X Adventure Race Dunsborough
16 Apr 2016
Results
Details
 
Contact
Short Course X-Adventure
Kids X-Adventure
Long Course X-Adventure
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
All genders
Male
Female
Mixed
All categories
Male Under 15
Female Under 15
Male Under 13
Female Under 13
Male Under 11
Female Under 11
Male Under 9
Female Under 9
Under 15 Team
Under 11 Team
All clubs
Sort by finish order
Sort by race number
Sort by name
Sort by category
Sort by team
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (268 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Time Adj
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Leg1
Leg2
Leg3
Pace
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
G/Pos
1
2308
CCC Challengers
CCC Challengers #2308
Male Under 15 Team
00:33:33.77
00:33:33.77
1
(1)
Under 15 Team
1
Male
1
WA
AUS
Jeremy Heyes
Emily Kerr
Noah McGuinness
4:53 min/km
00:04:50.94
61
4
36
00:13:02.37
3
1
3
00:15:13.24
5
1
5
00:00:27.21
8
1
8
2
2191
Samuel VAN ROOYEN
Samuel VAN ROOYEN #2191
Male Male Under 13
00:33:54.89
00:33:54.89
1
(2)
Male Under 13
1
Male
2
WA
AUS
Samuel van Rooyen
Samuel van Rooyen
Samuel van Rooyen
4:57 min/km
00:04:12.69
7
2
5
00:13:54.41
6
2
6
00:15:22.26
6
5
6
00:00:25.52
4
4
4
3
2078
Indiana HILL
Indiana HILL #2078
Male Male Under 13
00:33:55.70
00:33:55.70
2
(3)
Male Under 13
2
Male
3
WA
AUS
Indiana Hill
Indiana Hill
Indiana Hill
4:57 min/km
00:04:14.11
8
3
6
00:14:35.16
17
8
15
00:14:40.09
1
1
1
00:00:26.33
7
6
7
4
2181
Benjamin TAYLOR
Benjamin TAYLOR #2181
Male Male Under 13
00:34:40.96
00:34:40.96
3
(4)
Male Under 13
3
Male
4
WA
AUS
Benjamin Taylor
Benjamin Taylor
Benjamin Taylor
5:03 min/km
00:04:33.31
22
8
18
00:14:21.05
12
5
11
00:15:23.74
7
6
7
00:00:22.85
1
1
1
5
2028
Jeremy BUGDEN
Jeremy BUGDEN #2028
Male Male Under 13
00:34:42.55
00:34:42.55
4
(5)
Male Under 13
4
Male
5
WA
AUS
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
Jeremy Bugden
5:04 min/km
00:04:50.38
60
15
35
00:14:29.96
16
7
14
00:14:54.90
3
3
3
00:00:27.29
9
7
9
6
2102
David LOCHORE
David LOCHORE #2102
Male Male Under 15
00:35:18.48
00:35:18.48
1
(6)
Male Under 15
1
Male
6
WA
AUS
David Lochore
David Lochore
David Lochore
5:09 min/km
00:05:13.17
110
11
70
00:14:02.47
8
1
7
00:15:31.84
8
1
8
00:00:30.99
24
3
18
7
2213
Ted YOUNG
Ted YOUNG #2213
Male Male Under 13
00:35:23.34
00:35:23.34
5
(7)
Male Under 13
5
Male
7
WA
AUS
Ted Young
Ted Young
Ted Young
5:09 min/km
00:04:45.84
45
12
27
00:14:13.75
11
4
10
00:15:52.76
10
7
10
00:00:30.98
23
10
17
8
2083
Rylan HORE
Rylan HORE #2083
Male Male Under 13
00:35:37.94
00:35:37.94
6
(8)
Male Under 13
6
Male
8
WA
AUS
Rylan Hore
Rylan Hore
Rylan Hore
5:12 min/km
00:04:49.98
59
14
34
