Chevron City to Surf for Active 2018 - Busselton
29 Jul 2018
Results
Details
 
Contact
12km Run
4km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (427 items)
Fav
Pos
Net Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Net Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Net Gender Pos
Team
Pos In Team
Pace
201
196
1274
Kayla SIMMS
Kayla SIMMS #1274
Female 16-19
00:35:31.89
00:35:31.89
(00:34:22.43)
4
(109)
00:34:22.43
16-19
4
4
00:12:42.09
Female
109
104
Slippery Snakes
2
8:35 min/km
202
202
1051
Kellie RETZLAFF
Kellie RETZLAFF #1051
Female 16-19
00:35:32.00
00:35:32.00
(00:34:45.24)
5
(110)
00:34:45.24
16-19
5
5
00:12:42.20
Female
110
110
Slippery Snakes
3
8:41 min/km
203
206
1318
James MADGE
James MADGE #1318
Male 16-19
00:35:40.11
00:35:40.11
(00:35:16.03)
8
(93)
00:35:16.03
16-19
8
8
00:23:25.36
Male
93
93
8:49 min/km
204
205
954
Emily RILEY
Emily RILEY #954
Female 20-29
00:35:47.28
00:35:47.28
(00:35:10.62)
10
(111)
00:35:10.62
20-29
10
10
00:17:54.11
Female
111
113
8:47 min/km
205
204
1135
Dayle RILEY
Dayle RILEY #1135
Female 50-59
00:35:47.85
00:35:47.85
(00:35:10.37)
8
(112)
00:35:10.37
50-59
8
8
00:13:40.39
Female
112
112
8:47 min/km
206
207
951
Penny TERPSTRA
Penny TERPSTRA #951
Female 30-39
00:36:05.02
00:36:05.02
(00:35:21.54)
25
(113)
00:35:21.54
30-39
25
26
00:15:38.30
Female
113
114
Slippery Snakes
4
8:50 min/km
207
212
1059
Layla BERNHARDT
Layla BERNHARDT #1059
Female Under 16
00:36:27.04
00:36:27.04
(00:36:19.15)
27
(114)
00:36:19.15
Under 16
27
28
00:20:42.03
Female
114
116
9:04 min/km
208
214
1060
Abbey BERNHARDT
Abbey BERNHARDT #1060
Female Under 16
00:36:27.85
00:36:27.85
(00:36:20.74)
28
(115)
00:36:20.74
Under 16
28
29
00:20:42.84
Female
115
118
9:05 min/km
209
213
1057
Jess BERNHARDT
Jess BERNHARDT #1057
Female 30-39
00:36:28.09
00:36:28.09
(00:36:19.78)
26
(116)
00:36:19.78
30-39
26
27
00:16:01.36
Female
116
117
9:04 min/km
211
208
1024
Isaac PALME
Isaac PALME #1024
Male 20-29
00:36:37.85
00:36:37.85
(00:35:44.76)
7
(94)
00:35:44.76
20-29
7
7
00:24:38.80
Male
94
94
Team Donuts
2
8:56 min/km
210
210
987
Charlize OCKENDEN
Charlize OCKENDEN #987
Female Under 16
00:36:37.85
00:36:37.85
(00:35:46.13)
29
(117)
00:35:46.13
Under 16
29
27
00:20:52.84
Female
117
115
8:56 min/km
212
209
1023
Ryan OCKENDEN
Ryan OCKENDEN #1023
Male 30-39
00:36:38.24
00:36:38.24
(00:35:46.11)
14
(95)
00:35:46.11
30-39
14
14
00:22:43.83
Male
95
95
Team Donuts
3
8:56 min/km
213
211
950
Jonathon RETZLAFF
Jonathon RETZLAFF #950
Male 40-49
00:36:45.78
00:36:45.78
(00:36:00.89)
13
(96)
00:36:00.89
40-49
13
13
00:20:39.06
Male
96
96
Slippery Snakes
5
9:00 min/km
214
215
948
Catherine BROADBENT
Catherine BROADBENT #948
Female 60-69
00:37:13.10
00:37:13.10
(00:37:06.25)
5
(118)
00:37:06.25
60-69
5
5
00:14:28.20
Female
118
119
9:16 min/km
215
216
1164
Steven RICE
Steven RICE #1164
Male 50-59
00:37:19.61
00:37:19.61
(00:37:15.83)
6
(97)
00:37:15.83
50-59
6
6
00:14:30.64
Male
97
97
9:18 min/km
216
218
1162
Jayden LAWSON
Jayden LAWSON #1162
Male Under 16
00:37:22.46
00:37:22.46
(00:37:17.87)
47
(98)
00:37:17.87
Under 16
47
47
00:20:38.46
Male
98
98
9:19 min/km
