Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
...
10
11
12
13
Page 5 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
201
538
Team Lost and Found 2015
Team Lost and Found 2015 #538
Male Team of 4 Male
05:32:30.40
05:32:30.40
37
(103)
Team of 4 Male
37
Male
103
WA
AUS
Stuart Preston
James Edwards
Graham Hunt
Adriaan Rootman
5:51 min/km
01:17:26.70
245
50
142
00:34:55.30
124
37
46
01:18:09.70
108
20
54
01:59:58.30
340
63
169
00:22:00.40
326
54
175
202
730
TEAM Collier
TEAM Collier #730
Male Team of 4 Male
05:32:38.00
05:32:38.00
38
(104)
Team of 4 Male
38
Male
104
WA
AUS
Matt Collier
Chris Walker
Paul Cochrane
Jason Avery
5:51 min/km
01:20:48.00
303
60
172
00:35:56.60
155
47
63
01:25:58.30
210
39
104
01:49:55.80
232
48
117
00:19:59.30
237
37
142
203
559
Team Must beat Adam
Team Must beat Adam #559
Male Team of 4 Male
05:32:41.70
05:32:41.70
39
(105)
Team of 4 Male
39
Male
105
WA
AUS
Tom Ferguson
Simon Hazeldine
Mike Babon
Samuel Cunneen
5:52 min/km
01:18:40.10
271
52
155
00:29:41.80
24
12
13
01:43:31.80
418
67
202
01:45:09.70
181
36
89
00:15:38.30
45
6
31
204
585
Team The Middle Ages
Team The Middle Ages #585
Mixed Team of 4 Mixed
05:32:57.40
05:32:57.40
31
(87)
Team of 4 Mixed
31
Mixed
87
WA
AUS
Brad Potgieter
Alexandra Kiely
Damian Kiely
Ben Forrest
5:52 min/km
01:15:50.00
215
25
71
00:34:19.90
110
24
66
01:17:00.60
95
19
47
02:04:25.50
372
58
152
00:21:21.40
300
36
107
205
673
Team No Regrets
Team No Regrets #673
Mixed Team of 4 Veteran
05:33:05.90
05:33:05.90
21
(88)
Team of 4 Veteran
21
Mixed
88
WA
AUS
Donna Williamson
Lou-Ann Bottomley
Mark Williamson
Geoff Bottomley
5:52 min/km
01:18:58.70
275
21
98
00:45:22.20
378
35
167
01:23:47.40
172
20
80
01:38:15.80
110
10
48
00:26:41.80
460
34
189
206
523
TEAM The Bomboras
TEAM The Bomboras #523
Male Team of 4 Male
05:33:25.10
05:33:25.10
40
(106)
Team of 4 Male
40
Male
106
WA
AUS
Justin Chandler
Martin Kuhn
Martin Kuhn
Matthew Kraski
5:52 min/km
01:10:24.50
140
29
88
00:34:18.00
109
31
38
01:25:50.80
209
38
103
01:57:31.60
318
62
160
00:25:20.20
437
69
218
207
432
Team Bakkers Monaghan
Team Bakkers Monaghan #432
Mixed Team of 2 Veteran
05:33:30.20
05:33:30.20
9
(89)
Team of 2 Veteran
9
Mixed
89
WA
AUS
Jackie Bakkers
Mark Monaghan
Mark Monaghan
Jackie Bakkers
5:52 min/km
01:24:02.00
345
16
122
00:35:06.30
130
10
74
01:33:43.00
313
23
142
01:41:48.40
147
8
65
00:18:50.50
176
8
50
208
59
Luke MCDONALD
Luke MCDONALD #59
Male Prime (18-39 years)
05:33:43.90
05:33:43.90
38
(107)
Prime (18-39 years)
38
Male
107
WA
AUS
Luke Mcdonald
Luke Mcdonald
Luke McDonald
Luke Mcdonald
5:53 min/km
01:18:06.00
258
54
147
00:44:51.40
367
48
178
01:27:32.10