00:15:13.78
31
14
28
00:15:00.52
4
4
4
00:00:33.66
47
17
37
9
2335
Hotshots Team
Hotshots Team #2335
Male Under 11 Team
00:35:38.17
00:35:38.17
1
(9)
Under 11 Team
1
Male
9
WA
AUS
Lucas Kemp
Sebastian McGuinness
Daniel Heyes
5:12 min/km
00:04:28.87
17
1
13
00:12:56.67
2
1
2
00:17:41.30
21
1
21
00:00:31.31
27
1
21
10
2109
Joshua MAISEY
Joshua MAISEY #2109
Male Male Under 13
00:35:46.26
00:35:46.26
7
(10)
Male Under 13
7
Male
10
WA
AUS
Joshua Maisey
Joshua Maisey
Joshua Maisey
5:13 min/km
00:04:56.43
72
18
43
00:14:22.26
13
6
12
00:15:53.28
11
8
11
00:00:34.29
53
18
41
11
2154
Camillo PILLONEL
Camillo PILLONEL #2154
Male Male Under 13
00:35:51.33
00:35:51.33
8
(11)
Male Under 13
8
Male
11
WA
AUS
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel
Camillo Pillonel
5:14 min/km
00:05:04.37
95
28
60
00:13:46.24
4
1
4
00:16:29.34
13
9
13
00:00:31.37
28
11
22
12
2054
Caleb ELLIS
Caleb ELLIS #2054
Male Male Under 15
00:35:53.77
00:35:53.77
2
(12)
Male Under 15
2
Male
12
WA
AUS
Caleb Ellis
Caleb Ellis
Caleb Ellis
5:14 min/km
00:04:25.78
13
4
10
00:15:10.88
28
3
25
00:15:42.68
9
2
9
00:00:34.42
58
7
45
13
2162
Jeremy ROLFE
Jeremy ROLFE #2162
Male Male Under 11
00:36:17.51
00:36:17.51
1
(13)
Male Under 11
1
Male
13
WA
AUS
Jeremy Rolfe
Jeremy Rolfe
Jeremy Rolfe
5:17 min/km
00:04:44.89
44
8
26
00:12:48.22
1
1
1
00:18:11.99
28
3
28
00:00:32.40
34
6
27
14
2177
Zac STEVENSON
Zac STEVENSON #2177
Male Male Under 13
00:36:17.71
00:36:17.71
9
(14)
Male Under 13
9
Male
14
WA
AUS
Zac Stevenson
Zac Stevenson
Zac Stevenson
5:17 min/km
00:04:56.54
79
22
49
00:15:54.85
52
21
47
00:14:51.96
2
2
2
00:00:34.35
54
19
42
15
2061
Joshua FOWLER
Joshua FOWLER #2061
Male Male Under 13
00:36:32.92
00:36:32.92
10
(15)
Male Under 13
10
Male
15
WA
AUS
Joshua Fowler
Joshua Fowler
Joshua Fowler
5:20 min/km
00:04:56.44
74
19
44
00:14:03.66
9
3
8
00:16:57.47
15
11
15
00:00:35.34
75
22
55
16
2003
Tom ALEXANDER
Tom ALEXANDER #2003
Male Male Under 11
00:37:08.80
00:37:08.80
2
(16)
Male Under 11
2
Male
16
WA
AUS
Tom Alexander
Tom Alexander
Tom Alexander
5:25 min/km
00:05:32.98
136
28
86
00:13:53.88
5
2
5
00:17:09.49
16
1
16
00:00:32.44
35
7
28
17
2029
Jack BUSHBY
Jack BUSHBY #2029
Male Male Under 13
00:37:24.16
00:37:24.16
11
(17)
Male Under 13
11
Male
17
WA
AUS
Jack Bushby
Jack Bushby
Jack Bushby
5:27 min/km
00:04:10.81
6
1
4
00:15:06.80
26
11
23
00:17:42.23
22
13
22
00:00:24.30
2
2
2
18
2055
Nathan EVERS
Nathan EVERS #2055
Male Male Under 15
00:37:29.69
00:37:29.69
3
(18)
Male Under 15
3
Male
18
WA
AUS
Nathan Evers
Nathan Evers
Nathan Evers
5:28 min/km
00:04:33.30
21
5
17
00:16:02.07
55
6
48
00:16:28.06
12
3
12
00:00:26.25
5
1
5
19
2035
Ben COX
Ben COX #2035
Male Male Under 13
00:37:30.30
