Rottnest Swim Run
10 Mar 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (101 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Member1
Member2
Pace
WestEnd
O/Pos
C/Pos
Finish
O/Pos
C/Pos
1
1
Back to back
Back to back #1
Mixed Mixed Team
03:13:51.8
03:13:51.8
1
(1)
Mixed Team
1
Mixed
1
Gary Couanis
Emily Loughnan
5:55 min/km
01:29:06.0
1
1
01:44:45.8
1
1
2
47
Back to the beach
Back to the beach #47
Male Male Team
03:21:14.0
03:21:14.0
1
(1)
Male Team
1
Male
1
James Shapcott
Samuel Colvin
6:09 min/km
01:31:13.0
2
1
01:50:01.0
2
1
5
75
Ari & Rach
Ari & Rach #75
Female Female Team
03:34:52.9
03:34:52.9
1
(1)
Female Team
1
Female
1
Rachael Smith
Ariarn Huston
6:34 min/km
01:36:52.0
5
1
01:58:00.9
5
1
15
80
The Rampant Swans
The Rampant Swans #80
Mixed Mixed Team
03:59:35.9
03:59:35.9
2
(2)
Mixed Team
2
00:45:44.1
Mixed
2
Mark Grzanka
Maia Simmonds
7:19 min/km
01:46:23.0
16
3
02:13:12.9
15
2
4
61
Sinky Legs
Sinky Legs #61
Male Male Team
03:34:22.8
03:34:22.8
3
(3)
Male Team
3
00:13:08.8
Male
3
Jeremy Young
Mike Musk
6:33 min/km
01:36:56.0
6
4
01:57:26.8
3
2
9
69
Marjorie Minnows
Marjorie Minnows #69
Female Female Team
03:46:04.1
03:46:04.1
2
(2)
Female Team
2
00:11:11.2
Female
2
Kristen Gardner
Nancy Shaw
6:54 min/km
01:39:20.0
8
2
02:06:44.1
9
2
6
60
Knipe Rider
Knipe Rider #60
Male Male Team
03:34:57.1
03:34:57.1
4
(4)
Male Team
4
00:13:43.1
Male
4
Joe Morris
James Knipe
6:34 min/km
01:37:03.0
7
5
01:57:54.1
4
3
16
50
The Happy Clappy's
The Happy Clappy's #50
Mixed Mixed Team
04:06:42.7
04:06:42.7
3
(3)
Mixed Team
3
00:52:50.9
Mixed
3
Aaron Milward
Tara Yewers
7:32 min/km
01:49:18.0
18
5
02:17:24.7
18
3
22
20
GR8 Mates
GR8 Mates #20
Female Female Team
04:21:17.5
04:21:17.5
3
(3)
Female Team
3
00:46:24.6
Female
3
Melanie Hill
Morgan Marsh
7:59 min/km
01:57:22.0
31
5
02:23:55.5
20
3
20
29
Duo Forte
Duo Forte #29
Mixed Mixed Team
04:18:54.0
04:18:54.0
4
(4)
Mixed Team
4
01:05:02.2
Mixed
4
Suzanne Gray
Ryan Craig
7:55 min/km
01:53:37.0
27
6
02:25:17.0
21
4
3
53
Swim Smooth
Swim Smooth #53
Male Male Team
03:30:26.7
03:30:26.7
2
(2)
Male Team
2
00:09:12.7
Male
2
Paul Newsome
Brad Smith
6:26 min/km
01:31:39.0
3
2
01:58:47.7
6
4
27
84
Comeback Queens
Comeback Queens #84
Female Female Team
04:24:10.4
04:24:10.4
4
(4)
Female Team
4
00:49:17.5
Female
4
Nicole Klemm
Sue Libbis
8:04 min/km
01:54:26.0
29
4
