Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
3
4
[5]
6
7
...
10
11
12
13
Page 5 of 13 (625 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
696
Team Azzas Athletes
Team Azzas Athletes #696
Mixed Team of 4 Junior
Not started
Not started
Team of 4 Junior
Mixed
WA
AUS
Lincoln Gray
Declan Roshers
Jack Hindle
Aaron Keenan
min/km
701
Team SBJ
Team SBJ #701
Male Team of 4 Male
Not started
Not started
Team of 4 Male
Male
WA
AUS
Denis Munro
min/km
284
571
TEAM Sjbs
TEAM Sjbs #571
Male Team of 4 Male
05:49:44.40
05:49:44.40
60
(149)
Team of 4 Male
60
Male
149
WA
AUS
Stephen Forrest
Denis Munro
Laurie Fairweather
Stuart Jones
6:10 min/km
01:21:47.00
316
66
182
00:36:16.00
159
48
65
01:44:00.90
424
69
206
01:46:39.80
200
40
98
00:21:00.70
289
46
161
349
419
Team Continental Drift
Team Continental Drift #419
Mixed Team of 2 Veteran
06:02:46.60
06:02:46.60
22
(144)
Team of 2 Veteran
22
Mixed
144
WA
AUS
Deon Mackenzie
Deon Mackenzie
Leslie Crockett
Deon Mackenzie
6:23 min/km
01:18:38.20
270
12
97
00:50:02.00
461
28
201
01:45:48.50
434
30
187
01:46:42.90
201
14
93
00:21:35.00
312
16
113
299
272
Derek AMY
Derek AMY #272
Male Vintage (50-59)
05:52:21.10
05:52:21.10
12
(157)
Vintage (50-59)
12
Male
157
WA
AUS
Derek Amy
Derek Amy
Derek Amy
Derek Amy
6:12 min/km
01:25:06.70
362
17
205
00:53:11.00
490
19
234
01:25:21.10
195
9
96
01:50:06.90
235
10
119
00:18:35.40
164
8
103
321
137
Diane BROAD
Diane BROAD #137
Female Vintage (50-59)
05:57:21.90
05:57:21.90
1
(23)
Vintage (50-59)
1
Female
23
WA
AUS
Diane Broad
Diane Broad
Diane Broad
Diane Broad
6:18 min/km
01:23:34.50
336
1
22
00:42:44.30
338
1
26
01:26:42.70
218
1
15
02:03:02.50
363
1
27
00:21:17.90
299
1
28
317
130
Diane CHISHOLM
Diane CHISHOLM #130
Female Veteran (40-49 years)
05:57:03.80
05:57:03.80
3
(21)
Veteran (40-49 years)
3
Female
21
WA
AUS
Diane Chisholm
Diane Chisholm
Diane Chisholm
Diane Chisholm
6:17 min/km
01:26:32.70
385
5
29
00:53:05.20
488
6
43
01:33:40.50
312
3
22
01:45:42.10
190
2
10
00:18:03.30
136
3
15
399
653
Team Hairy Clackers
Team Hairy Clackers #653
Mixed Team of 4 Mixed
06:18:30.90
06:18:30.90
61
(163)
Team of 4 Mixed
61
Mixed
163
WA
AUS
Tashana Tweddle
Dianne McLernon
Susan Quick
Leon Hodge
6:40 min/km
01:33:42.20
457
62
182
00:39:59.10
271
46
129
01:22:09.00
157
27
73
02:07:29.40
397
62
166
00:35:11.20
509
75
214
20
533
Team Bigole's
Team Bigole's #533
Male Team of 4 Male
04:34:48.20
04:34:48.20
6
(16)
Team of 4 Male
6
Male
16
WA
AUS
Josh Casey
Dom Foster
Scott Chrystal
Stu Helm
4:50 min/km
01:14:33.20
195
41
119
00:28:50.90
17
9
10
01:23:57.80
175
31
83
01:12:02.70
3
1
3
00:15:23.60
40
5
28
173
96
Douglas YARDLEY
Douglas YARDLEY #96
Male Prime (18-39 years)
05:26:06.30
05:26:06.30
31
(86)
Prime (18-39 years)
31
Male
86
WA
AUS
Douglas Yardley
Douglas Yardley
Douglas Yardley
Douglas Yardley
5:45 min/km
01:07:43.70
82
22
52
00:39:40.50
264
30
116
01:42:13.10
403
54
193
01:37:44.30
107
20
53
00:18:44.70
172
47
109
155
442
TEAM Ed And Jamo
TEAM Ed And Jamo #442
Mixed Team of 2 Veteran
05:21:51.50
05:21:51.50
6
(68)
Team of 2 Veteran
6
