Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
...
6
7
8
[9]
10
11
12
13
Page 9 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
358
191
Simon LENTJES
Simon LENTJES #191
Male Veteran (40-49 years)
06:04:27.50
06:04:27.50
44
(185)
Veteran (40-49 years)
44
Male
185
WA
AUS
Simon Lentjes
Simon Lentjes
Simon Lentjes
Simon Lentjes
6:25 min/km
01:18:32.20
266
38
153
00:47:32.50
424
50
207
01:41:36.90
401
55
192
01:57:37.20
320
37
162
00:19:08.70
190
35
119
323
614
Team AWESOME
Team AWESOME #614
Mixed Team of 4 Mixed
05:57:29.00
05:57:29.00
50
(133)
Team of 4 Mixed
50
Mixed
133
Niki Tonkin-Normore
Cathy Schieb
Leon
Eujay McCartain
6:18 min/km
01:29:12.50
417
53
162
00:49:28.40
456
76
197
01:41:40.00
402
64
179
01:36:12.30
84
14
33
00:20:55.80
282
33
101
173
96
Douglas YARDLEY
Douglas YARDLEY #96
Male Prime (18-39 years)
05:26:06.30
05:26:06.30
31
(86)
Prime (18-39 years)
31
Male
86
WA
AUS
Douglas Yardley
Douglas Yardley
Douglas Yardley
Douglas Yardley
5:45 min/km
01:07:43.70
82
22
52
00:39:40.50
264
30
116
01:42:13.10
403
54
193
01:37:44.30
107
20
53
00:18:44.70
172
47
109
363
620
Team Team XTREME
Team Team XTREME #620
Mixed Team of 4 Mixed
06:05:32.00
06:05:32.00
56
(149)
Team of 4 Mixed
56
Mixed
149
WA
AUS
Louise Howells
Nadia D'Hart
Tom Carroll
Stephen Gibson
6:26 min/km
01:25:50.40
371
43
136
00:43:24.40
348
62
158
01:42:17.60
404
65
180
01:54:46.40
292
49
128
00:19:13.20
195
13
56
270
58
Simon MANN
Simon MANN #58
Male Prime (18-39 years)
05:46:35.50
05:46:35.50
45
(139)
Prime (18-39 years)
45
Male
139
WA
AUS
Simon Mann
Simon Mann
Simon Mann
Simon Mann
6:06 min/km
01:20:43.40
302
59
171
00:51:37.30
477
66
228
01:42:26.10
405
55
194
01:32:29.50
53
14
33
00:19:19.20
199
52
127
366
551
Team The Hurt
Team The Hurt #551
Male Team of 4 Male
06:06:59.70
06:06:59.70
75
(191)
Team of 4 Male
75
Male
191
WA
AUS
Nick Poole
Robert Brooksbank
Ryan Dawson
Paul Good
6:28 min/km
01:21:02.80
308
63
175
00:42:35.70
333
71
155
01:42:26.50
406
65
195
01:56:53.60
314
61
157
00:24:01.10
405
64
204
227
55
James KNIPE
James KNIPE #55
Male Prime (18-39 years)
05:37:12.70
05:37:12.70
40
(119)
Prime (18-39 years)
40
Male
119
WA
AUS
James Knipe
James Knipe
James Knipe
James Knipe
5:56 min/km
01:12:29.90
165
39
104
00:49:21.50
453
60
222
01:42:26.70
407
56
196
01:37:06.20
95
19
48
00:15:48.40
50
19
34
196
493
Team Margaret River Shire Fillies
Team Margaret River Shire Fillies #493
Female Team of 4 Female
05:31:00.70
05:31:00.70
3
(12)
Team of 4 Female
3
Female
12
WA
AUS
Amy Smith
Charlotte O'Beirne
Bec Lickel
Ingrid Fuhrmann
5:50 min/km
01:23:35.50
337
8
23
00:30:39.60
39
1
1
01:42:32.40
408
12
32
01:33:55.80
65
1
3
00:20:17.40
253
4
23
271