02:29:44.4
28
4
35
83
The Chiwis
The Chiwis #83
Mixed Mixed Team
04:31:00.3
04:31:00.3
8
(8)
Mixed Team
8
01:17:08.5
Mixed
8
Sujin Yu
Tom Shillson
8:17 min/km
02:03:24.0
49
11
02:27:36.3
24
5
7
96
Test Eagles
Test Eagles #96
Male Male Team
03:35:17.0
03:35:17.0
5
(5)
Male Team
5
00:14:03.0
Male
5
Andrew Reid
Hamish Mcmaster
6:35 min/km
01:33:35.0
4
3
02:01:42.0
7
5
32
26
Wednesday Waddlers
Wednesday Waddlers #26
Female Female Team
04:29:14.7
04:29:14.7
6
(6)
Female Team
6
00:54:21.8
Female
6
Mum Thomas
Emily Roberts
8:14 min/km
01:59:25.0
37
7
02:29:49.7
29
5
8
42
Carr & Co Divorce and Family Lawyers
Carr & Co Divorce and Family Lawyer.. #42
Male Male Team
03:45:27.9
03:45:27.9
6
(6)
Male Team
6
00:24:13.9
Male
6
Ben King
Jarryod Morton
6:53 min/km
01:40:56.0
11
8
02:04:31.9
8
6
34
101
Your Pace or Mine
Your Pace or Mine #101
Mixed Mixed Team
04:30:34.2
04:30:34.2
7
(7)
Mixed Team
7
01:16:42.4
Mixed
7
Deidre Derworiz
Rob Jessop
8:16 min/km
02:00:44.0
44
9
02:29:50.2
30
6
37
74
Team TriMac
Team TriMac #74
Female Female Team
04:34:29.1
04:34:29.1
7
(7)
Female Team
7
00:59:36.2
Female
7
Tia Roberts
Jacquie Potter
8:23 min/km
02:02:24.0
46
10
02:32:05.1
33
6
30
90
The tall and short of it
The tall and short of it #90
Female Female Team
04:26:25.5
04:26:25.5
5
(5)
Female Team
5
00:51:32.6
Female
5
Kristen Turnbull
Deirdre Kelly
8:08 min/km
01:52:22.0
23
3
02:34:03.5
35
7
26
68
The Clem and Juno Fan Club
The Clem and Juno Fan Club #68
Mixed Mixed Team
04:22:24.1
04:22:24.1
5
(5)
Mixed Team
5
01:08:32.3
Mixed
5
Jess Jenke
Brenton Jenke
8:01 min/km
01:48:52.0
17
4
02:33:32.1
34
7
10
14
Cam and Phil
Cam and Phil #14
Male Male Team
03:47:41.0
03:47:41.0
7
(7)
Male Team
7
00:26:27.0
Male
7
Cameron Storm
Philip Corrick
6:57 min/km
01:40:38.0
10
7
02:07:03.0
10
7
40
17
Why not
Why not #17
Female Female Team
04:38:44.3
04:38:44.3
9
(9)
Female Team
9
01:03:51.4
Female
9
Cate Law
Suzanne Watt
8:31 min/km
01:59:52.0
40
8
02:38:52.3
37
8
45
2
Chafing the Dream
Chafing the Dream #2
Mixed Mixed Team
04:43:11.3
04:43:11.3
9
(9)
Mixed Team
9
01:29:19.5
Mixed
9
Celina Mckean
Nathan Linehan
8:39 min/km
02:03:00.0
48
10
02:40:11.3
40
8
11
21
Pesich Twins
Pesich Twins #21
Male Male Team
03:48:45.9
03:48:45.9
8
(8)
Male Team
8
00:27:31.9
Male
8
Glenn Pesich
Darren Pesich
6:59 min/km
01:40:33.0
9
6
02:08:12.9
11
8
39
7
At last no bike!
