Margaret River Ultra Marathon
5 May 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
5
[6]
7
Page 6 of 7 (325 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gen Pos
Runner 1
Runner 2
Runner 3
Runner 4
Runner 5
Pace
11km
Pace
O/Pos
C/Pos
29km
Pace
O/Pos
C/Pos
48km
Pace
O/Pos
C/Pos
62km
Pace
O/Pos
C/Pos
80km
Pace
O/Pos
C/Pos
265
127
Matthew HARRIS
Matthew HARRIS #127
Veteran 40-49 Male
13:52:42.70
13:52:42.70
32
(118)
Veteran 40-49 Male
32
03:53:26.53
118
10:24 min/km
01:19:02.28
7:04 min/km
162
22
02:22:12.49
7:54 min/km
250
32
04:03:09.09
12:47 min/km
278
33
02:44:37.21
11:45 min/km
264
32
00:00:09.28
11:18 min/km
232
27
198
39
David HERD
David HERD #39
Prime 20-39 Male
12:08:48.41
12:08:48.41
29
(79)
Prime 20-39 Male
29
04:10:34.12
79
9:06 min/km
01:14:28.53
6:38 min/km
102
27
01:58:59.08
6:36 min/km
142
29
03:19:12.18
10:29 min/km
207
32
02:21:54.40
10:08 min/km
201
32
12:08:48.41
10:47 min/km
205
29
284
80
Zara PALISE
Zara PALISE #80
Prime 20-39 Female
15:38:06.36
15:38:06.36
31
(90)
Prime 20-39 Female
31
05:59:21.99
90
11:43 min/km
01:32:49.27
8:17 min/km
269
29
02:31:25.48
8:24 min/km
274
28
04:27:08.29
14:03 min/km
290
32
02:57:05.00
12:38 min/km
278
32
00:00:12.94
13:52 min/km
283
31
79
568
Team CFSW 6281
Team CFSW 6281 #568
Team of 4 or 5 Mixed
09:50:21.90
09:50:21.90
27
(41)
Team of 4 or 5 Mixed
27
02:22:41.22
41
Kellie LEWANDOWSKI
Emily FLEAY
Shawn FERNANDO
Jules CAMPBELL
Brett MILLS
7:22 min/km
01:28:09.12
7:52 min/km
243
37
02:00:13.78
6:40 min/km
148
29
02:28:18.57
7:48 min/km
74
29
01:54:13.63
8:09 min/km
109
32
00:00:10.66
6:38 min/km
30
13
52
572
Team Chrispi the Master Pianist
Team Chrispi the Master Pianist #572
Team of 4 or 5 Mixed
09:27:00.84
09:27:00.84
15
(21)
Team of 4 or 5 Mixed
15
01:59:20.16
21
Darren HOPE
Phillip HOPE
Jason REES
Dominique TANNER
Chris HINDLE
7:05 min/km
01:20:08.95
7:10 min/km
173
24
01:36:47.88
5:22 min/km
21
4
02:23:38.10
7:33 min/km
64
24
01:55:46.87
8:16 min/km
114
33
00:00:13.99
7:15 min/km
52
25
214
40
Phillip MCMULLEN
Phillip MCMULLEN #40
Prime 20-39 Male
12:36:34.61
12:36:34.61
32
(88)
Prime 20-39 Male
32
04:38:20.32
88
9:27 min/km
01:18:26.03
7:03 min/km
149
36
02:10:10.62
7:13 min/km
211
39
03:29:01.64
11:00 min/km
223
35
02:22:57.19
10:12 min/km
208
33
00:00:12.58
10:53 min/km
212
31
223
125
Paul STOBIE
Paul STOBIE #125
Veteran 40-49 Male
12:42:50.07
12:42:50.07
25
(96)
Veteran 40-49 Male
25
02:43:33.90
96
9:32 min/km
01:17:22.69
7:02 min/km
138
17
01:58:39.03
6:35 min/km
138
16
03:27:07.76
