42nd Swim Thru Rottnest
1 Dec 2018
Results
Details
Links
Race Series
 
Contact
1600m Swim
500m Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
Page 3 of 4 (162 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Nation
Estimated Time
Pace
Wave
126
930
David SMYTH
David SMYTH #930
Male 50-54
00:13:28.8
00:13:28.8
6
(63)
50-54
6
00:02:53.4
Male
63
01:00:00
26:57 min/km
Wave 4 : Red
125
926
Shirley GODFREY
Shirley GODFREY #926
Female 50-54
00:13:25.7
00:13:25.7
2
(63)
50-54
2
00:02:17.0
Female
63
01:00:00
26:51 min/km
Wave 2 : Black
127
928
Tiana SCARVACI
Tiana SCARVACI #928
Female Under 15
00:13:35.8
00:13:35.8
23
(64)
Under 15
23
00:06:38.8
Female
64
01:00:00
27:11 min/km
Wave 1 : Silver
86
947
Kyle DOONAN
Kyle DOONAN #947
Male 50-54
00:12:04.1
00:12:04.1
4
(44)
50-54
4
00:01:28.7
Male
44
01:00:00
24:08 min/km
Wave 1 : Silver
59
949
Callum MITCHELL
Callum MITCHELL #949
Male Under 15
00:10:56.8
00:10:56.8
14
(27)
Under 15
14
00:03:56.4
Male
27
01:00:00
21:53 min/km
Wave 1 : Silver
58
942
Lara ASHFORD
Lara ASHFORD #942
Female 20-24
00:10:56.5
00:10:56.5
5
(32)
20-24
5
00:01:22.3
Female
32
01:00:00
21:53 min/km
Wave 1 : Silver
36
950
Kinti BROWNE-LOOPES
Kinti BROWNE-LOOPES #950
Female 45-49
00:10:08.3
00:10:08.3
3
(20)
45-49
3
00:01:31.3
Female
20
01:00:00
20:16 min/km
Wave 1 : Silver
104
941
James EGERTON-WARBURTON
James EGERTON-WARBURTON #941
Male Under 15
00:12:46.8
00:12:46.8
24
(55)
Under 15
24
00:05:46.4
Male
55
01:00:00
25:33 min/km
Wave 1 : Silver
67
939
Michael EGERTON-WARBURTON
Michael EGERTON-WARBURTON #939
Male Under 15
00:11:07.5
00:11:07.5
15
(31)
Under 15
15
00:04:07.1
Male
31
01:00:00
22:15 min/km
Wave 1 : Silver
23
952
Kate DAGNALL
Kate DAGNALL #952
Female 20-24
00:09:34.2
00:09:34.2
1
(14)
20-24
1
Female
14
01:00:00
19:08 min/km
Wave 1 : Silver
63
954
Mark WATTERS
Mark WATTERS #954
Male 40-44
00:11:01.0
00:11:01.0
1
(29)
40-44
1
Male
29
01:00:00
22:02 min/km
Wave 1 : Silver
44
842
David WILLIAMSON
David WILLIAMSON #842
Male 35-39
00:10:17.2
00:10:17.2
1
(19)
35-39
1
Male
19
00:15:00
20:34 min/km
Wave 1 : Silver
39
843
Ryan WOODBURY
Ryan WOODBURY #843
Male 25-29
00:10:12.0
00:10:12.0
2
(18)
25-29
2
00:01:37.3
Male
18
00:15:01
20:24 min/km
Wave 1 : Silver
48
909
Lloyd KING
Lloyd KING #909
Male 50-54
00:10:35.4
00:10:35.4
1
(22)
50-54
1
Male
22
01:00:00
21:10 min/km
Wave 2 : Black
80
822
Robin SANDOVER
Robin SANDOVER #822
Male 25-29
00:11:40.3
00:11:40.3
6
(40)
25-29
6
00:03:05.6
Male
40
00:24:00
23:20 min/km
Wave 2 : Black
119
823
Roger SANDS
Roger SANDS #823
Male 65-69
00:13:18.3
00:13:18.3
4
(58)
65-69
4
00:02:17.8
Male
58
00:10:40
26:36 min/km
Wave 1 : Silver
124
824
Juliano SCARVACI
Juliano SCARVACI #824
Male Under 15
00:13:24.1
00:13:24.1
27
(62)
Under 15
27
00:06:23.7
Male
62
Somerset Swimming Club
1
00:11:01
26:48 min/km
Wave 1 : Silver
142
828
Nancy SHAW