00:37:30.30
12
(19)
Male Under 13
12
Male
19
WA
AUS
Ben Cox
Ben Cox
Ben Cox
5:28 min/km
00:04:44.19
42
11
25
00:14:54.93
20
9
18
00:17:18.72
19
12
19
00:00:32.45
37
14
30
20
2073
Joshua HASLAM
Joshua HASLAM #2073
Male Male Under 13
00:37:42.48
00:37:42.48
13
(20)
Male Under 13
13
Male
20
WA
AUS
Joshua Haslam
Joshua Haslam
Joshua Haslam
5:30 min/km
00:04:30.42
20
7
16
00:15:48.96
48
19
43
00:16:53.47
14
10
14
00:00:29.62
17
9
14
21
2301
Angry Magpies
Angry Magpies #2301
Male Under 15 Team
00:37:53.23
00:37:53.23
2
(21)
Under 15 Team
2
Male
21
WA
AUS
Stacey James Rodier
Liam Hacquoil
5:31 min/km
00:04:46.25
46
2
28
00:14:55.93
21
3
19
00:17:31.78
20
2
20
00:00:39.26
111
5
77
22
2326
SPACE JAM
SPACE JAM #2326
Male Under 15 Team
00:38:11.48
00:38:11.48
3
(22)
Under 15 Team
3
Male
22
WA
AUS
Albie Barnden
Millar Newport
5:34 min/km
00:04:46.44
47
3
29
00:15:04.92
24
4
22
00:17:52.46
24
4
24
00:00:27.64
11
2
10
23
2167
Noah SHAW
Noah SHAW #2167
Male Male Under 13
00:38:11.50
00:38:11.50
14
(23)
Male Under 13
14
Male
23
WA
AUS
Noah Shaw
Noah Shaw
Noah Shaw
5:34 min/km
00:04:34.19
25
9
20
00:15:07.17
27
12
24
00:18:05.57
25
14
25
00:00:24.56
3
3
3
24
2313
H2O
H2O #2313
Male Under 15 Team
00:38:46.80
00:38:46.80
4
(24)
Under 15 Team
4
Male
24
WA
AUS
Harrison Bowden
Harry Young
James Carter
5:39 min/km
00:04:27.69
14
1
11
00:15:51.69
51
6
46
00:17:50.10
23
3
23
00:00:37.30
92
4
68
25
2225
Alex LYNN
Alex LYNN #2225
Male Male Under 15
00:38:51.64
00:38:51.64
4
(25)
Male Under 15
4
Male
25
WA
AUS
5:40 min/km
00:04:53.19
66
6
40
00:16:08.07
60
7
53
00:17:10.09
17
4
17
00:00:40.27
124
10
85
26
2319
KSB Sharks
KSB Sharks #2319
Male Under 11 Team
00:38:56.99
00:38:56.99
2
(26)
Under 11 Team
2
Male
26
WA
AUS
Beaux Hough
Koby Vanderbeek
Samuel Goldstone
5:41 min/km
00:05:00.95
86
2
53
00:15:11.17
29
4
26
00:18:10.23
27
2
27
00:00:34.63
61
3
47
27
2176
Emma STEGMANN
Emma STEGMANN #2176
Female Female Under 11
00:39:07.54
00:39:07.54
1
(1)
Female Under 11
1
Female
1
WA
AUS
Emma Stegmann
Emma Stegmann
Emma Stegmann
5:42 min/km
00:04:01.20
2
1
1
00:15:32.58
38
1
4
00:19:06.08
47
1
3
00:00:27.68
12
1
2
28
2305
beach boys
beach boys #2305
Male Under 11 Team
00:39:18.28
00:39:18.28
3
(27)
Under 11 Team
3
Male
27
WA
AUS
Beau Gillett
Josh Moore
Aden Gasbarri
5:44 min/km
00:05:01.94
89
3
55
00:14:11.73
10
2
9
00:19:28.56
57
6
53
00:00:36.04
82
6
62
29
2004
Benjamin ANDERSON
Benjamin ANDERSON #2004
Male Male Under 13
00:39:26.96
00:39:26.96
15
(28)
Male Under 13
15
Male
28
WA
AUS
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson
Benjamin Anderson
5:45 min/km
00:05:03.32
94
27
59
00:14:56.03
22
10
20
00:19:01.34
45
19
43
00:00:26.26
6
5
6
30
2126
Sebastian MESSENGER