229
30
115
01:45:41.00
189
31
94
00:17:33.40
115
33
72
209
652
KYLIE Butson
KYLIE Butson #652
Mixed Team of 4 Mixed
05:34:00.80
05:34:00.80
32
(90)
Team of 4 Mixed
32
Mixed
90
WA
AUS
Nicolas Vivier
Kylie Butson
Brad May
Russell Vivier
5:53 min/km
01:10:53.60
146
14
43
00:42:45.20
339
60
155
01:36:32.90
342
51
152
01:40:31.80
133
25
62
00:23:17.30
374
52
148
210
496
Team Smart Arnold DSMJ
Team Smart Arnold DSMJ #496
Male Team of 4 Male
05:34:36.80
05:34:36.80
41
(108)
Team of 4 Male
41
Male
108
WA
AUS
Daniel Lewis
Mark Smith
Matthew Evans
Joel Lewis
5:54 min/km
01:25:14.10
364
74
206
00:36:44.30
171
51
72
01:10:49.20
35
10
19
02:02:47.10
360
69
184
00:19:02.10
185
27
116
211
509
Team Blood Sweat and Beers
Team Blood Sweat and Beers #509
Male Team of 4 Male
05:35:10.90
05:35:10.90
42
(109)
Team of 4 Male
42
Male
109
WA
AUS
Matt Neesham
Julian Trezise
Lloyd King
Justin Carucci
5:54 min/km
01:11:54.40
158
35
99
00:34:29.90
113
33
40
01:35:57.70
330
55
160
01:49:53.10
231
47
116
00:22:55.80
361
57
191
212
315
Tim ROACH
Tim ROACH #315
Male Vintage (50-59)
05:35:24.20
05:35:24.20
6
(110)
Vintage (50-59)
6
Male
110
WA
AUS
Tim Roach
Tim Roach
Tim Roach
Tim Roach
5:54 min/km
01:17:37.50
249
7
144
00:46:16.90
399
15
196
01:27:54.30
238
12
118
01:45:31.30
185
8
90
00:18:04.20
139
6
89
213
288
Alan NICHOLLS
Alan NICHOLLS #288
Male Vintage (50-59)
05:35:24.80
05:35:24.80
7
(111)
Vintage (50-59)
7
Male
111
WA
AUS
Alan Nicholls
Alan Nicholls
Alan Nicholls
Alan Nicholls
5:54 min/km
01:14:41.50
196
5
120
00:49:05.30
451
16
220
01:30:32.50
268
15
130
01:43:47.60
163
4
81
00:17:17.90
101
4
65
214
434
Team Moose Toes
Team Moose Toes #434
Mixed Team of 2 Veteran
05:35:38.90
05:35:38.90
10
(91)
Team of 2 Veteran
10
Mixed
91
WA
AUS
Shane Mcadam
Andrew Logan
Shane Mcadam
Andrew Logan
5:55 min/km
01:06:00.40
64
1
14
00:47:15.40
419
24
183
01:26:55.60
224
14
98
01:52:08.20
259
16
117
00:23:19.30
376
23
149
215
562
Team Mac1
Team Mac1 #562
Male Team of 4 Male
05:35:40.80
05:35:40.80
43
(112)
Team of 4 Male
43
Male
112
WA
AUS
Mark Taylor
Kent Vollprecht
Paul Byrne
Steve Parry
5:55 min/km
01:11:25.60
156
34
98
00:28:53.20
18
10
11
01:30:10.10
262
47
129
02:02:34.00
359
68
183
00:22:37.90
354
56
188
216
623
Team Killer Pythons
Team Killer Pythons #623
Mixed Team of 4 Mixed
05:35:48.10
05:35:48.10
33
(92)
Team of 4 Mixed
33
Mixed
92
WA
AUS
Marilyn Morin
Scott Balloch
Des Naughton
Kevin Balloch
5:55 min/km
01:17:21.90
242
29
86
00:38:41.30
229
40
112
01:33:35.40
309
48
140
01:44:30.00
173
30
77
00:21:39.50
315
38
115
217
67
Nick PHILLIPS
Nick PHILLIPS #67
Male Prime (18-39 years)
05:36:08.60
05:36:08.60
39
(113)
Prime (18-39 years)