10:54 min/km
218
23
02:44:44.80
11:46 min/km
265
33
00:00:11.28
10:49 min/km
210
21
288
107
Edward CURL
Edward CURL #107
Veteran 40-49 Male
16:09:14.23
16:09:14.23
35
(128)
Veteran 40-49 Male
35
06:09:58.06
128
12:06 min/km
01:38:33.83
8:50 min/km
276
35
02:49:59.17
9:26 min/km
288
35
04:18:35.60
13:36 min/km
287
35
02:46:55.64
11:55 min/km
270
34
00:00:13.19
15:17 min/km
289
35
218
58
Carlo DIVITA
Carlo DIVITA #58
Prime 20-39 Male
12:40:54.73
12:40:54.73
33
(91)
Prime 20-39 Male
33
04:42:40.44
91
9:30 min/km
01:12:46.52
6:31 min/km
88
20
02:03:41.17
6:52 min/km
172
33
03:15:47.25
10:18 min/km
193
30
02:23:51.33
10:16 min/km
209
34
00:00:14.19
12:29 min/km
261
39
150
528
Team Smart Arnold
Team Smart Arnold #528
Team of 4 or 5 Mixed
10:58:26.78
10:58:26.78
48
(64)
Team of 4 or 5 Mixed
48
03:30:46.10
64
Nicholas SWEETMAN
Peggy Sue WHALLEY
Lyndsey SWEETMAN
Georgina BICKLEY
Andrea BATTAMS
8:13 min/km
01:09:28.26
6:14 min/km
55
15
02:13:13.99
7:24 min/km
223
41
03:18:28.52
10:26 min/km
204
48
01:59:09.08
8:30 min/km
125
34
00:00:12.19
7:40 min/km
70
29
92
519
Team The Incredible Little Engines
Team The Incredible Little Engines #519
Team of 4 or 5 Mixed
10:06:25.02
10:06:25.02
32
(47)
Team of 4 or 5 Mixed
32
02:38:44.34
47
Md DOMAN
Md DOMAN
Sanet DOMAN
Marnel BENADE
Peter GROVE
7:34 min/km
01:15:34.13
6:44 min/km
114
19
02:02:08.25
6:47 min/km
164
31
02:39:55.36
8:25 min/km
89
33
02:00:10.11
8:35 min/km
128
35
00:00:04.95
7:08 min/km
45
22
206
41
Fraser BROWN
Fraser BROWN #41
Prime 20-39 Male
12:27:31.23
12:27:31.23
31
(85)
Prime 20-39 Male
31
04:29:16.94
85
9:20 min/km
01:14:26.49
6:39 min/km
99
24
01:50:47.52
6:09 min/km
82
18
03:22:31.01
10:39 min/km
213
34
02:24:13.83
10:18 min/km
212
35
00:00:13.81
11:58 min/km
249
37
280
109
David PANJER
David PANJER #109
Veteran 40-49 Male
14:50:39.47
14:50:39.47
34
(126)
Veteran 40-49 Male
34
04:51:23.30
126
11:07 min/km
01:31:27.72
8:09 min/km
265
33
02:33:50.74
8:32 min/km
276
34
04:04:29.35
12:52 min/km
280
34
03:03:53.14
13:08 min/km
281
35
00:00:10.95
12:03 min/km
253
29
235
47
David HOLMES
David HOLMES #47
Prime 20-39 Male
13:11:15.87
13:11:15.87
39
(104)
Prime 20-39 Male
39
05:13:01.58
104
9:53 min/km
01:14:26.90
6:39 min/km
100
25
01:57:31.22
6:31 min/km
130
27
03:44:57.44
11:50 min/km
254
40
02:25:11.41
10:22 min/km
216
36
00:00:13.42
12:43 min/km
262
40
139
576
Team Your Pace Or Mine
Team Your Pace Or Mine #576
Team of 4 or 5 Mixed
10:47:46.01
10:47:46.01
45
(61)
Team of 4 or 5 Mixed
45
03:20:05.33
61
Christine WILLIAMSON
