Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
4 Nov 2017
Results
Details
 
Contact
Augusta MINI Adventure Race
Augusta Adventure Race
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
State
Country
Name1
Name2
Name3
Name4
Pace
13.5km Inlet & Ocean Paddle
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T1
O/Pos
C/Pos
G/Pos
12.5km Coastal Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2.2km Inlet Swim
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T2
O/Pos
C/Pos
G/Pos
28.5km MTB
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
T3
O/Pos
C/Pos
G/Pos
400m Team Run
Pace
O/Pos
C/Pos
G/Pos
40
12
Ariarn HUSTON
Ariarn HUSTON #12
Female Prime (18-39)
04:49:02.50
04:49:02.50
2
(3)
Prime (18-39)
2
00:02:52.63
Female
3
Western Australia
AUS
5:03 min/km
01:17:06.49
5:42 min/km
58
1
1
00:00:56.43
78
2
8
01:10:35.67
5:38 min/km
27
1
1
00:45:18.02
20:35 min/km
69
2
7
00:02:10.35
168
1
14
01:30:54.61
18.8 km/h
80
3
4
00:00:48.20
139
3
12
00:01:12.70
3:01 min/km
8
1
1
23
437
Four skins
Four skins #437
Male Male Team
04:40:29.12
04:40:29.12
8
(14)
Male Team
8
01:14:00.75
Male
14
Western Australia
AUS
Tom Oblak
Harley Chirgwin
Will Lyons
Matt Oblak
4:54 min/km
01:24:49.12
6:16 min/km
111
23
58
00:00:40.06
12
6
7
01:09:56.84
5:35 min/km
23
7
14
00:43:41.14
19:51 min/km
50
16
17
00:00:57.94
28
12
13
01:18:34.46
21.8 km/h
15
7
9
00:00:33.99
25
8
13
00:01:15.53
3:08 min/km
16
7
13
86
406
PC's chicks
PC's chicks #406
Female Female Team
05:13:43.83
05:13:43.83
2
(6)
Female Team
2
00:05:15.44
Female
6
Western Australia
AUS
Bernice Butlion
Cantale Paoliello
Charlotte Churcher
Sonia Churcher
5:29 min/km
01:35:59.06
7:06 min/km
176
5
10
00:00:54.09
72
6
7
01:14:53.97
5:59 min/km
47
1
5
00:45:38.82
20:44 min/km
73
5
8
00:01:09.20
68
4
4
01:32:55.66
18.4 km/h
103
1
5
00:00:47.92
135
7
10
00:01:25.09
3:32 min/km
50
1
4
6
331
Stosh
Stosh #331
Mixed Open Team of 2
04:28:16.13
04:28:16.13
1
(1)
Open Team of 2
1
Mixed
1
Western Australia
AUS
Steve Kane
Josh O'Hart
Steve Kane
Josh O'Hart
4:41 min/km
01:07:35.72
5:00 min/km
20
2
8
00:00:42.44
18
1
7
01:00:13.78
4:49 min/km
5
1
1
00:47:34.70
21:37 min/km
101
15
56
00:01:12.12
82
9
47
01:28:52.45
19.2 km/h
65
5
26
00:00:34.27
27
3
13
00:01:30.62
3:46 min/km
78
7
27
255
414
The Ginthusiasts
The Ginthusiasts #414
Female Female Team
06:34:50.21
06:34:50.21
11
(16)
Female Team
11
01:26:21.82
Female
16
Western Australia
AUS
Sue Boladz
Michelle Wadsworth
Michelle Wadsworth
Cindy Colling