39
Male
113
WA
AUS
Nick Phillips
Nick Phillips
Nick Phillips
Nick Phillips
5:55 min/km
01:09:04.60
110
28
69
00:38:40.10
227
23
96
01:37:16.30
351
49
170
01:52:42.50
265
41
130
00:18:25.10
154
43
98
218
135
Sarah WIESE
Sarah WIESE #135
Female Veteran (40-49 years)
05:36:18.60
05:36:18.60
2
(13)
Veteran (40-49 years)
2
Female
13
WA
AUS
Sarah Wiese
Sarah Wiese
Sarah Wiese
Sarah Wiese
5:55 min/km
01:10:52.60
145
2
12
00:43:41.40
351
3
27
01:36:36.10
344
5
24
01:50:20.60
241
3
14
00:14:47.90
25
1
5
219
678
Team Masterbeaters
Team Masterbeaters #678
Mixed Team of 4 Veteran
05:36:19.10
05:36:19.10
22
(93)
Team of 4 Veteran
22
Mixed
93
WA
AUS
Alec Milroy
Ethan Norris
Ben Rundell
Dale Williams
5:55 min/km
01:28:22.10
404
32
155
00:32:51.60
79
12
47
01:12:33.40
50
6
25
01:58:52.30
331
33
145
00:23:39.70
392
27
159
220
529
Team WSC Team 2
Team WSC Team 2 #529
Male Team of 4 Male
05:36:24.90
05:36:24.90
44
(114)
Team of 4 Male
44
Male
114
WA
AUS
Matt Cureton
Mark Sampson
Goran Stajic
Aaron Black
5:55 min/km
01:18:01.00
256
51
146
00:30:33.20
37
15
16
03:14:46.60
00:33:04.10
503
80
245
221
527
Team WC Team1
Team WC Team1 #527
Male Team of 4 Male
05:36:25.10
05:36:25.10
45
(115)
Team of 4 Male
45
Male
115
WA
AUS
Alistair Park
Craig Bell
John Taylor
Leon Felton
5:55 min/km
01:03:12.20
42
13
33
00:34:44.90
119
35
43
01:47:01.80
439
74
214
01:50:10.20
236
50
120
00:21:16.00
297
47
164
222
530
Team WC Team3
Team WC Team3 #530
Male Team of 4 Male
05:36:25.50
05:36:25.50
46
(116)
Team of 4 Male
46
Male
116
WA
AUS
Ray Smithers
Michael Warren
Paul Deegan
Lyndon Brieffies
5:56 min/km
01:08:12.80
88
19
54
00:41:44.80
310
70
138
01:35:00.50
319
53
154
01:33:51.60
63
15
37
00:37:35.80
512
81
248
223
490
Team Fit Fast Fab
Team Fit Fast Fab #490
Female Team of 4 Female
05:36:38.00
05:36:38.00
4
(14)
Team of 4 Female
4
Female
14
WA
AUS
Veronica Van Den Bogert
Rochelle McKee
Hayley McKee
Cas Ryan
5:56 min/km
01:23:53.20
342
9
24
00:31:36.30
56
4
4
01:20:28.60
129
2
5
01:58:15.10
328
9
23
00:22:24.80
347
8
31
224
570
Team Ocean Grown abalone
Team Ocean Grown abalone #570
Male Team of 4 Male
05:36:39.30
05:36:39.30
47
(117)
Team of 4 Male
47
Male
117
WA
AUS
Sam Henry
Mitch Lynn
Mark Wall
Tom Annabelle
5:56 min/km
01:18:54.70
273
53
157
00:35:00.00
127
39
48
01:29:51.70
255
45
126
01:53:34.90
278
54
137
00:19:18.00
198
29
126
225
578
Team Turn the page
Team Turn the page #578
Mixed Team of 4 Mixed
05:37:02.70
05:37:02.70
34
(94)
Team of 4 Mixed
34
Mixed
94
WA
AUS
Mandy Carey
Lauren Hanna
Nick Radice
Benjamin Allen
5:56 min/km
01:29:03.80
414
52
161
00:38:06.90
210
37
104
01:36:45.80
346
53
154
01:33:24.90
60
10
23