Mixed
68
WA
AUS
Shane Jamieson
Ed Negus
Shane Jamieson
Ed Negus
5:40 min/km
01:13:11.00
175
7
54
00:34:38.50
117
8
69
01:41:07.10
395
29
178
01:37:02.90
94
5
40
00:15:52.00
53
2
9
65
102
Elizabeth DORNOM
Elizabeth DORNOM #102
Female Prime (18-39 years)
04:54:49.80
04:54:49.80
5
(5)
Prime (18-39 years)
5
Female
5
VIC
AUS
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
Elizabeth Dornom
5:11 min/km
01:06:47.00
70
4
5
00:38:06.00
209
8
19
01:19:33.60
120
2
3
01:35:41.70
78
4
6
00:14:41.50
23
4
4
186
706
Team The Dougos
Team The Dougos #706
Mixed Team of 4 Mixed
05:29:19.80
05:29:19.80
28
(83)
Team of 4 Mixed
28
Mixed
83
WA
AUS
Brett Douglas
Ella Douglas
Brett Douglas
Rob Haynes
5:48 min/km
01:07:40.40
80
7
22
00:34:38.40
116
25
68
01:31:29.40
281
44
125
01:54:54.80
295
50
130
00:20:36.80
270
29
94
189
93
Elliott WELLS
Elliott WELLS #93
Male Prime (18-39 years)
05:29:44.00
05:29:44.00
34
(94)
Prime (18-39 years)
34
Male
94
WA
AUS
Elliott Wells
Elliott Wells
Elliott Wells
Elliott Wells
5:48 min/km
01:09:39.50
122
31
75
00:48:36.10
445
58
219
01:35:37.00
326
44
157
01:39:45.60
126
23
63
00:16:05.80
57
22
38
238
586
Team Nick's Chicks
Team Nick's Chicks #586
Mixed Team of 4 Mixed
05:39:21.80
05:39:21.80
37
(102)
Team of 4 Mixed
37
Mixed
102
WA
AUS
Nick Lonie
Emily Haswell
Gordon Menzies
Kate Reynolds
5:59 min/km
01:13:01.30
172
18
53
00:41:14.20
301
54
145
01:18:31.40
112
22
55
02:05:45.10
380
59
156
00:20:49.80
279
32
98
58
119
Emily WILSON
Emily WILSON #119
Female Prime (18-39 years)
04:51:51.70
04:51:51.70
2
(2)
Prime (18-39 years)
2
Female
2
NZL
Emily Wilson
Emily Wilson
Emily Wilson
Emily Wilson
5:08 min/km
01:07:05.00
73
5
6
00:36:52.10
178
5
12
01:18:14.60
109
1
2
01:34:58.60
70
3
4
00:14:41.40
22
3
3
397
601
Team TPT
Team TPT #601
Mixed Team of 4 Mixed
06:17:52.90
06:17:52.90
60
(161)
Team of 4 Mixed
60
Mixed
161
WA
AUS
Kwun Yek
Erica Eviet
Len Brandis
Philip Taylor
6:39 min/km
01:31:15.90
439
58
174
00:35:43.70
148
30
81
01:36:25.80
339
50
150
02:06:12.70
385
60
158
00:28:14.80
478
71
198
278
481
Team Go Go Girls
Team Go Go Girls #481
Female Team of 4 Female
05:48:19.60
05:48:19.60
6
(17)
Team of 4 Female
6
Female
17
WA
AUS
Lyndal Gordon
Erin Shaw
Gail Parsons
Lynda Green
6:08 min/km
01:19:08.70
278
7
20
00:37:22.80
192
8
17
01:38:02.10
360
8
26
01:53:35.70
279
5
17
00:20:10.30
245
3
20
419
301
Erle FRANKLIN
Erle FRANKLIN #301
Male Masters (60+)
06:25:22.90
06:25:22.90
1
(211)
Masters (60+)
1
Male
211
WA
AUS
Erle Franklin
Erle Franklin
Erle Franklin
Erle Franklin
6:47 min/km
01:32:16.60
445
1
233
00:42:22.80
329
1
151
01:27:17.00
228
1
114
02:21:31.10
463
1
230
00:21:55.40
323
2
174
103
615
Team Mixed Up
Team Mixed Up #615
Mixed Team of 4 Mixed
05:08:03.80
05:08:03.80
13
(42)
Team of 4 Mixed
13
Mixed
42
WA
AUS
Jenni Davidson
Ethan Jackson
Ashley Nesbit
Rod
5:25 min/km
01:19:51.90
289
32
102
00:25:18.80
3
2
2
01:11:31.30
42
10
21
01:51:44.20
254
43
114
00:19:37.60
219
18
67
219
678
Team Masterbeaters
Team Masterbeaters #678
Mixed Team of 4 Veteran
05:36:19.10
05:36:19.10
22
(93)
Team of 4 Veteran