Sebastian MESSENGER #2126
Male Male Under 11
00:39:31.47
00:39:31.47
3
(29)
Male Under 11
3
Male
29
WA
AUS
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
Sebastian Messenger
5:46 min/km
00:06:08.19
186
39
117
00:15:36.67
39
6
35
00:17:15.44
18
2
18
00:00:31.16
25
4
19
31
2122
Lauren MELLETT
Lauren MELLETT #2122
Female Female Under 13
00:39:37.91
00:39:37.91
1
(2)
Female Under 13
1
Female
2
WA
AUS
Lauren Mellett
Lauren Mellett
Lauren Mellett
5:47 min/km
00:04:48.52
54
7
22
00:14:26.63
15
1
2
00:19:48.82
70
3
10
00:00:33.93
48
3
10
32
2082
Tim HOLLEMANS
Tim HOLLEMANS #2082
Male Male Under 11
00:39:54.30
00:39:54.30
4
(30)
Male Under 11
4
Male
30
WA
AUS
Tim Hollemans
Tim Hollemans
Tim Hollemans
5:49 min/km
00:04:05.39
3
1
2
00:16:40.80
73
16
63
00:18:27.14
32
5
32
00:00:40.97
130
32
88
33
2304
BCF Boys
BCF Boys #2304
Male Under 11 Team
00:40:00.50
00:40:00.50
4
(31)
Under 11 Team
4
Male
31
WA
AUS
Noah Bates
Noah Crow
Rhys Fergusson
5:50 min/km
00:05:23.73
121
6
77
00:14:52.13
19
3
17
00:18:46.62
39
4
39
00:00:58.01
218
12
142
34
2006
Kale ARENA
Kale ARENA #2006
Male Male Under 11
00:40:01.30
00:40:01.30
5
(32)
Male Under 11
5
Male
32
WA
AUS
Kale Arena
Kale Arena
Kale Arena
5:50 min/km
00:04:33.69
24
4
19
00:15:25.17
34
4
31
00:19:33.24
60
7
55
00:00:29.19
15
1
12
35
2104
Sam LOCKLEY
Sam LOCKLEY #2104
Male Male Under 11
00:40:05.76
00:40:05.76
6
(33)
Male Under 11
6
Male
33
WA
AUS
Sam Lockley
Sam Lockley
Sam Lockley
5:51 min/km
00:04:16.38
11
2
8
00:16:53.56
77
17
64
00:18:23.04
29
4
29
00:00:32.77
41
8
33
36
2081
Jake HOLLEMANS
Jake HOLLEMANS #2081
Male Male Under 11
00:40:07.49
00:40:07.49
7
(34)
Male Under 11
7
Male
34
WA
AUS
Jake Hollemans
Jake Hollemans
Jake Hollemans
5:51 min/km
00:04:41.84
37
7
24
00:16:07.02
59
10
52
00:18:42.08
38
6
38
00:00:36.54
86
23
65
37
2030
Oliver CARLYE
Oliver CARLYE #2030
Male Male Under 13
00:40:21.54
00:40:21.54
16
(35)
Male Under 13
16
Male
35
WA
AUS
Oliver Carlye
Oliver Carlye
Oliver Carlye
5:53 min/km
00:04:56.94
80
23
50
00:16:05.96
58
22
51
00:18:40.61
37
17
37
00:00:38.01
99
26
72
38
2219
Henry LIGHTFOOT
Henry LIGHTFOOT #2219
Male Male Under 13
00:40:21.55
00:40:21.55
17
(36)
Male Under 13
17
Male
36
WA
AUS
5:53 min/km
00:05:08.69
99
29
61
00:15:30.08
37
17
34
00:19:06.33
48
21
45
00:00:36.43
84
23
63
39
2045
Zac DEWAR
Zac DEWAR #2045
Male Male Under 13
00:40:27.10
00:40:27.10
18
(37)
Male Under 13
18
Male
37
WA
AUS
Zac Dewar
Zac Dewar
Zac Dewar
5:54 min/km
00:04:56.47
76
20
46
00:16:10.94
61
23
54
00:18:39.44
36
16
36
00:00:40.24
122
32
83
40
2125
Jesse MEREDITH
Jesse MEREDITH #2125
Male Male Under 15
00:40:30.44
00:40:30.44
5
(38)
Male Under 15
5
Male
38
WA
AUS
Jesse Meredith
Jesse Meredith
Jesse Meredith