00:19:41.30
222
20
69
226
502
Team Team K
Team Team K #502
Male Team of 4 Male
05:37:09.70
05:37:09.70
48
(118)
Team of 4 Male
48
Male
118
WA
AUS
Duncan Abbs
Ross Williams
Jared Graves
Lachlan Spicer
5:56 min/km
01:28:47.60
411
76
222
00:40:45.60
292
69
129
01:25:04.90
192
35
94
01:41:47.60
146
31
73
00:20:44.00
276
44
155
227
55
James KNIPE
James KNIPE #55
Male Prime (18-39 years)
05:37:12.70
05:37:12.70
40
(119)
Prime (18-39 years)
40
Male
119
WA
AUS
James Knipe
James Knipe
James Knipe
James Knipe
5:56 min/km
01:12:29.90
165
39
104
00:49:21.50
453
60
222
01:42:26.70
407
56
196
01:37:06.20
95
19
48
00:15:48.40
50
19
34
228
508
Team Morley Mongrels
Team Morley Mongrels #508
Male Team of 4 Male
05:37:27.70
05:37:27.70
49
(120)
Team of 4 Male
49
Male
120
WA
AUS
Scott Browne
Cameron Halvorson
Michael Doyle
Mark Richards
5:57 min/km
01:20:51.80
304
61
173
00:44:29.80
363
75
176
01:24:38.20
185
34
90
01:47:19.30
208
41
102
00:20:08.60
242
40
145
229
619
Team Jets
Team Jets #619
Mixed Team of 4 Mixed
05:37:33.80
05:37:33.80
35
(95)
Team of 4 Mixed
35
Mixed
95
WA
AUS
Libby Dyde
Rebecca Clarkson
Hamish Worsley
Emily Gifford
5:57 min/km
01:22:12.80
320
35
116
00:38:50.30
232
41
114
01:25:35.50
198
34
88
01:52:49.00
267
46
121
00:18:06.20
141
7
36
230
373
Team Winning is for Pretty boys
Team Winning is for Pretty boys #373
Mixed Team of 2 Prime
05:37:48.90
05:37:48.90
23
(96)
Team of 2 Prime
23
Mixed
96
WA
AUS
Scott Kohlhagen
Mark Little
Mark Little
Mark Little
5:57 min/km
01:19:58.50
291
30
104
00:33:22.30
93
15
56
01:28:24.00
243
19
106
01:55:49.40
306
29
134
00:20:14.70
248
27
82
231
271
Myles YOUNGS
Myles YOUNGS #271
Male Veteran (40-49 years)
05:37:50.40
05:37:50.40
24
(121)
Veteran (40-49 years)
24
Male
121
WA
AUS
Myles Youngs
Myles Youngs
Myles Youngs
Myles Youngs
5:57 min/km
01:08:28.20
99
14
62
00:42:50.90
340
35
159
01:36:14.90
335
43
164
01:53:09.20
272
27
134
00:17:07.20
92
19
61
232
111
Sam PERRY
Sam PERRY #111
Female Prime (18-39 years)
05:37:53.00
05:37:53.00
9
(15)
Prime (18-39 years)
9
Female
15
WA
AUS
Sam Perry
Sam Perry
Sam Perry
Sam Perry
5:57 min/km
01:12:54.90
170
9
13
00:36:53.80
180
6
13
01:43:51.50
422
14
33
01:46:59.60
205
8
12
00:17:13.20
96
10
12
233
446
Team Ingwe
Team Ingwe #446
Mixed Team of 2 Veteran
05:38:01.60
05:38:01.60
11
(97)
Team of 2 Veteran
11
Mixed
97
WA
AUS
Megan Bye
Megan Bye
Alan Bye
Alan Bye
5:57 min/km
01:24:28.40
352
19
127
00:51:35.20
476
30
208
01:24:53.20
190
10
85
01:38:35.30
115
7
52
00:18:29.50
161
7
45
234
396
Team oblak attack
Team oblak attack #396
Mixed Team of 2 Prime
05:38:25.10
05:38:25.10
24
(98)
Team of 2 Prime
24
Mixed
98
WA
AUS
Matt Oblak