Nancy SHAW #828
Female 35-39
00:15:43.0
00:15:43.0
2
(74)
35-39
2
00:02:38.2
Female
74
City of Perth SLSC
1
00:12:00
31:26 min/km
Wave 1 : Silver
107
820
Faye ROGERS
Faye ROGERS #820
Female 65-69
00:12:52.8
00:12:52.8
1
(52)
65-69
1
Female
52
Cockburn Masters
1
00:20:00
25:45 min/km
Wave 2 : Black
76
798
Pasquale OLIVA
Pasquale OLIVA #798
Male Under 15
00:11:30.2
00:11:30.2
19
(36)
Under 15
19
00:04:29.8
Male
36
Somerset Swim Club
1
00:30:00
23:00 min/km
Wave 2 : Black
31
799
Hannah ORCHARD
Hannah ORCHARD #799
Female Under 15
00:09:52.6
00:09:52.6
10
(16)
Under 15
10
00:02:55.6
Female
16
Swanbourne Nedlands SLSC
1
00:13:04
19:45 min/km
Wave 1 : Silver
7
800
Richard ORME
Richard ORME #800
Male 60-64
00:07:57.7
00:07:57.7
1
(3)
60-64
1
Male
3
Mullaloo SLSC
1
00:20:01
15:55 min/km
Wave 2 : Black
20
765
Milla IASCHI
Milla IASCHI #765
Female Under 15
00:09:32.8
00:09:32.8
7
(11)
Under 15
7
00:02:35.8
Female
11
Perth City Swim Club
1
00:10:00
19:05 min/km
Wave 1 : Silver
120
762
William HODBY
William HODBY #762
Male Under 15
00:13:19.5
00:13:19.5
26
(59)
Under 15
26
00:06:19.1
Male
59
UWA West Coast Swim Club
1
00:20:00
26:39 min/km
Wave 2 : Black
1
756
Kate HARRISON
Kate HARRISON #756
Female Under 15
00:06:57.0
00:06:57.0
1
(1)
Under 15
1
Female
1
Westside Christ Church Aquatic
1
00:07:30
13:54 min/km
Wave 1 : Silver
17
750
Callum GODFREY
Callum GODFREY #750
Male Under 15
00:09:01.2
00:09:01.2
6
(8)
Under 15
6
00:02:00.8
Male
8
Floreat SLSC
1
00:12:00
18:02 min/km
Wave 1 : Silver
69
85
Bay BRUCE
Bay BRUCE #85
Male Under 15
00:11:10.6
00:11:10.6
16
(32)
Under 15
16
00:04:10.2
Male
32
Bruceys Open Water Team
1
00:32:01
22:21 min/km
Wave 1 : Silver
33
738
Sarah-Jane FAGEN
Sarah-Jane FAGEN #738
Female 20-24
00:10:02.5
00:10:02.5
2
(17)
20-24
2
00:00:28.3
Female
17
Black Socks Sporting Club
1
00:20:00
20:05 min/km
Wave 2 : Black
134
739
Charmaine FERGUSON
Charmaine FERGUSON #739
Female Under 15
00:14:14.3
00:14:14.3
24
(69)
Under 15
24
00:07:17.3
Female
69
Fremantle SLSC
1
00:20:00
28:28 min/km
Wave 1 : Silver
144
709
Nev BARKER
Nev BARKER #709
Male 60-64
00:15:50.7
00:15:50.7
6
(69)
60-64
6
00:07:53.0
Male
69
Crabs
1
00:15:04
31:41 min/km
Wave 1 : Silver
35
710
Jaye BARNESBY-BUIE
Jaye BARNESBY-BUIE #710
Female 15-19
00:10:06.5
00:10:06.5
3
(19)
15-19
3
00:02:27.8
Female
19
Superfins Masters
1
00:12:00
20:13 min/km
Wave 1 : Silver
122
703
Vanessa ALLAN
Vanessa ALLAN #703
Female 60-64
00:13:22.4
00:13:22.4
2
(62)
60-64
2
00:00:06.6
Female
62
Westcoast Masters
1
00:18:05
26:44 min/km
Wave 1 : Silver
105
727
Matilda COBILL
Matilda COBILL #727
Female Under 15
00:12:49.5
00:12:49.5
20
(50)
Under 15
20
00:05:52.5
Female
50
South Shore Swimming Club
1
00:25:00
25:38 min/km
Wave 2 : Black
93
728
Matil CONNOR
Matil CONNOR #728
Female 25-29
00:12:26.3
00:12:26.3
4
(45)
25-29
4
00:02:13.3
Female
45
Triton Water Polo Club