166
Adrian DEARDEN
Adrian DEARDEN #166
Male Veteran (40-49 years)
05:46:37.20
05:46:37.20
32
(140)
Veteran (40-49 years)
32
Male
140
WA
AUS
Adrian Dearden
Adrian Dearden
Adrian Dearden
Adrian Dearden
6:06 min/km
01:14:45.90
197
29
121
00:41:53.70
312
26
139
01:42:34.90
409
56
197
01:50:55.30
247
23
123
00:16:27.40
67
11
47
396
274
Brent BURTON
Brent BURTON #274
Male Vintage (50-59)
06:17:02.50
06:17:02.50
18
(207)
Vintage (50-59)
18
Male
207
WA
AUS
Brent Burton
Brent Burton
Brent Burton
Brent Burton
6:38 min/km
01:39:55.60
488
22
247
00:41:23.00
305
6
135
01:42:35.80
410
19
198
01:51:43.20
253
11
126
00:21:24.90
304
13
169
407
603
Team Lost and Found
Team Lost and Found #603
Mixed Team of 4 Mixed
06:21:33.30
06:21:33.30
65
(170)
Team of 4 Mixed
65
Mixed
170
WA
AUS
Erin Tuckwell
Alisha Bailey
Clare Wood
Joel Day
6:43 min/km
01:25:32.30
369
42
135
00:37:29.10
194
34
96
01:42:36.50
411
66
181
02:08:42.30
405
64
168
00:27:13.10
464
67
191
132
397
Team Breaking Your Limits
Team Breaking Your Limits #397
Mixed Team of 2 Prime
05:16:38.70
05:16:38.70
17
(55)
Team of 2 Prime
17
Mixed
55
WA
AUS
Scott French
Lauren Jones
Scott French
Scott French
5:35 min/km
01:06:39.60
68
6
17
00:31:20.10
51
7
29
01:42:41.10
412
35
182
01:36:31.10
89
8
36
00:19:26.80
210
21
64
355
535
Team RO-Maniacs
Team RO-Maniacs #535
Male Team of 4 Male
06:03:57.80
06:03:57.80
73
(182)
Team of 4 Male
73
Male
182
WA
AUS
Calin Bejan
Razvan Puiu
Sever Ciutina
Vlad Diaconita
6:25 min/km
01:20:56.50
307
62
174
00:44:49.30
364
76
177
01:42:45.80
413
66
199
01:53:43.70
281
55
139
00:21:42.50
318
53
173
427
71
Ashley PRICE
Ashley PRICE #71
Male Prime (18-39 years)
06:27:43.40
06:27:43.40
61
(215)
Prime (18-39 years)
61
Male
215
WA
AUS
Ashley Price
Ashley Price
Ashley Price
Ashley Price
6:50 min/km
01:22:36.30
325
62
188
00:53:44.30
492
68
235
01:42:49.90
414
57
200
02:05:04.50
377
56
194
00:23:28.40
381
63
196
408
354
Team T-Rex Tri Hards
Team T-Rex Tri Hards #354
Mixed Team of 2 Prime
06:22:13.40
06:22:13.40
37
(171)
Team of 2 Prime
37
Mixed
171
WA
AUS
Jo Haworth
Jo Haworth
Jenny Jones
Jenny Jones
6:44 min/km
01:28:46.20
409
38
159
00:40:10.50
280
32
133
01:42:50.90
415
36
183
02:10:32.60
411
35
170
00:19:53.20
233
25
74
248
366
Team Sleek and Elite
Team Sleek and Elite #366
Mixed Team of 2 Prime
05:41:29.00
05:41:29.00
26
(108)
Team of 2 Prime
26
Mixed
108
WA
AUS
Christian Sailer
David Jeisman
David Jeisman
Christian Sailer
6:01 min/km
01:16:06.50
219
21
73
00:37:21.20
190
21
94
01:43:20.40
416
37
184
01:43:33.00
161
16
73
00:21:07.90
293
32
105
305
88
Paul TILBROOK
Paul TILBROOK #88
Male Prime (18-39 years)
05:53:53.70
05:53:53.70
50
(160)
Prime (18-39 years)