Tom Oblak
Matt Oblak
Tom Oblak
5:58 min/km
01:20:16.10
296
32
107
00:37:58.60
208
25
103
01:23:33.10
169
15
79
01:55:48.80
304
28
133
00:20:48.50
278
29
97
235
422
Team The Wishful Thinkers
Team The Wishful Thinkers #422
Mixed Team of 2 Veteran
05:38:27.30
05:38:27.30
12
(99)
Team of 2 Veteran
12
Mixed
99
WA
AUS
Kevin Housham
Brian Chadwick
Kevin Housham
Brian Chadwick
5:58 min/km
01:15:02.00
199
8
64
00:39:13.90
244
14
118
01:24:35.70
184
9
83
01:56:22.30
309
19
135
00:23:13.40
371
22
146
236
405
Team Two Mofos
Team Two Mofos #405
Mixed Team of 2 Prime
05:38:48.40
05:38:48.40
25
(100)
Team of 2 Prime
25
Mixed
100
WA
AUS
Stewart Winsor
Stewart Winsor
Travis O'Neill
Travis O'Neill
5:58 min/km
01:20:20.20
297
33
108
00:39:29.20
257
29
123
01:27:36.00
233
18
102
01:49:51.30
230
22
102
00:21:31.70
308
33
110
237
649
Team Cock-a-doodle-doo
Team Cock-a-doodle-doo #649
Mixed Team of 4 Mixed
05:39:16.50
05:39:16.50
36
(101)
Team of 4 Mixed
36
Mixed
101
WA
AUS
Tim Marshall
Kendel Lockwood
Edwyn Bryant
Matthew Mitchell
5:59 min/km
01:09:32.40
120
13
36
00:41:18.80
302
55
146
01:38:52.10
371
59
166
01:50:11.10
237
38
104
00:19:22.10
203
15
59
238
586
Team Nick's Chicks
Team Nick's Chicks #586
Mixed Team of 4 Mixed
05:39:21.80
05:39:21.80
37
(102)
Team of 4 Mixed
37
Mixed
102
WA
AUS
Nick Lonie
Emily Haswell
Gordon Menzies
Kate Reynolds
5:59 min/km
01:13:01.30
172
18
53
00:41:14.20
301
54
145
01:18:31.40
112
22
55
02:05:45.10
380
59
156
00:20:49.80
279
32
98
239
473
Team RatRace Escapees
Team RatRace Escapees #473
Mixed Team of 4 Mixed
05:39:33.80
05:39:33.80
38
(103)
Team of 4 Mixed
38
Mixed
103
WA
AUS
Jennifer Bates
Jennifer Bates
Dom Minns
Brad Walford
5:59 min/km
01:23:28.90
335
36
119
00:44:27.20
361
63
159
01:16:07.30
84
16
41
01:52:17.80
261
45
119
00:23:12.60
369
51
144
240
485
Team The Girls
Team The Girls #485
Female Team of 4 Female
05:39:48.30
05:39:48.30
5
(16)
Team of 4 Female
5
Female
16
WA
AUS
Celia Ipsen
Kira Monaghan
Natalie Di-Bona
Tahlia Smart
5:59 min/km
01:09:01.70
108
2
11
00:34:08.80
107
5
6
01:40:30.70
392
10
30
01:54:54.00
294
6
19
00:21:13.10
296
7
27
241
269
Jason WOODBRIDGE
Jason WOODBRIDGE #269
Male Veteran (40-49 years)
05:39:51.00
05:39:51.00
25
(122)
Veteran (40-49 years)
25
Male
122
WA
AUS
Jason Woodbridge
Jason Woodbridge
Jason Woodbridge
Jason Woodbridge
5:59 min/km
01:11:03.20
151
24
95
00:41:26.00
307
24
136
01:40:17.60
389
50
187
01:51:57.60
257
24
127
00:15:06.60
32
5
23
242
686
Team Nec minute
Team Nec minute #686
Mixed Team of 4 Veteran
05:40:24.00
05:40:24.00
23
(104)
Team of 4 Veteran
23
Mixed
104
WA
AUS
Nadine Seabrook
Michael Saunders
Kelly Barker
Craig Gamble
