Mixed Team
8
00:40:46.98
Mixed
34
Western Australia
AUS
Simon Windsor
Thomas Windsor
Jane Windsor
Greg Windsor
5:27 min/km
01:40:54.81
7:28 min/km
202
27
95
00:00:50.54
53
9
27
01:04:54.15
5:11 min/km
10
1
4
00:51:26.68
23:23 min/km
164
24
88
00:01:22.65
115
26
69
01:30:13.57
19.0 km/h
73
9
33
00:00:34.73
31
6
17
00:01:40.38
4:10 min/km
136
13
58
10
542
Crusty Edges
Crusty Edges #542
Mixed Veteran Team
04:30:49.33
04:30:49.33
2
(3)
Veteran Team
2
00:00:33.73
Mixed
3
Western Australia
AUS
Mark Nathan
Adrian Castle
Andrew Pretsel
Paul Johnson
4:44 min/km
01:15:04.96
5:33 min/km
47
3
18
00:00:40.24
13
2
5
01:04:11.92
5:08 min/km
9
2
3
00:44:07.28
20:03 min/km
54
6
30
00:00:57.61
24
3
14
01:23:32.94
20.5 km/h
29
4
13
00:00:31.47
14
3
9
00:01:42.89
4:17 min/km
152
8
65
20
439
Guinness Monsters
Guinness Monsters #439
Mixed Veteran Team
04:39:29.57
04:39:29.57
3
(8)
Veteran Team
3
00:09:13.98
Mixed
8
Western Australia
AUS
Scott Smith
Glen Gibson
Bradley Hitchcock
Andrew Good
4:53 min/km
01:22:41.86
6:07 min/km
95
9
39
00:00:42.94
20
3
8
01:01:47.83
4:56 min/km
8
1
2
00:48:47.47
22:10 min/km
124
17
67
00:01:17.73
102
16
60
01:21:56.70
20.9 km/h
27
3
11
00:00:45.00
105
9
51
00:01:30.04
3:45 min/km
73
3
22
17
44
Bing PASCO
Bing PASCO #44
Male Prime (18-39)
04:36:56.05
04:36:56.05
3
(10)
+00:30:00
Prime (18-39)
3
00:21:10.46
Male
10
Western Australia
AUS
4:50 min/km
01:11:03.96
5:15 min/km
34
4
22
00:01:40.34
183
4
57
01:01:41.47
4:56 min/km
7
1
6
00:29:13.30
13:16 min/km
1
1
1
00:00:53.20
16
1
9
01:20:19.88
21.3 km/h
18
3
11
00:00:48.21
140
15
61
00:01:15.67
3:09 min/km
17
4
14
71
457
Team Fisher
Team Fisher #457
Male Male Team
05:06:12.10
05:06:12.10
20
(38)
Male Team
20
01:39:43.74
Male
38
Western Australia
AUS
John Fisher
Peter Fisher
Aaron Fisher
Joel Fisher
5:21 min/km
01:38:27.28
7:17 min/km
193
34
94
00:01:05.92
128
32
37
01:00:40.90
4:51 min/km
6
5
5
00:54:29.45
24:46 min/km
196
41
81
00:01:20.04
110
35
38
01:27:17.68
19.6 km/h
56
15
31
00:00:48.35
143
32
63
00:02:02.45
5:06 min/km
233
40
109
6
331
Stosh
Stosh #331
Mixed Open Team of 2
04:28:16.13
04:28:16.13
1
(1)
Open Team of 2
1
Mixed
1
Western Australia
AUS
Steve Kane
Josh O'Hart
Steve Kane
Josh O'Hart
4:41 min/km
01:07:35.72
5:00 min/km
20
2
8
00:00:42.44
18
1
7
01:00:13.78
4:49 min/km
5
1
1
00:47:34.70
21:37 min/km
101
15
56
00:01:12.12
82
9
47
01:28:52.45
19.2 km/h
65
5
26
00:00:34.27
27
3
13
00:01:30.62
3:46 min/km
78
7
27
4
3
Team QLD
Team QLD #3
Male Male Team
03:44:07.00
03:44:07.00
4
(4)
Male Team
4
00:17:38.63
Male
4
Queensland
AUS
Robert Pomie
Nick Moore
Luke Ingwersen
Dave Witnee
3:55 min/km
00:59:22.33
4:23 min/km
2
2
2
00:00:33.63
4
2
3
00:57:49.06
4:37 min/km
4
4
4
00:35:48.47
16:16 min/km
4
3
4
00:00:42.10
4
4
4
01:08:05.10
25.1 km/h
4
3
3
00:00:37.80
48
14
23
00:01:08.50
2:51 min/km
2
1
2
2
458
Team SmartStyle Bathrooms
Team SmartStyle Bathrooms #458
Male Male Team
03:40:15.81
03:40:15.81
2
(2)
Male Team
2
00:13:47.45
Male
2
Western Australia
AUS
Jack Retty
James Webster
Andrew Donaldson
Rowan Brown
3:51 min/km
00:59:37.80
4:25 min/km
3
3
3
00:00:41.31
17
8
10
00:57:26.93
4:35 min/km
3
3
3
00:35:53.42
16:18 min/km
5
4
5
00:00:40.32
1
1
1
01:04:08.96
26.7 km/h
2
2
2
00:00:33.13
19
5
10
00:01:13.93
3:04 min/km
10
5
8
3
2
Team VIC
Team VIC #2
Male Male Team
03:43:08.00
03:43:08.00
3
(3)
Male Team
3
00:16:39.63
Male
3
Victoria
AUS
Russ Goulding
Julian Spence
Drew Green
Cooper Jessen
3:54 min/km
01:01:59.63
4:35 min/km
10
6
6
00:00:34.86
6
3
4
00:51:27.31
4:06 min/km
2
2
2
00:38:24.68
17:27 min/km
12
7
8
00:00:41.80
3
3
3
01:08:12.20
25.1 km/h
5
4
4
00:00:37.00
40
12
20
00:01:10.50
2:56 min/km
6
4
5
1
1
Team WA
Team WA #1
Male Male Team
03:26:28.36
03:26:28.36
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Western Australia
AUS
Reece Baker
Michael Lori
Simon Huitenga
Reece Tucknott
3:36 min/km
00:58:35.39
4:20 min/km
1
1
1
00:00:33.26
3
1
2
00:50:14.87
4:01 min/km
1
1
1
00:33:36.99
15:16 min/km
2
1
2
00:00:41.35
2
2
2
01:00:53.09
28.1 km/h
1
1
1
00:00:43.52
94
23
43
00:01:09.87
2:54 min/km
4
3
4
343
Hedland 69ers
Hedland 69ers #343
Mixed Veteran Team of 2
DNF
DNF
Veteran Team of 2
Mixed
Western Australia
AUS
Tom Torpy
Paul Cochrane
Paul Cochrane
Tom Torpy
04:19:00.73
-02:25:35.99
48:21 min/km
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
© 2023