50
Male
160
WA
AUS
Paul Tilbrook
Paul Tilbrook
Paul Tilbrook
Paul Tilbrook
6:14 min/km
01:11:09.30
153
37
96
00:43:43.70
352
45
167
01:43:20.80
417
58
201
01:57:22.70
317
50
159
00:18:17.20
147
42
94
203
559
Team Must beat Adam
Team Must beat Adam #559
Male Team of 4 Male
05:32:41.70
05:32:41.70
39
(105)
Team of 4 Male
39
Male
105
WA
AUS
Tom Ferguson
Simon Hazeldine
Mike Babon
Samuel Cunneen
5:52 min/km
01:18:40.10
271
52
155
00:29:41.80
24
12
13
01:43:31.80
418
67
202
01:45:09.70
181
36
89
00:15:38.30
45
6
31
448
172
Andy FOOTE
Andy FOOTE #172
Male Veteran (40-49 years)
06:41:57.20
06:41:57.20
59
(223)
Veteran (40-49 years)
59
Male
223
WA
AUS
Andy Foote
Andy Foote
Andy Foote
Andy Foote
7:05 min/km
01:32:24.30
448
64
235
00:42:07.70
320
30
145
01:43:32.50
419
57
203
02:20:23.40
457
61
227
00:23:29.30
383
54
197
449
60
Jason MCFARLANE
Jason MCFARLANE #60
Male Prime (18-39 years)
06:43:09.00
06:43:09.00
64
(224)
Prime (18-39 years)
64
Male
224
WA
AUS
Jason Mcfarlane
Jason Mcfarlane
Jason McFarlane
Jason Mcfarlane
7:06 min/km
01:27:24.00
395
69
217
00:47:12.90
417
56
203
01:43:41.60
420
59
204
02:18:53.90
451
69
225
00:25:56.60
447
67
223
463
566
Team Four men without a little lady
Team Four men without a little lady #566
Male Team of 4 Male
06:50:57.10
06:50:57.10
82
(231)
Team of 4 Male
82
Male
231
WA
AUS
Byron Sparg
Michael Woodyatt
Paul Bayliss
David Corney
7:14 min/km
01:46:47.20
517
82
252
00:35:29.70
139
43
56
01:43:50.10
421
68
205
02:14:38.40
432
75
219
00:30:11.70
491
78
240
232
111
Sam PERRY
Sam PERRY #111
Female Prime (18-39 years)
05:37:53.00
05:37:53.00
9
(15)
Prime (18-39 years)
9
Female
15
WA
AUS
Sam Perry
Sam Perry
Sam Perry
Sam Perry
5:57 min/km
01:12:54.90
170
9
13
00:36:53.80
180
6
13
01:43:51.50
422
14
33
01:46:59.60
205
8
12
00:17:13.20
96
10
12
311
683
Team Fifties Flyers
Team Fifties Flyers #683
Mixed Team of 4 Veteran
05:55:28.30
05:55:28.30
28
(130)
Team of 4 Veteran
28
Mixed
130
WA
AUS
Stephen Langsford
Peter Robins
Scott Bird
Michael Lindsay
6:16 min/km
01:28:36.90
408
33
158
00:35:39.50
143
19
78
01:43:58.10
423
36
185
01:45:16.60
183
19
85
00:21:57.20
325
17
123
284
571
TEAM Sjbs
TEAM Sjbs #571
Male Team of 4 Male
05:49:44.40
05:49:44.40
60
(149)
Team of 4 Male
60
Male
149
WA
AUS
Stephen Forrest
Denis Munro
Laurie Fairweather
Stuart Jones
6:10 min/km
01:21:47.00
316
66
182
00:36:16.00
159
48
65
01:44:00.90
424
69
206
01:46:39.80
200
40
98
00:21:00.70
289
46
161
491
139
Sandra HERBERT
Sandra HERBERT #139
Female Vintage (50-59)
07:18:57.60
07:18:57.60
3
(41)
Vintage (50-59)
3
Female
41
WA
AUS
Sandra Herbert
Sandra Herbert
Sandra Herbert
Sandra Herbert
7:44 min/km
01:45:01.80
506
3
43
00:49:00.40