6:54 min/km
01:44:52.49
7:46 min/km
218
6
11
00:00:50.85
58
5
6
01:32:51.82
7:25 min/km
214
8
13
01:13:42.03
33:30 min/km
277
14
23
00:01:26.96
128
9
9
01:57:51.12
14.5 km/h
239
12
16
00:01:02.73
207
11
18
00:02:12.20
5:30 min/km
262
13
22
35
417
Eat My Dust Jnr
Eat My Dust Jnr #417
Mixed Junior Team
04:45:00.80
04:45:00.80
2
(14)
+00:02:00
Junior Team
2
00:12:05.22
Mixed
14
Western Australia
AUS
Jacob Fitzgerald
Kyle Sorensen
Harper Baron-Hay
Reece Margach
4:59 min/km
01:19:43.69
5:54 min/km
67
4
25
00:00:40.47
15
2
6
01:17:35.51
6:12 min/km
67
3
27
00:36:55.89
16:47 min/km
7
1
1
00:00:56.50
20
3
10
01:24:52.93
20.1 km/h
42
2
16
00:00:46.66
128
4
62
00:01:29.11
3:42 min/km
66
4
20
21
423
Blood Sweat and Beers
Blood Sweat and Beers #423
Male Male Team
04:40:10.26
04:40:10.26
6
(12)
Male Team
6
01:13:41.89
Male
12
Western Australia
AUS
Brett Cassidy
Matt Neesham
Julian Trezise
Scott Collins
4:54 min/km
01:01:22.62
4:32 min/km
7
5
5
00:00:38.90
8
5
6
01:19:43.90
6:22 min/km
91
21
47
00:48:08.74
21:53 min/km
110
27
42
00:00:57.66
25
10
11
01:27:13.31
19.6 km/h
55
14
30
00:00:28.24
5
1
2
00:01:36.86
4:02 min/km
112
18
59
53
536
rather be drinking
rather be drinking #536
Male Male Team
04:55:50.02
04:55:50.02
17
(28)
Male Team
17
01:29:21.66
Male
28
Western Australia
AUS
David Worthy
Mike Webber
Mick Macfarlane
Ewan Brown
5:10 min/km
01:05:46.33
4:52 min/km
17
8
11
00:00:38.47
7
4
5
01:27:01.04
6:57 min/km
163
31
78
00:43:25.06
19:44 min/km
49
15
16
00:01:10.58
75
24
27
01:35:38.54
17.9 km/h
123
26
57
00:00:39.31
57
16
29
00:01:30.67
3:46 min/km
81
15
48
209
537
Three Chicks and a Fox
Three Chicks and a Fox #537
Female Female Team
06:02:06.38
06:02:06.38
6
(10)
Female Team
6
00:53:37.99
Female
10
Western Australia
AUS
Kim Archer
Libby Dyde
Ruby Fox
Jackie Bakkers
6:20 min/km
02:05:57.11
9:19 min/km
262
11
17
00:00:48.46
43
4
5
01:27:12.50
6:58 min/km
165
4
9
00:44:29.39
20:13 min/km
60
4
6
00:01:04.63
51
1
1
01:39:54.69
17.1 km/h
158
3
7
00:00:50.34
155
9
14
00:01:49.23
4:33 min/km
180
7
12
10
542
Crusty Edges
Crusty Edges #542
Mixed Veteran Team
04:30:49.33
04:30:49.33
2
(3)
Veteran Team
2
00:00:33.73
Mixed
3
Western Australia
AUS
Mark Nathan
Adrian Castle
Andrew Pretsel
Paul Johnson
4:44 min/km
01:15:04.96
5:33 min/km
47
3
18
00:00:40.24
13
2
5
01:04:11.92
5:08 min/km
9
2
3
00:44:07.28
20:03 min/km
54
6
30
00:00:57.61
24
3
14
01:23:32.94
20.5 km/h
29
4
13
00:00:31.47
14
3
9
00:01:42.89
4:17 min/km
152
8
65
74
408
SaltWater Sisters