217
217
1163
Mya LAWSON
Mya LAWSON #1163
Female Under 16
00:37:22.87
00:37:22.87
(00:37:17.84)
30
(119)
00:37:17.84
Under 16
30
30
00:21:37.86
Female
119
120
9:19 min/km
218
219
1258
Nick FLEMING
Nick FLEMING #1258
Male Under 16
00:37:48.54
00:37:48.54
(00:37:26.94)
48
(99)
00:37:26.94
Under 16
48
48
00:21:04.54
Male
99
99
9:21 min/km
219
220
1182
Lachlan WEST
Lachlan WEST #1182
Male Under 16
00:37:49.34
00:37:49.34
(00:37:27.95)
49
(100)
00:37:27.95
Under 16
49
49
00:21:05.34
Male
100
100
9:21 min/km
220
222
1191
Sonya MARTIN
Sonya MARTIN #1191
Female 50-59
00:38:33.42
00:38:33.42
(00:38:21.39)
9
(120)
00:38:21.39
50-59
9
9
00:16:25.96
Female
120
121
GEO FIT OUTDOOR
12
9:35 min/km
221
223
1297
Jake BURROUGHS
Jake BURROUGHS #1297
Male Under 16
00:38:38.93
00:38:38.93
(00:38:28.77)
50
(101)
00:38:28.77
Under 16
50
50
00:21:54.93
Male
101
102
9:37 min/km
222
224
1296
Tyler BURROUGHS
Tyler BURROUGHS #1296
Male Under 16
00:38:40.83
00:38:40.83
(00:38:30.24)
51
(102)
00:38:30.24
Under 16
51
51
00:21:56.83
Male
102
103
9:37 min/km
223
225
939
Ross CLARK
Ross CLARK #939
Male 60-69
00:39:00.58
00:39:00.58
(00:38:58.24)
3
(103)
00:38:58.24
60-69
3
3
00:14:43.96
Male
103
104
Activ Lower South West Team
5
9:44 min/km
224
226
1270
Erin COOK
Erin COOK #1270
Female Under 16
00:39:20.52
00:39:20.52
(00:38:58.71)
31
(121)
00:38:58.71
Under 16
31
31
00:23:35.51
Female
121
122
9:44 min/km
225
221
18
Roderick MITCHELL
Roderick MITCHELL #18
Male 70+
00:39:37.63
00:39:37.63
(00:38:10.69)
2
(104)
00:38:10.69
70+
2
2
00:04:59.51
Male
104
101
Activ All Stars
3
9:32 min/km
226
232
975
Keith FRENCH
Keith FRENCH #975
Male 50-59
00:39:46.57
00:39:46.57
(00:39:45.08)
7
(105)
00:39:45.08
50-59
7
7
00:16:57.60
Male
105
105
Activ Lower South West Team
6
9:56 min/km
227
236
1210
Elizabeth HALLADIN
Elizabeth HALLADIN #1210
Female 60-69
00:40:07.82
00:40:07.82
(00:40:01.75)
6
(122)
00:40:01.75
60-69
6
6
00:17:22.92
Female
122
131
10:00 min/km
228
228
1301
Daniel GRAZIER
Daniel GRAZIER #1301
Female 20-29
00:40:17.01
00:40:17.01
(00:39:21.35)
11
(123)
00:39:21.35
20-29
11
11
00:22:23.84
Female
123
124
9:50 min/km
229
227
1286
Blanche FARIES
Blanche FARIES #1286
Female 70+
00:40:17.42
00:40:17.42
(00:39:18.68)
1
(124)
00:39:18.68
70+
1
1
Female
124
123
9:49 min/km
230
233
1141
Emma YOUNG
Emma YOUNG #1141
Female Under 16
00:40:18.05
00:40:18.05
(00:39:54.96)
32
(125)
00:39:54.96
Under 16
32
33
00:24:33.04
Female
125
128
Team GMAS
14
9:58 min/km
231
248
979
Sean HUNTER
Sean HUNTER #979
Male 50-59
00:40:22.30
00:40:22.30
(00:40:17.27)
8
(106)
00:40:17.27
50-59
8
9
00:17:33.33
Male
106
108
Activ Lower South West Team
7
10:04 min/km
232
237
1196
Sophee KERIMOFSKI
Sophee KERIMOFSKI #1196
Female 16-19
00:40:26.82
00:40:26.82
(00:40:02.14)
6
(126)
00:40:02.14
16-19
6
6
00:17:37.02
Female
126
132
10:00 min/km
233
229
1153
Sarah O'BRIEN
Sarah O'BRIEN #1153
Female Under 16
00:40:33.32
00:40:33.32
(00:39:29.22)
33
(127)
00:39:29.22
Under 16
33
32
00:24:48.31
Female
127
125
Team Chevron
3
9:52 min/km
234
242
1244
Rachel WHITE
Rachel WHITE #1244
Female 40-49
00:40:36.32
00:40:36.32
(00:40:08.09)
36
(128)