448
3
35
01:44:01.10
425
2
34
02:38:51.10
499
3
46
00:22:03.20
329
2
29
247
503
Team Go CASS
Team Go CASS #503
Male Team of 4 Male
05:41:27.60
05:41:27.60
50
(124)
Team of 4 Male
50
Male
124
WA
AUS
Campbell Anderson
Adam B Butler
Simon Stanton
Steven Jackson
6:01 min/km
01:11:24.60
155
33
97
00:46:20.00
401
80
198
01:44:10.90
426
70
207
01:36:00.00
82
17
44
00:23:32.10
387
61
199
376
Team VItality7
Team VItality7 #376
Mixed Team of 2 Prime
DNF
DNF
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Calista Benz
Mal Condon
Mal Condon
Calista Benz
min/km
01:36:51.30
474
43
197
00:51:01.30
472
43
206
01:44:11.40
427
38
186
277
550
Team Legends
Team Legends #550
Male Team of 4 Male
05:48:16.80
05:48:16.80
57
(145)
Team of 4 Male
57
Male
145
WA
AUS
Lee Smith
Shane Blackham
Tony Mills
Adam Eley
6:08 min/km
01:15:27.30
206
45
126
00:36:59.90
183
53
78
01:44:40.80
428
71
208
01:54:02.60
286
58
143
00:17:06.20
91
10
60
472
141
Susan THOMAS
Susan THOMAS #141
Female Vintage (50-59)
06:56:13.20
06:56:13.20
2
(38)
Vintage (50-59)
2
Female
38
WA
AUS
Susan Thomas
Susan Thomas
Susan Thomas
Susan Thomas
7:20 min/km
01:41:36.60
493
2
39
00:46:33.70
404
2
31
01:44:59.80
429
3
35
02:20:53.90
459
2
39
00:22:09.20
335
3
30
470
312
Luke NESBITT
Luke NESBITT #312
Male Prime (18-39 years)
06:55:48.00
06:55:48.00
68
(235)
Prime (18-39 years)
68
Male
235
WA
AUS
Luke Nesbitt
Luke Nesbitt
Luke Nesbitt
Luke Nesbitt
7:20 min/km
01:32:38.30
449
72
236
00:50:44.30
469
64
226
01:45:07.00
430
60
209
02:21:12.20
460
70
228
00:26:06.20
451
68
224
435
486
Team Fit Fab and Forty
Team Fit Fab and Forty #486
Female Team of 4 Female
06:30:49.10
06:30:49.10
13
(33)
Team of 4 Female
13
Female
33
WA
AUS
Claire Allen
Chelsea Boisvert
Kate MacRae
Simone Jones
6:53 min/km
01:48:21.10
521
16
46
00:36:22.10
164
7
10
01:45:18.90
431
13
36
02:00:12.30
342
10
25
00:20:34.70
268
5
24
184
557
Team Guns for Hire
Team Guns for Hire #557
Male Team of 4 Male
05:28:45.80
05:28:45.80
33
(92)
Team of 4 Male
33
Male
92
WA
AUS
Duncan Dawson
Samuel Keenan
Jacques Ferreira
Jean Ferreira
5:47 min/km
01:19:03.80
276
55
159
00:32:01.40
61
19
22
01:45:35.60
432
72
210
01:32:15.40
51
13
31
00:19:49.60
232
35
140
373
183
Andrew JONATS
Andrew JONATS #183
Male Veteran (40-49 years)
06:10:09.80
06:10:09.80
50
(196)
Veteran (40-49 years)
50
Male
196
SA
AUS
Andrew Jonats
Andrew Jonats
Andrew Jonats
Andrew Jonats
6:31 min/km
01:28:35.70
407
57
221
00:42:05.90
318
28
143
01:45:41.10
433
58
211
01:52:34.50
263
25
128
00:21:12.60
295
44
163
349
419
Team Continental Drift
Team Continental Drift #419
Mixed Team of 2 Veteran
06:02:46.60
06:02:46.60
22
(144)
Team of 2 Veteran
22
Mixed
144
WA
AUS