SaltWater Sisters #408
Female Female Team
05:08:28.39
05:08:28.39
1
(5)
Female Team
1
Female
5
Western Australia
AUS
Janelle Thompson
Jane Heaven
Waveney Eastaugh
Monique Vollprecht
5:24 min/km
01:28:46.60
6:34 min/km
133
2
5
00:00:47.59
40
3
4
01:20:50.18
6:28 min/km
103
2
6
00:41:12.81
18:44 min/km
31
1
1
00:01:24.14
122
8
8
01:33:01.31
18.4 km/h
104
2
6
00:00:42.95
89
2
4
00:01:42.79
4:16 min/km
151
4
9
39
498
Sneaky snakes
Sneaky snakes #498
Mixed Mixed Team
04:48:06.22
04:48:06.22
3
(16)
Mixed Team
3
00:16:55.65
Mixed
16
Western Australia
AUS
Mark Hopper
Margot Seneque
Remy Seneque
Sacha Seneque
5:02 min/km
01:07:33.66
5:00 min/km
18
3
7
00:00:40.00
11
2
4
01:21:40.18
6:32 min/km
113
10
51
00:37:20.70
16:58 min/km
8
1
2
00:01:01.27
39
10
24
01:36:58.18
17.6 km/h
131
17
63
00:00:43.30
92
18
46
00:02:08.90
5:22 min/km
252
32
119
3
2
Team VIC
Team VIC #2
Male Male Team
03:43:08.00
03:43:08.00
3
(3)
Male Team
3
00:16:39.63
Male
3
Victoria
AUS
Russ Goulding
Julian Spence
Drew Green
Cooper Jessen
3:54 min/km
01:01:59.63
4:35 min/km
10
6
6
00:00:34.86
6
3
4
00:51:27.31
4:06 min/km
2
2
2
00:38:24.68
17:27 min/km
12
7
8
00:00:41.80
3
3
3
01:08:12.20
25.1 km/h
5
4
4
00:00:37.00
40
12
20
00:01:10.50
2:56 min/km
6
4
5
4
3
Team QLD
Team QLD #3
Male Male Team
03:44:07.00
03:44:07.00
4
(4)
Male Team
4
00:17:38.63
Male
4
Queensland
AUS
Robert Pomie
Nick Moore
Luke Ingwersen
Dave Witnee
3:55 min/km
00:59:22.33
4:23 min/km
2
2
2
00:00:33.63
4
2
3
00:57:49.06
4:37 min/km
4
4
4
00:35:48.47
16:16 min/km
4
3
4
00:00:42.10
4
4
4
01:08:05.10
25.1 km/h
4
3
3
00:00:37.80
48
14
23
00:01:08.50
2:51 min/km
2
1
2
14
421
W's only
W's only #421
Mixed Junior Team
04:32:55.57
04:32:55.57
1
(5)
Junior Team
1
Mixed
5
Western Australia
AUS
Thomas Scott
Jehb ODonohue
Daniel Coleman
Mitchell Jarman
4:46 min/km
01:10:45.95
5:14 min/km
32
2
12
00:00:39.46
10
1
3
01:13:29.07
5:52 min/km
40
1
16
00:44:13.53
20:06 min/km
56
3
31
00:00:52.50
14
2
6
01:20:49.04
21.2 km/h
24
1
10
00:00:42.65
85
3
43
00:01:23.35
3:28 min/km
38
2
7
256
400
2Land&2Sea
2Land&2Sea #400
Female Female Team
06:36:47.85
06:36:47.85
12
(17)
Female Team
12
01:28:19.46
Female
17
Western Australia
AUS
Tracey Charles
Megan Grant
Sarah Goodwin
Kristi Head
6:56 min/km
02:24:44.42
10:43 min/km
281
14
23
00:00:44.55
27
2
3
01:24:05.48
6:43 min/km
137
3
8
00:46:10.53
20:59 min/km
84
6
9
00:01:10.40
74
5
5
01:57:30.90
14.6 km/h
238
11
15
00:00:46.11
120
5
7
00:01:35.43
3:58 min/km
107
2
7
123
404
FAB CHICKS