1
00:25:00
24:52 min/km
Wave 2 : Black
87
700
Xavier ADDY
Xavier ADDY #700
Male Under 15
00:12:06.6
00:12:06.6
21
(45)
Under 15
21
00:05:06.2
Male
45
Swanbourne Nedlands SLSC
2
00:30:00
24:13 min/km
Wave 2 : Black
97
796
Stephanie NEVILLE
Stephanie NEVILLE #796
Female 20-24
00:12:32.7
00:12:32.7
7
(48)
20-24
7
00:02:58.5
Female
48
Superfins Masters
2
00:15:00
25:05 min/km
Wave 1 : Silver
110
760
Maaike HINE
Maaike HINE #760
Female 65-69
00:13:03.6
00:13:03.6
3
(55)
65-69
3
00:00:10.8
Female
55
Cockburn Masters
2
00:13:45
26:07 min/km
Wave 1 : Silver
2
829
Ben SHIPTON
Ben SHIPTON #829
Male Under 15
00:07:00.4
00:07:00.4
1
(1)
Under 15
1
Male
1
Westside Christ Church Aquatic
2
00:30:00
14:00 min/km
Wave 1 : Silver
42
837
Bianca SUBAN
Bianca SUBAN #837
Female 30-34
00:10:14.9
00:10:14.9
3
(24)
30-34
3
00:01:58.4
Female
24
Black Socks Sporting Club
2
00:11:00
20:29 min/km
Wave 1 : Silver
103
821
Joseph SALT
Joseph SALT #821
Male 15-19
00:12:44.9
00:12:44.9
1
(54)
15-19
1
Male
54
Superfins Masters
3
00:15:00
25:29 min/km
Wave 1 : Silver
118
789
Lynette MOLLICA
Lynette MOLLICA #789
Female 60-64
00:13:15.8
00:13:15.8
1
(61)
60-64
1
Female
61
Cockburn Masters
3
00:10:07
26:31 min/km
Wave 1 : Silver
96
790
Tony MONACO
Tony MONACO #790
Male 65-69
00:12:30.7
00:12:30.7
2
(49)
65-69
2
00:01:30.2
Male
49
Black Socks Sporting Club
3
00:20:00
25:01 min/km
Wave 2 : Black
3
746
Paige FLOWERDEW
Paige FLOWERDEW #746
Female Under 15
00:07:21.2
00:07:21.2
2
(2)
Under 15
2
00:00:24.2
Female
2
Westside Christ Church Aquatic
3
00:08:00
14:42 min/km
Wave 1 : Silver
4
757
Sophie HARRISON
Sophie HARRISON #757
Female 15-19
00:07:38.7
00:07:38.7
1
(3)
15-19
1
Female
3
Westside Christ Church Aquatic
4
00:08:20
15:17 min/km
Wave 1 : Silver
131
785
Courtney Lauren MARANO
Courtney Lauren MARANO #785
Female 25-29
00:13:51.1
00:13:51.1
6
(67)
25-29
6
00:03:38.1
Female
67
Superfins Masters
4
00:20:00
27:42 min/km
Wave 2 : Black
5
774
Jensen KIRBY
Jensen KIRBY #774
Male Under 15
00:07:39.7
00:07:39.7
2
(2)
Under 15
2
00:00:39.3
Male
2
Westside Christ Church Aquatic
5
00:00:00
15:19 min/km
Wave 1 : Silver
137
814
Anne-Marie RICH
Anne-Marie RICH #814
Female 25-29
00:14:54.0
00:14:54.0
7
(71)
25-29
7
00:04:41.0
Female
71
Superfins Masters
5
00:00:40
29:48 min/km
Wave 1 : Silver
138
748
Kathryn FORTNUM
Kathryn FORTNUM #748
Female 25-29
00:14:55.7
00:14:55.7
8
(72)
25-29
8
00:04:42.7
Female
72
Superfins Masters
6
00:10:01
29:51 min/km
Wave 1 : Silver
8
813
Jeremy REYNOLDS
Jeremy REYNOLDS #813
Male Under 15
00:08:10.9
00:08:10.9
3
(4)
Under 15
3
00:01:10.5
Male
4
Westside Christ Church Aquatic
6
00:11:00
16:21 min/km
Wave 1 : Silver
139
819
Keith ROBINSON
Keith ROBINSON #819
Male 20-24
00:14:55.9
00:14:55.9
1
(67)
20-24
1
Male
67
Superfins Masters
7
00:15:00
29:51 min/km
Wave 1 : Silver
1
2
[3]
4
Page 3 of 4 (162 items)