Alexander WILLIAMSON
Sandra WILLIAMSON
Connie COONEY
Alvin COONEY
8:05 min/km
01:38:45.72
8:51 min/km
277
46
01:57:52.93
6:32 min/km
132
26
03:27:34.08
10:55 min/km
221
49
02:00:25.63
8:36 min/km
131
36
00:00:07.64
5:43 min/km
8
4
248
35
Bryn WARD
Bryn WARD #35
Prime 20-39 Male
13:23:56.96
13:23:56.96
40
(107)
Prime 20-39 Male
40
05:25:42.67
107
10:02 min/km
01:24:00.48
7:29 min/km
216
45
02:11:43.98
7:19 min/km
215
40
03:59:42.07
12:36 min/km
268
45
02:26:07.29
10:26 min/km
218
37
00:00:13.09
11:14 min/km
230
34
133
515
Team Run4Coffee 1
Team Run4Coffee 1 #515
Team of 4 or 5 Mixed
10:38:29.37
10:38:29.37
43
(59)
Team of 4 or 5 Mixed
43
03:10:48.69
59
Catherine HALKON
Emily PRICHARD
Robyn LIDDLE
Robyn LIDDLE
Duncan RANCE
7:58 min/km
01:32:51.90
8:26 min/km
270
43
02:10:56.02
7:16 min/km
213
39
02:39:06.60
8:22 min/km
86
31
02:02:44.38
8:46 min/km
139
37
00:00:09.97
7:22 min/km
60
26
269
16
Troy YATES
Troy YATES #16
Prime 20-39 Male
14:22:41.43
14:22:41.43
44
(119)
Prime 20-39 Male
44
06:24:27.14
119
10:47 min/km
01:29:16.77
7:57 min/km
250
48
02:32:16.93
8:27 min/km
275
48
03:58:44.43
12:33 min/km
266
44
02:26:56.99
10:29 min/km
219
38
00:00:22.20
13:04 min/km
269
43
74
562
Team Life Ready Physio CBD
Team Life Ready Physio CBD #562
Team of 4 or 5 Mixed
09:44:55.55
09:44:55.55
23
(37)
Team of 4 or 5 Mixed
23
02:17:14.87
37
James KNIGHT
Jonathan WARNE
Scott GARVEY
Needra BROOM
Ceri PRITCHARD
7:18 min/km
01:18:37.18
7:02 min/km
156
21
01:54:54.08
6:23 min/km
111
23
02:06:27.64
6:39 min/km
28
11
02:03:41.16
8:50 min/km
141
38
00:00:10.39
7:50 min/km
77
32
114
564
Team Five left legs
Team Five left legs #564
Team of 4 or 5 Mixed
10:26:44.90
10:26:44.90
40
(55)
Team of 4 or 5 Mixed
40
02:59:04.22
55
Nancy CACERES
Kimiko HOLDER
Barry WAUGH
Georgia ROWE
John ROBERTS
7:50 min/km
01:27:51.08
7:51 min/km
240
36
02:03:40.14
6:52 min/km
171
32
02:49:28.77
8:55 min/km
118
40
02:06:18.06
9:01 min/km
149
39
00:00:07.87
6:38 min/km
31
14
250
34
Ryan MYLES
Ryan MYLES #34
Prime 20-39 Male
13:28:12.76
13:28:12.76
41
(108)
Prime 20-39 Male
41
05:29:58.47
108
10:06 min/km
01:25:44.80
7:39 min/km
226
46
02:22:01.12
7:53 min/km
249
43
03:29:18.85
11:00 min/km
224
36
02:29:24.68
10:40 min/km
227
39
00:00:11.86
12:19 min/km
259
38
227
220
Travis KELL
Travis KELL #220
Prime 20-39 Male
12:48:10.18
12:48:10.18
37
(99)
Prime 20-39 Male
37
04:49:55.89
99
9:36 min/km
01:10:41.19
6:19 min/km
62
13
01:57:56.41
6:33 min/km
133
28
03:38:39.35
11:30 min/km
244
39
02:29:26.10
10:40 min/km