5:54 min/km
00:05:03.13
93
10
58
00:16:40.23
72
8
62
00:18:09.74
26
5
26
00:00:37.33
93
9
69
41
2318
King Kong Cubs
King Kong Cubs #2318
Male Under 11 Team
00:40:33.30
00:40:33.30
5
(39)
Under 11 Team
5
Male
39
WA
AUS
Edward Haslam
Zak Taylor
Noa Henriksen
5:55 min/km
00:05:24.94
124
7
80
00:16:05.62
57
8
50
00:18:30.19
33
3
33
00:00:32.54
39
2
32
42
2134
Liam MUDD
Liam MUDD #2134
Male Male Under 13
00:40:33.80
00:40:33.80
19
(40)
Male Under 13
19
Male
40
WA
AUS
Liam Mudd
Liam Mudd
Liam Mudd
5:55 min/km
00:05:12.44
107
31
67
00:15:18.42
33
15
30
00:19:23.29
56
25
52
00:00:39.63
117
30
80
43
2046
Kye DOCKER
Kye DOCKER #2046
Male Male Under 15
00:40:36.54
00:40:36.54
6
(41)
Male Under 15
6
Male
41
WA
AUS
Kye Docker
Kye Docker
Kye Docker
5:55 min/km
00:05:02.44
91
9
57
00:15:48.95
47
5
42
00:19:00.08
42
8
42
00:00:45.05
173
11
115
44
2036
Silas CROSS
Silas CROSS #2036
Male Male Under 13
00:40:37.76
00:40:37.76
20
(42)
Male Under 13
20
Male
42
WA
AUS
Silas Cross
Silas Cross
Silas Cross
5:55 min/km
00:04:52.85
65
17
39
00:15:42.50
43
18
39
00:19:32.95
59
26
54
00:00:29.44
16
8
13
45
2329
The 2Ps
The 2Ps #2329
Male Under 11 Team
00:40:38.30
00:40:38.30
6
(43)
Under 11 Team
6
Male
43
WA
AUS
Joel Potgieter
Gemma Potgieter
5:55 min/km
00:05:44.56
146
8
91
00:15:16.05
32
5
29
00:18:52.93
41
5
41
00:00:44.75
166
9
109
46
2205
Kevin WHISTON
Kevin WHISTON #2205
Male Male Under 13
00:40:39.50
00:40:39.50
21
(44)
Male Under 13
21
Male
44
WA
AUS
Kevin Whiston
Kevin Whiston
Kevin Whiston
5:56 min/km
00:05:18.69
114
32
72
00:15:28.87
36
16
33
00:19:11.73
51
23
47
00:00:40.19
120
31
82
47
2182
Campbell TAYLOR
Campbell TAYLOR #2182
Male Male Under 11
00:40:40.47
00:40:40.47
8
(45)
Male Under 11
8
Male
45
WA
AUS
Campbell Taylor
Campbell Taylor
Campbell Taylor
5:56 min/km
00:04:54.41
69
14
42
00:14:41.78
18
3
16
00:20:30.29
86
14
72
00:00:33.99
50
10
38
48
2148
Baiden PARSONS
Baiden PARSONS #2148
Male Male Under 13
00:40:41.55
00:40:41.55
22
(46)
Male Under 13
22
Male
46
WA
AUS
Baiden Parsons
Baiden Parsons
Baiden Parsons
5:56 min/km
00:05:20.60
117
34
74
00:15:51.68
50
20
45
00:18:47.20
40
18
40
00:00:42.05
141
37
97
49
2311
Dashing Dolphins
Dashing Dolphins #2311
Female Under 15 Team
00:40:43.25
00:40:43.25
1
(3)
Under 15 Team
1
Female
3
WA
AUS
Maisy Rose
Catalina Palazzi
Jessica Taylor
5:56 min/km
00:04:34.73
26
1
6
00:16:00.64
54
4
7
00:19:37.09
63
1
7
00:00:30.78
22
1
6
50
2128
Kyran MICHELA
Kyran MICHELA #2128
Male Male Under 15
00:41:09.80
00:41:09.80
7
(47)
Male Under 15
7
Male
47
WA
AUS
Kyran Michela
Kyran Michela
Kyran Michela
6:00 min/km
00:04:56.47
77
8
47
00:17:15.05
89
10
72
00:18:26.23
31
6
31
00:00:32.03
31
5
24
[1]
2
3
4
5
6
Page 1 of 6 (268 items)