At last no bike! #7
Female Female Team
04:37:34.9
04:37:34.9
8
(8)
Female Team
8
01:02:42.0
Female
8
Rachelle Doyle
Jo Rees
8:29 min/km
01:57:42.0
32
6
02:39:52.9
38
9
13
11
Willis Street Duo
Willis Street Duo #11
Male Male Team
03:53:19.7
03:53:19.7
10
(10)
Male Team
10
00:32:05.7
Male
10
Jon Evans
Peter Reeves
7:08 min/km
01:44:55.0
13
10
02:08:24.7
12
9
50
44
Ruth & Leon
Ruth & Leon #44
Mixed Mixed Team
04:50:30.6
04:50:30.6
11
(11)
Mixed Team
11
01:36:38.8
Mixed
11
Ruth Murdie
Leon Normore
8:53 min/km
02:07:13.0
53
12
02:43:17.6
45
9
12
70
Washington State
Washington State #70
Male Male Team
03:51:26.3
03:51:26.3
9
(9)
Male Team
9
00:30:12.3
Male
9
Jon Pettingill
Ron Summut
7:04 min/km
01:41:08.0
12
9
02:10:18.3
13
10
33
57
Nemo & Marlin
Nemo & Marlin #57
Mixed Mixed Team
04:30:15.9
04:30:15.9
6
(6)
Mixed Team
6
01:16:24.1
Mixed
6
Lisa Delaurentis
Lisa Delaurentis
8:15 min/km
01:45:59.0
15
2
02:44:16.9
46
10
46
5
Tethered Turtles
Tethered Turtles #5
Female Female Team
04:46:52.7
04:46:52.7
10
(10)
Female Team
10
01:11:59.8
Female
10
Tania Stone
Susan
8:46 min/km
02:04:26.0
50
11
02:42:26.7
43
10
58
19
49ers
49ers #19
Mixed Mixed Team
05:01:41.9
05:01:41.9
14
(14)
Mixed Team
14
01:47:50.1
Mixed
14
Ross Sutherland
Kristine Ricci
9:13 min/km
02:12:04.0
71
19
02:49:37.9
51
11
48
30
French toast
French toast #30
Female Female Team
04:48:34.1
04:48:34.1
11
(11)
Female Team
11
01:13:41.2
Female
11
Louise Black
Nathalie Laurendeau
8:49 min/km
02:01:15.0
45
9
02:47:19.1
47
11
14
32
Westcoast Warriors
Westcoast Warriors #32
Male Male Team
03:57:02.9
03:57:02.9
11
(11)
Male Team
11
00:35:48.9
Male
11
Cameron Robertson
Tom Ridsdill-Smith
7:14 min/km
01:45:26.0
14
11
02:11:36.9
14
11
49
34
Pint and a Half
Pint and a Half #34
Mixed Mixed Team
04:49:29.7
04:49:29.7
10
(10)
Mixed Team
10
01:35:37.9
Mixed
10
John Haig
Kate Smith
8:51 min/km
01:59:16.0
36
7
02:50:13.7
53
12
53
35
HERO
HERO #35
Female Female Team
04:58:07.5
04:58:07.5
12
(12)
Female Team
12
01:23:14.6
Female
12
Robyn Scott
Helen Vagnoni
9:07 min/km
02:10:25.0
64
14
02:47:42.5
49
12
18
94
Squid waffles
Squid waffles #94
Male Male Team
04:08:21.1
04:08:21.1
13
(13)
Male Team
13
00:47:07.1
Male
13
Sam Gliddon
Steven Wood
7:35 min/km
01:52:55.0
25
17
02:15:26.1
16
12
17
88
Bellanhouse
Bellanhouse #88
Male Male Team
04:07:30.4
04:07:30.4
12
(12)
Male Team
12
00:46:16.4
Male
12
Shaun Hardcastle
Brent Palmer
7:34 min/km
01:50:30.0
20
13
02:17:00.4
17
13
60
16
Ridgeview Ringnecks
Ridgeview Ringnecks #16
Mixed Mixed Team
05:02:15.6