228
40
00:00:19.49
11:44 min/km
243
36
170
569
Team HaveAGo
Team HaveAGo #569
Team of 4 or 5 Mixed
11:28:01.90
11:28:01.90
49
(67)
Team of 4 or 5 Mixed
49
04:00:21.22
67
Kim WHITE
Emma WHELAN
Don LOMBARDIE
Annie SYRED
Nev WHITE
8:36 min/km
01:30:43.82
8:04 min/km
263
41
02:22:43.12
7:55 min/km
252
47
02:52:33.52
9:04 min/km
128
43
02:08:41.42
9:11 min/km
157
40
00:00:13.00
8:31 min/km
107
38
105
584
Team Tight Butts and Sweaty Nuts
Team Tight Butts and Sweaty Nuts #584
Team of 4 or 5 Mixed
10:19:26.68
10:19:26.68
37
(52)
Team of 4 or 5 Mixed
37
02:51:46.00
52
Yuki PAULL
Ralph NUNIS
Chad PAULL
Maria HAGBRO-TEDESCHI
Kelvin MANSFIELD
7:44 min/km
01:23:35.10
7:30 min/km
210
32
01:50:42.69
6:09 min/km
81
17
02:22:20.13
7:29 min/km
60
21
02:09:47.41
9:16 min/km
164
41
00:00:10.30
8:30 min/km
106
37
220
36
Daniel JANES
Daniel JANES #36
Prime 20-39 Male
12:42:41.48
12:42:41.48
35
(93)
Prime 20-39 Male
35
04:44:27.19
93
9:32 min/km
01:05:14.25
5:49 min/km
32
11
01:42:57.70
5:43 min/km
40
11
03:11:55.89
10:06 min/km
180
28
02:33:48.58
10:59 min/km
238
41
00:00:08.99
13:49 min/km
282
49
271
55
Francesco TOPPAN
Francesco TOPPAN #55
Prime 20-39 Male
14:22:41.86
14:22:41.86
45
(120)
Prime 20-39 Male
45
06:24:27.57
120
10:47 min/km
01:28:19.70
7:54 min/km
244
47
02:29:48.25
8:19 min/km
271
47
03:50:06.51
12:06 min/km
257
41
02:34:21.30
11:01 min/km
240
42
00:00:24.38
13:20 min/km
277
47
29
566
Team Margaret river bakery
Team Margaret river bakery #566
Team of 4 or 5 Mixed
08:54:12.76
08:54:12.76
8
(12)
Team of 4 or 5 Mixed
8
01:26:32.08
12
Treena MACCARTHY
Hamish WORSLEY
Amy SMITH
Marcelle EGBERTS
Cameron MURPHY
6:40 min/km
01:08:38.97
6:09 min/km
52
13
01:38:56.29
5:29 min/km
28
6
00:44:59.84
2:22 min/km
2
2
02:31:39.78
10:49 min/km
234
42
00:00:08.86
9:26 min/km
153
47
66
561
Team Brown Dawgs
Team Brown Dawgs #561
Team of 4 or 5 Mixed
09:40:16.38
09:40:16.38
20
(31)
Team of 4 or 5 Mixed
20
02:12:35.70
31
Katie RIGGS
Jodie ROBBS
Richard BROWN
Julie ANDREW
Rochelle BAKER
7:15 min/km
01:23:17.54
7:27 min/km
207
31
02:01:54.05
6:46 min/km
162
30
00:53:22.21
2:48 min/km
4
4
02:41:10.72
11:30 min/km
258
43
00:00:09.77
8:55 min/km
129
43
272
208
Shane LOWE
Shane LOWE #208
Prime 20-39 Male
14:22:42.43
14:22:42.43
46
(121)
Prime 20-39 Male
46
06:24:28.14
121
10:47 min/km
01:22:32.76
7:20 min/km
200
40
02:25:50.27
8:06 min/km
265
46
04:03:07.41
12:47 min/km
277
48
02:35:42.43
11:07 min/km
245
43
00:00:25.35
13:04 min/km
272
44
149
512
Team Team Tann
Team Team Tann #512