Deon Mackenzie
Deon Mackenzie
Leslie Crockett
Deon Mackenzie
6:23 min/km
01:18:38.20
270
12
97
00:50:02.00
461
28
201
01:45:48.50
434
30
187
01:46:42.90
201
14
93
00:21:35.00
312
16
113
476
453
Team two tarts and a lemon
Team two tarts and a lemon #453
Mixed Team of 4 Junior
06:57:57.30
06:57:57.30
3
(202)
Team of 4 Junior
3
Mixed
202
WA
AUS
Kerryn Moore
Sascha Martin
David Moore
David Moore
7:22 min/km
01:45:58.70
513
4
219
00:41:08.20
297
4
142
01:46:14.90
435
4
188
02:17:47.20
445
4
187
00:26:48.30
463
4
190
403
608
Team Siba/Waddington/Ince
Team Siba/Waddington/Ince #608
Mixed Team of 4 Mixed
06:19:25.40
06:19:25.40
62
(167)
Team of 4 Mixed
62
Mixed
167
WA
AUS
Rebecca Waddington
Anthony Ince
Kris Waddington
John Sibenaler
6:41 min/km
01:46:45.80
516
78
221
00:37:39.40
199
35
97
01:46:17.60
436
67
189
01:45:57.90
193
35
89
00:22:44.70
358
49
138
280
568
Team B shift heros
Team B shift heros #568
Male Team of 4 Male
05:48:38.50
05:48:38.50
58
(147)
Team of 4 Male
58
Male
147
WA
AUS
Marcus Tompkin
John Deutschbein
Jayden Edwards
David Pisani
6:08 min/km
01:19:42.80
285
58
165
00:37:34.40
197
55
83
01:46:43.00
437
73
212
01:36:06.30
83
18
45
00:28:32.00
483
75
236
371
100
Jarrad ZYLSTRA
Jarrad ZYLSTRA #100
Male Prime (18-39 years)
06:09:02.80
06:09:02.80
54
(194)
Prime (18-39 years)
54
Male
194
WA
AUS
Jarrad Zylstra
Jarrad Zylstra
Jarrad Zylstra
Jarrad Zylstra
6:30 min/km
01:09:18.80
114
29
71
00:50:02.20
462
62
224
01:46:56.40
438
61
213
02:06:08.80
384
58
198
00:16:36.60
73
28
52
221
527
Team WC Team1
Team WC Team1 #527
Male Team of 4 Male
05:36:25.10
05:36:25.10
45
(115)
Team of 4 Male
45
Male
115
WA
AUS
Alistair Park
Craig Bell
John Taylor
Leon Felton
5:55 min/km
01:03:12.20
42
13
33
00:34:44.90
119
35
43
01:47:01.80
439
74
214
01:50:10.20
236
50
120
00:21:16.00
297
47
164
394
120
Meghan ARCHER
Meghan ARCHER #120
Female Prime (18-39 years)
06:16:30.20
06:16:30.20
13
(29)
Prime (18-39 years)
13
Female
29
WA
AUS
Meghan Archer
Meghan Archer
Meghan Archer
Meghan Archer
6:38 min/km
01:25:45.40
370
13
28
00:49:37.00
458
14
37
01:47:02.10
440
15
37
01:53:50.70
283
10
18
00:20:15.00
249
14
22
334
607
Team Team Awesome
Team Team Awesome #607
Mixed Team of 4 Mixed
05:59:43.80
05:59:43.80
52
(136)
Team of 4 Mixed
52
Mixed
136
WA
AUS
Jack Williamson
Jane Kelsbie
Keeva Brooks
Sam Williamson
6:20 min/km
01:08:02.20
85
8
25
00:54:01.20
494
79
216
01:47:10.00
441
68
190
01:44:45.00
177
31
81
00:25:45.40
444
64
184
406
611
Team Abbottswanna
Team Abbottswanna #611
Mixed Team of 4 Mixed
06:21:19.30
06:21:19.30
64
(169)
Team of 4 Mixed
64
Mixed
169
WA
AUS
Cecile Abbott
Pascale Abbott
Bernard Abbott
Jerome Abbott
6:43 min/km
01:34:11.60