05:02:15.6
16
(16)
Mixed Team
16
01:48:23.8
Mixed
16
Michael Hodgson
Niamh Keane
9:14 min/km
02:09:24.0
60
16
02:52:51.6
58
13
55
65
Chickens Times Two
Chickens Times Two #65
Female Female Team
04:59:27.9
04:59:27.9
13
(13)
Female Team
13
01:24:35.0
Female
13
Kirsty Docherty
Juliet Lennon
9:09 min/km
02:10:52.0
66
15
02:48:35.9
50
13
19
55
Team Outfitt
Team Outfitt #55
Male Male Team
04:10:30.5
04:10:30.5
14
(14)
Male Team
14
00:49:16.5
Male
14
Stephen Vetten
Guy Mouritz
7:39 min/km
01:49:46.0
19
12
02:20:44.5
19
14
59
18
Mr and Mrs
Mr and Mrs #18
Mixed Mixed Team
05:02:05.8
05:02:05.8
15
(15)
Mixed Team
15
01:48:14.0
Mixed
15
Roger Hastie
Kylie Fletcher
9:14 min/km
02:09:08.0
58
15
02:52:57.8
59
14
62
23
No Nerve; No Veuve
No Nerve; No Veuve #23
Female Female Team
05:03:26.5
05:03:26.5
15
(15)
Female Team
15
01:28:33.6
Female
15
Pips Woodhouse
Megan Criddle
9:16 min/km
02:12:42.0
73
17
02:50:44.5
55
14
29
48
Two Turtles
Two Turtles #48
Male Male Team
04:25:29.1
04:25:29.1
20
(20)
Male Team
20
01:04:15.1
Male
20
Simon Agar
Russell Fitzgerald
8:07 min/km
01:58:47.0
35
23
02:26:42.1
22
15
56
62
Prosecco Pals
Prosecco Pals #62
Female Female Team
05:00:15.1
05:00:15.1
14
(14)
Female Team
14
01:25:22.2
Female
14
Karen Heagney
Genevieve Nevard
9:10 min/km
02:09:21.0
59
13
02:50:54.1
56
15
51
102
SwimBikeRum
SwimBikeRum #102
Mixed Mixed Team
04:53:28.7
04:53:28.7
12
(12)
Mixed Team
12
01:39:36.9
Mixed
12
Paul Gough
Fiona Nave
8:58 min/km
02:00:30.0
43
8
02:52:58.7
60
15
28
99
Racing Rusty Sausage
Racing Rusty Sausage #99
Male Male Team
04:25:28.0
04:25:28.0
19
(19)
Male Team
19
01:04:14.0
Male
19
Matt Bott
Ross Skelton
8:07 min/km
01:57:54.0
33
21
02:27:34.0
23
16
66
67
Team Rainbow ??
Team Rainbow ?? #67
Female Female Team
05:10:50.8
05:10:50.8
16
(16)
Female Team
16
01:35:57.9
Female
16
Elizabeth Woollard
Charlotte Woollard
9:30 min/km
02:08:51.0
57
12
03:01:59.8
65
16
57
9
Brian and Jimena
Brian and Jimena #9
Mixed Mixed Team
05:01:02.4
05:01:02.4
13
(13)
Mixed Team
13
01:47:10.6
Mixed
13
Brian Shaddick
Jimena Taracena
9:12 min/km
02:07:20.0
54
13
02:53:42.4
61
16
74
39
Kath and Kell
Kath and Kell #39
Mixed Mixed Team
05:22:48.0
05:22:48.0
19
(19)
Mixed Team
19
02:08:56.2
Mixed
19
Jeremy Boland
Tania De Abreu
9:52 min/km
02:12:32.0
72
20
03:10:16.0
70
17
71
97
UTTER LEGENDS
UTTER LEGENDS #97
Female Female Team
05:17:52.1
05:17:52.1
17
(17)
Female Team
17
01:42:59.2
Female
17
Karyss Rose
Kathryn Allen
9:43 min/km
02:11:02.0
67
16
03:06:50.1
69
17
[1]
2
3
Page 1 of 3 (101 items)