Team of 4 or 5 Mixed
10:58:16.53
10:58:16.53
47
(63)
Team of 4 or 5 Mixed
47
03:30:35.85
63
Karissa KELLY
Louise FEERY
Joe YOUNG
Joe YOUNG
Carlene MATTHEWS
8:13 min/km
01:27:29.16
7:50 min/km
237
35
02:20:07.42
7:47 min/km
246
46
01:31:51.68
4:50 min/km
14
9
02:54:22.07
12:27 min/km
277
44
00:00:08.63
9:08 min/km
141
45
274
32
Dave BERRY
Dave BERRY #32
Prime 20-39 Male
14:22:45.15
14:22:45.15
48
(123)
Prime 20-39 Male
48
06:24:30.86
123
10:47 min/km
01:22:34.17
7:20 min/km
201
41
02:25:50.05
8:06 min/km
264
45
04:03:05.15
12:47 min/km
276
47
02:35:45.43
11:07 min/km
246
44
00:00:25.43
13:05 min/km
273
45
273
30
Colin OTTAWAY
Colin OTTAWAY #30
Prime 20-39 Male
14:22:44.54
14:22:44.54
47
(122)
Prime 20-39 Male
47
06:24:30.25
122
10:47 min/km
01:22:35.58
7:21 min/km
202
42
02:25:48.46
8:06 min/km
263
44
04:02:57.18
12:47 min/km
275
46
02:35:50.33
11:07 min/km
247
45
00:00:25.42
13:05 min/km
274
46
85
565
Team Desert Dreamers
Team Desert Dreamers #565
Team of 4 or 5 Mixed
09:55:40.91
09:55:40.91
30
(44)
Team of 4 or 5 Mixed
30
02:28:00.23
44
Sonia MUNROE
Dale MUNROE
Louise MILLER
Ingrid MANSON
Lisa ELLERY
7:26 min/km
01:22:13.79
7:20 min/km
196
29
01:40:36.97
5:35 min/km
32
8
01:31:30.72
4:48 min/km
13
8
03:03:33.59
13:06 min/km
280
45
00:00:06.46
7:39 min/km
68
27
259
49
Corey FERGUSON
Corey FERGUSON #49
Prime 20-39 Male
13:41:43.20
13:41:43.20
43
(115)
Prime 20-39 Male
43
05:43:28.91
115
10:16 min/km
01:22:46.37
7:22 min/km
204
43
02:10:00.53
7:13 min/km
209
38
03:38:11.37
11:29 min/km
241
37
02:40:57.75
11:29 min/km
257
46
00:00:13.80
12:45 min/km
263
41
37
514
Team Run and Refresh
Team Run and Refresh #514
Team of 4 or 5 Mixed
09:05:11.54
09:05:11.54
11
(16)
Team of 4 or 5 Mixed
11
01:37:30.86
16
Mark WEBSTER
Mark WEBSTER
Susan AUDET
Danielle CLARK
Mark AUDET
6:48 min/km
01:08:40.98
6:07 min/km
53
14
01:58:10.45
6:33 min/km
134
27
00:57:30.63
3:01 min/km
6
5
03:10:08.03
13:34 min/km
283
46
00:00:09.20
6:08 min/km
17
8
221
14
Michael LOUGHNAN
Michael LOUGHNAN #14
Prime 20-39 Male
12:42:47.41
12:42:47.41
36
(94)
Prime 20-39 Male
36
04:44:33.12
94
9:32 min/km
01:17:23.53
6:53 min/km
139
34
01:48:27.83
6:01 min/km
71
15
02:59:30.77
9:26 min/km
145
21
02:45:18.57
11:48 min/km
267
47
00:00:12.11
12:53 min/km
266
42
70
559
Team Kal Crew
Team Kal Crew #559
Team of 4 or 5 Mixed
09:42:54.72
09:42:54.72
22
(34)
Team of 4 or 5 Mixed
22
02:15:14.04
34
Terese HOOPER
Lauren MICHELINI
Robert COLEMAN
Beverley BARRATT
James THOMSON
7:17 min/km
01:28:29.05
7:56 min/km
245
38
01:51:45.58