FAB CHICKS #404
Female Female Team
05:26:05.88
05:26:05.88
3
(7)
Female Team
3
00:17:37.49
Female
7
Western Australia
AUS
Kathleen Lowry
Aimee Christie
Rachel Greene
Marilena Stimpfl
5:42 min/km
01:25:50.99
6:21 min/km
115
1
4
00:00:43.94
24
1
2
01:29:14.54
7:08 min/km
183
5
10
00:42:59.89
19:32 min/km
47
3
5
00:02:06.12
164
12
13
01:42:22.26
16.7 km/h
179
4
8
00:00:49.73
151
8
13
00:01:58.39
4:55 min/km
221
10
18
91
472
Aged In Oak
Aged In Oak #472
Mixed Mixed Team
05:17:11.03
05:17:11.03
13
(44)
Mixed Team
13
00:46:00.46
Mixed
44
Western Australia
AUS
Josh Maurice
Andrew Jardine
Jo Eastcott
Frank Waters
5:33 min/km
01:01:01.40
4:31 min/km
5
1
1
00:00:39.26
9
1
2
01:35:22.92
7:37 min/km
233
29
115
00:51:07.41
23:14 min/km
161
23
87
00:01:26.23
126
28
74
01:43:50.35
16.5 km/h
192
28
95
00:01:56.54
271
37
132
00:01:46.90
4:27 min/km
172
15
76
1
1
Team WA
Team WA #1
Male Male Team
03:26:28.36
03:26:28.36
1
(1)
Male Team
1
Male
1
Western Australia
AUS
Reece Baker
Michael Lori
Simon Huitenga
Reece Tucknott
3:36 min/km
00:58:35.39
4:20 min/km
1
1
1
00:00:33.26
3
1
2
00:50:14.87
4:01 min/km
1
1
1
00:33:36.99
15:16 min/km
2
1
2
00:00:41.35
2
2
2
01:00:53.09
28.1 km/h
1
1
1
00:00:43.52
94
23
43
00:01:09.87
2:54 min/km
4
3
4
36
14
Elizabeth DORNOM
Elizabeth DORNOM #14
Female Prime (18-39)
04:46:09.86
04:46:09.86
1
(2)
Prime (18-39)
1
Female
2
Victoria
AUS
5:00 min/km
01:21:22.15
6:01 min/km
80
2
3
00:00:34.15
5
1
1
01:11:57.11
5:45 min/km
35
3
4
00:41:27.55
18:50 min/km
33
1
2
00:02:45.86
184
3
17
01:25:57.23
19.9 km/h
48
2
3
00:00:34.04
26
1
1
00:01:31.76
3:49 min/km
89
3
6
8
64
Bart HOLLEMANS
Bart HOLLEMANS #64
Male Veteran (40-49)
04:30:01.39
04:30:01.39
1
(7)
Veteran (40-49)
1
Male
7
Western Australia
AUS
4:43 min/km
01:12:50.78
5:23 min/km
36
5
24
00:00:25.60
1
1
1
01:08:45.34
5:30 min/km
19
1
10
00:52:08.37
23:41 min/km
172
14
67
00:01:33.28
144
3
46
01:12:13.05
23.7 km/h
9
1
5
00:00:35.50
33
3
15
00:01:29.46
3:43 min/km
68
15
44
108
517
Gunnar A Team
Gunnar A Team #517
Mixed Veteran Team
05:21:23.72
05:21:23.72
14
(54)
Veteran Team
14
00:51:08.13
Mixed
54
Western Australia
AUS
John Whitehand
Prince Mario Marques Da Horta
Markus Kuster
Markus Kuster
5:37 min/km
01:29:25.40
6:37 min/km
141
13
66
00:00:32.06
2
1
1
01:31:42.47
7:20 min/km
204
20
99
00:47:33.69
21:37 min/km
100
12
55
00:00:59.51
33
5
18
01:28:05.71
19.4 km/h
62
8
24
00:00:51.73
164
13
78
00:02:13.13
5:32 min/km
264
25
127
1
2
3
4
5
6
[7]
Page 7 of 7 (322 items)
© 2023