6:00 min/km
01:18:36.40
269
20
96
00:39:21.00
250
30
120
01:38:57.50
372
33
167
01:39:05.20
119
12
53
00:24:23.90
415
30
168
243
208
Team FREO AGMs
Team FREO AGMs #208
Mixed AR Pair
05:40:29.30
05:40:29.30
5
(105)
AR Pair
5
Mixed
105
WA
AUS
6:00 min/km
01:12:27.90
164
3
49
00:45:34.70
382
5
168
01:36:31.60
340
12
151
01:47:47.10
213
5
96
00:18:08.00
144
3
38
244
14
Trevor BRISTOW
Trevor BRISTOW #14
Male Prime (18-39 years)
05:40:54.10
05:40:54.10
41
(123)
Prime (18-39 years)
41
Male
123
WA
AUS
Trevor Bristow
Trevor Bristow
Trevor Bristow
Trevor Bristow
6:00 min/km
01:13:07.50
173
41
107
00:40:20.60
284
32
124
01:33:37.10
311
39
149
01:55:41.50
301
46
150
00:18:07.40
143
40
91
245
680
Team Kelly Gang
Team Kelly Gang #680
Mixed Team of 4 Veteran
05:40:58.00
05:40:58.00
24
(106)
Team of 4 Veteran
24
Mixed
106
WA
AUS
Mal Lowther
Kaylene Bozich
Graeme Kelly
Tony Walker
6:00 min/km
01:26:07.20
373
29
138
00:36:11.30
157
22
84
01:25:47.40
205
21
91
01:50:16.00
238
24
105
00:22:36.10
353
21
135
246
470
Team team fisher
Team team fisher #470
Mixed Team of 4 Mixed
05:41:03.40
05:41:03.40
39
(107)
Team of 4 Mixed
39
Mixed
107
WA
AUS
Aaron Fisher
Amy Manson
Joel Fisher
Joel Fisher
6:00 min/km
01:11:37.60
157
16
47
00:51:30.10
474
77
207
01:36:37.30
345
52
153
01:40:14.00
129
24
59
00:21:04.40
292
35
104
247
503
Team Go CASS
Team Go CASS #503
Male Team of 4 Male
05:41:27.60
05:41:27.60
50
(124)
Team of 4 Male
50
Male
124
WA
AUS
Campbell Anderson
Adam B Butler
Simon Stanton
Steven Jackson
6:01 min/km
01:11:24.60
155
33
97
00:46:20.00
401
80
198
01:44:10.90
426
70
207
01:36:00.00
82
17
44
00:23:32.10
387
61
199
248
366
Team Sleek and Elite
Team Sleek and Elite #366
Mixed Team of 2 Prime
05:41:29.00
05:41:29.00
26
(108)
Team of 2 Prime
26
Mixed
108
WA
AUS
Christian Sailer
David Jeisman
David Jeisman
Christian Sailer
6:01 min/km
01:16:06.50
219
21
73
00:37:21.20
190
21
94
01:43:20.40
416
37
184
01:43:33.00
161
16
73
00:21:07.90
293
32
105
249
685
Team Fagga Moto
Team Fagga Moto #685
Mixed Team of 4 Veteran
05:41:30.40
05:41:30.40
25
(109)
Team of 4 Veteran
25
Mixed
109
WA
AUS
Dean Twort
Pierre Luitingh
Greg Paul
Matt Owen
6:01 min/km
01:30:27.70
428
34
168
00:35:24.40
135
18
75
01:27:34.70
232
25
101
01:47:38.30
211
22
95
00:20:25.30
260
13
89
250
403
Team The Yips
Team The Yips #403
Mixed Team of 2 Prime
05:41:32.10
05:41:32.10
27
(110)
Team of 2 Prime
27
Mixed
110
WA
AUS
Darren Miller
Darren Miller
Andrew Marshall
Andrew Marshall
6:01 min/km
01:16:08.20
220
22
74
00:54:53.60
498
45
218
01:30:32.00
267
24
120
01:42:27.90
153
13
68
00:17:30.40
110
12
29
1
2
3
4
[5]
6
7
...
10
11
12
13
Page 5 of 13 (625 items)