6:12 min/km
88
18
01:20:17.43
4:13 min/km
10
6
03:43:03.17
15:55 min/km
289
47
00:01:08.66
4:24 min/km
1
1
255
33
Simon TAYLOR
Simon TAYLOR #33
Prime 20-39 Male
13:35:43.09
13:35:43.09
42
(112)
Prime 20-39 Male
42
05:37:28.80
112
10:11 min/km
01:19:04.61
7:02 min/km
164
37
02:14:17.54
7:27 min/km
226
41
03:52:59.92
12:15 min/km
261
43
02:50:10.28
12:09 min/km
273
48
00:00:08.94
11:03 min/km
224
32
95
524
Team Turbo Gazelles
Team Turbo Gazelles #524
Team of 4 or 5 Mixed
10:10:11.94
10:10:11.94
34
(49)
Team of 4 or 5 Mixed
34
02:42:31.26
49
Damon Last
Claire JORDAN
Jessica NGEH
Fran ENDERSBY
Kristie Bower
7:37 min/km
01:00:31.49
5:22 min/km
12
2
02:24:23.87
8:01 min/km
257
48
00:52:18.46
2:45 min/km
3
3
03:57:48.35
16:59 min/km
290
48
00:00:08.49
6:23 min/km
24
10
286
19
Cameron TOOMEY
Cameron TOOMEY #19
Prime 20-39 Male
16:03:33.60
16:03:33.60
49
(127)
Prime 20-39 Male
49
08:05:19.31
127
12:02 min/km
01:40:55.82
9:02 min/km
280
49
02:59:40.47
9:58 min/km
291
49
04:23:14.87
13:51 min/km
289
49
02:52:48.63
12:20 min/km
276
49
00:00:14.02
13:42 min/km
281
48
136
554
Team DMRT
Team DMRT #554
Team of 4 or 5 Mixed
10:46:16.00
10:46:16.00
44
(60)
Team of 4 or 5 Mixed
44
03:18:35.32
60
Karen FEELEY
Jason HOLMES
Cherie PETTIT
Michael COSMELLI
Fee SALMONS
8:04 min/km
01:21:57.21
7:18 min/km
190
26
02:14:42.65
7:29 min/km
227
42
00:40:02.45
2:06 min/km
1
1
04:00:00.29
17:08 min/km
291
49
00:00:09.99
8:18 min/km
97
35
557
Team Macedon Mountain Goats
Team Macedon Mountain Goats #557
Team of 4 or 5 Mixed
Not started
Not started
Team of 4 or 5 Mixed
Bernadette MAHER
Cameron HOWLETT
David KELLY
Gill KELLY
Tom MAHER
224
Grant Bowles
Grant Bowles #224
Prime 20-39 Male
DNF
DNF
Prime 20-39 Male
01:18:34.54
7:01 min/km
01:57:10.33
6:30 min/km
02:46:59.13
8:47 min/km
92
Cheryl Martin
Cheryl Martin #92
Prime 20-39 Female
DNF
DNF
Prime 20-39 Female
01:11:19.36
6:22 min/km
01:46:00.48
5:53 min/km
02:43:56.31
8:37 min/km
11
Garry SILK
Garry SILK #11
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
15
Florian GOESSMANN
Florian GOESSMANN #15
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
28
Shane LEWIS
Shane LEWIS #28
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
29
Roy BERKIN
Roy BERKIN #29
Prime 20-39 Male
DNS
DNS
Prime 20-39 Male
37
Charles WACHIRA
Charles WACHIRA #37
Prime 20-39 Male
Not started
Not started
Prime 20-39 Male
60
Sanja VUKOMAN
Sanja VUKOMAN #60
Prime 20-39 Female
Not started
Not started
Prime 20-39 Female
1
2
3
4
5
[6]
7
Page 6 of 7 (325 items)