458
63
183
00:46:37.70
406
70
177
01:47:27.80
442
69
191
01:50:46.00
243
39
109
00:22:16.20
337
44
127
351
691
Team TEAM WNFV
Team TEAM WNFV #691
Mixed Team of 4 Veteran
06:02:55.40
06:02:55.40
31
(146)
Team of 4 Veteran
31
Mixed
146
WA
AUS
Bec Hannan
Pam Winter
Paul Melling
Josh Melling
6:24 min/km
01:20:00.80
292
22
105
00:47:06.00
412
37
180
01:47:40.20
443
37
192
01:44:39.50
176
18
80
00:23:28.90
382
25
154
395
291
Paul PREE
Paul PREE #291
Male Vintage (50-59)
06:16:31.90
06:16:31.90
17
(206)
Vintage (50-59)
17
Male
206
WA
AUS
Paul Pree
Paul Pree
Paul Pree
Paul Pree
6:38 min/km
01:18:07.00
259
8
148
00:55:08.30
500
22
238
01:47:51.00
444
20
215
01:57:43.10
322
12
163
00:17:42.50
124
5
77
430
512
Team Clan Macnish
Team Clan Macnish #512
Male Team of 4 Male
06:28:20.40
06:28:20.40
79
(216)
Team of 4 Male
79
Male
216
WA
AUS
Ryan Macnish
Peter Dallas
Graham Macnish
Kim Macnish
6:50 min/km
01:47:31.40
519
83
254
00:38:27.70
219
59
90
01:48:10.20
445
75
216
01:53:55.00
285
57
142
00:20:16.10
252
41
146
475
302
Gordon ROBERTS
Gordon ROBERTS #302
Male Masters (60+)
06:57:30.10
06:57:30.10
2
(236)
Masters (60+)
2
Male
236
WA
AUS
Gordon Roberts
Gordon Roberts
Gordon Roberts
Gordon Roberts
7:21 min/km
01:39:11.10
485
2
246
00:45:36.30
384
2
187
01:48:16.70
446
2
217
02:23:51.80
476
2
235
00:20:34.20
266
1
151
356
145
Chris ANDERSON
Chris ANDERSON #145
Male Veteran (40-49 years)
06:04:23.20
06:04:23.20
42
(183)
Veteran (40-49 years)
42
Male
183
WA
AUS
Chris Anderson
Chris Anderson
Chris Anderson
Chris Anderson
6:25 min/km
01:14:12.60
192
28
117
00:47:07.00
413
49
201
01:48:23.50
447
59
218
01:56:53.90
315
36
158
00:17:46.20
126
22
79
451
198
Rory MCINTYRE
Rory MCINTYRE #198
Male Veteran (40-49 years)
06:44:04.30
06:44:04.30
60
(226)
Veteran (40-49 years)
60
Male
226
WA
AUS
Rory Mcintyre
Rory Mcintyre
Rory McIntyre
Rory Mcintyre
7:07 min/km
01:27:13.70
393
55
216
00:45:03.30
371
43
180
01:48:36.80
448
60
219
02:21:39.10
464
62
231
00:21:31.40
307
45
170
473
436
Team GlenDeb
Team GlenDeb #436
Mixed Team of 2 Veteran
06:56:50.40
06:56:50.40
30
(200)
Team of 2 Veteran
30
Mixed
200
WA
AUS
Deb Andrews
Glen Andrews
Glen Andrews
Deb Andrews
7:21 min/km
01:33:19.40
451
26
181
00:40:18.70
283
16
136
01:48:38.30
449
31
193
02:28:31.70
484
30
207
00:26:02.30
449
28
185
352
665
Team GROUP 44
Team GROUP 44 #665
Mixed Team of 4 Veteran
06:03:07.80
06:03:07.80
32
(147)
Team of 4 Veteran
32
Mixed
147
WA
AUS
Brett Johnston
Susan Johnston
Peter Martin
Ian Thompson
6:24 min/km
01:25:19.20
365
28
133
00:32:36.50
73
11
43
01:48:48.20
450
38
194
01:52:53.70
269
28
122
00:23:30.20
386
26
156
1
2
3
...
6
7
8
[9]
10
11
12
13
Page 9 of 13 (625 items)