00:40:08.09
40-49
36
39
00:19:01.19
Female
128
136
10:02 min/km
235
243
1304
Chris FLEMING
Chris FLEMING #1304
Female 50-59
00:40:37.60
00:40:37.60
(00:40:11.29)
10
(129)
00:40:11.29
50-59
10
12
00:18:30.14
Female
129
137
10:02 min/km
236
252
1090
Deb MCDONNA
Deb MCDONNA #1090
Female 50-59
00:40:39.85
00:40:39.85
(00:40:32.00)
11
(130)
00:40:32.00
50-59
11
13
00:18:32.39
Female
130
142
Activ Lower South West Team
8
10:08 min/km
237
251
1080
Geoff KEMP
Geoff KEMP #1080
Male 60-69
00:40:41.07
00:40:41.07
(00:40:31.32)
4
(107)
00:40:31.32
60-69
4
4
00:16:24.45
Male
107
110
Activ Lower South West Team
9
10:07 min/km
238
246
1305
Peter FLEMING
Peter FLEMING #1305
Male 50-59
00:40:41.46
00:40:41.46
(00:40:14.73)
9
(108)
00:40:14.73
50-59
9
8
00:17:52.48
Male
108
107
10:03 min/km
239
230
907
Jody WITCOMBE
Jody WITCOMBE #907
Female 40-49
00:40:47.02
00:40:47.02
(00:39:35.72)
37
(131)
00:39:35.72
40-49
37
36
00:19:11.89
Female
131
126
9:53 min/km
240
245
910
Lillian HOGAN
Lillian HOGAN #910
Female 40-49
00:40:47.32
00:40:47.32
(00:40:12.98)
38
(132)
00:40:12.98
40-49
38
40
00:19:12.19
Female
132
139
GEO FIT OUTDOOR
13
10:03 min/km
241
231
1268
Robyn BADGER
Robyn BADGER #1268
Female 50-59
00:40:48.04
00:40:48.04
(00:39:43.97)
12
(133)
00:39:43.97
50-59
12
10
00:18:40.58
Female
133
127
GEO FIT OUTDOOR
14
9:55 min/km
242
239
1221
Paula FELS
Paula FELS #1221
Female 40-49
00:40:49.82
00:40:49.82
(00:40:02.46)
39
(134)
00:40:02.46
40-49
39
37
00:19:14.69
Female
134
134
Geographe Ed Support
1
10:00 min/km
243
238
1220
Susannah BROTHERTON
Susannah BROTHERTON #1220
Female 50-59
00:40:50.07
00:40:50.07
(00:40:02.30)
13
(135)
00:40:02.30
50-59
13
11
00:18:42.61
Female
135
133
Geographe Ed Support
2
10:00 min/km
244
250
1254
Reilly JOHNSTONE
Reilly JOHNSTONE #1254
Male Under 16
00:41:09.66
00:41:09.66
(00:40:28.89)
52
(109)
00:40:28.89
Under 16
52
53
00:24:25.66
Male
109
109
10:07 min/km
245
234
1014
Jorja BLACKLEDGE
Jorja BLACKLEDGE #1014
Female Under 16
00:41:09.81
00:41:09.81
(00:39:58.51)
34
(136)
00:39:58.51
Under 16
34
34
00:25:24.80
Female
136
129
Dixie's walkers
3
9:59 min/km
246
235
1017
Stephanie CROSBIE
Stephanie CROSBIE #1017
Female Under 16
00:41:10.47
00:41:10.47
(00:40:01.02)
35
(137)
00:40:01.02
Under 16
35
35
00:25:25.46
Female
137
130
Dixie's walkers
4
10:00 min/km
247
260
1061
Sandy BERNHARDT
Sandy BERNHARDT #1061
Female 60-69
00:41:16.37
00:41:16.37
(00:41:08.27)
7
(138)
00:41:08.27
60-69
7
7
00:18:31.47
Female
138
147
10:17 min/km
248
244
1012
Cherry BLACKLEDGE
Cherry BLACKLEDGE #1012
Female Under 16
00:41:20.87
00:41:20.87
(00:40:11.41)
36
(139)
00:40:11.41
Under 16
36
36
00:25:35.86
Female
139
138
Dixie's walkers
5
10:02 min/km
249
247
1013
Julie SCOBIE
Julie SCOBIE #1013
Female 40-49
00:41:26.56
00:41:26.56
(00:40:16.91)
40
(140)
00:40:16.91
40-49
40
41
00:19:51.43
Female
140
140
Dixie's walkers
6
10:04 min/km
250
249
1015
Rebecca CROSBIE
Rebecca CROSBIE #1015
Female 40-49
00:41:26.56
00:41:26.56
(00:40:18.77)
41
(141)
00:40:18.77
40-49
41
42
00:19:51.43
Female
141
141
Dixie's walkers
7
10:04 min/km
1
2
3
4
[5]
6
7
8
9
Page 5 of 9 (427 items)
© 2023