22
Mixed
93
WA
AUS
Alec Milroy
Ethan Norris
Ben Rundell
Dale Williams
5:55 min/km
01:28:22.10
404
32
155
00:32:51.60
79
12
47
01:12:33.40
50
6
25
01:58:52.30
331
33
145
00:23:39.70
392
27
159
178
285
Farrell MAXWELL
Farrell MAXWELL #285
Male Vintage (50-59)
05:27:21.00
05:27:21.00
4
(87)
Vintage (50-59)
4
Male
87
WA
AUS
Farrell Maxwell
Farrell Maxwell
Farrell Maxwell
Farrell Maxwell
5:46 min/km
01:13:00.60
171
3
106
00:45:57.50
395
14
194
01:28:41.10
245
13
121
01:43:27.70
160
3
79
00:16:14.10
65
2
45
485
402
Team Circadyn
Team Circadyn #402
Mixed Team of 2 Prime
07:13:54.40
07:13:54.40
42
(208)
Team of 2 Prime
42
Mixed
208
WA
AUS
Scott Littlefair
Felicity Millman
Felicity Millman
Scott Littlefair
7:39 min/km
01:29:25.50
421
39
164
00:53:40.40
491
44
214
02:14:54.70
509
43
216
02:07:21.30
394
34
164
00:28:32.50
484
43
201
579
TEAM Leeuwinatics
TEAM Leeuwinatics #579
Mixed Team of 4 Mixed
DNF
DNF
Team of 4 Mixed
Mixed
WA
AUS
Marnie James
Fiona Abbott
Keith Smith
Rikki Andrew
min/km
01:42:02.90
496
71
208
00:39:46.90
268
44
127
01:29:38.30
253
41
112
02:15:21.60
436
69
182
00:21:27.20
305
37
108
394
Team Chalk & Cheese
Team Chalk & Cheese #394
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Gabrielle Burong
Gabrielle Burong
Andrew Burong
Andrew Burong
min/km
14
690
Team Act Belong Commit Crusaders
Team Act Belong Commit Crusaders #690
Mixed Team of 4 Veteran
04:31:07.40
04:31:07.40
1
(3)
Team of 4 Veteran
1
Mixed
3
WA
AUS
John Marsh
Garth Civil
Rob Hosking
Todd Andrews
4:46 min/km
01:10:55.50
147
11
44
00:28:32.00
14
2
6
01:10:18.70
29
3
13
01:26:03.00
23
3
7
00:15:18.20
38
1
5
424
273
Gary ANDREWS
Gary ANDREWS #273
Male Vintage (50-59)
06:27:10.90
06:27:10.90
19
(213)
Vintage (50-59)
19
Male
213
WA
AUS
Gary Andrews
Gary Andrews
Gary Andrews
Gary Andrews
6:49 min/km
01:21:13.00
310
10
177
00:52:42.80
485
18
231
02:09:16.70
503
21
245
01:44:13.20
168
6
84
00:19:45.20
225
10
136
57
531
Team Busso Boys
Team Busso Boys #531
Male Team of 4 Male
04:51:19.50
04:51:19.50
14
(37)
Team of 4 Male
14
Male
37
WA
AUS
Cam Best
Gary Haggarty
Tony Best
Neil Sinclair
5:08 min/km
01:10:18.50
137
27
85
00:32:46.70
77
22
27
01:14:50.70
74
14
37
01:32:25.90
52
14
32
00:20:57.70
287
45
159
109
459
Team Isosceles
Team Isosceles #459
Male Team of 4 Male
05:08:47.30
05:08:47.30
23
(57)
Team of 4 Male
23
Male
57
WA
AUS
Kayne Semmens
Gary Kjellgren
Dave Campbell
Kayne Semmens
5:26 min/km
01:16:20.00
224
46
134
00:33:01.20
83
25
30
01:24:04.70
177
32
85
01:37:20.20
101
22
52
00:18:01.20
135
18
86
289
298
Gary TAPPER
Gary TAPPER #298
Male Vintage (50-59)
05:50:56.10
05:50:56.10
10
(152)
Vintage (50-59)
10
Male
152
WA
AUS
Gary Tapper
Gary Tapper
Gary Tapper
Gary Tapper
6:11 min/km
01:21:24.80
312
11
179
00:42:32.60
331
8
153
01:29:27.80
250
14
124
01:59:08.70
334
13
164
00:18:22.20
151
7
96
110
Gemma PATE
Gemma PATE #110
Female Prime (18-39 years)
Not started
Not started
Prime (18-39 years)
Female
WA
AUS
Gemma Pate
Gemma Pate
Gemma Pate
Gemma Pate
min/km
283
388
Team GIldamos
Team GIldamos #388
Mixed Team of 2 Prime
05:49:10.40
05:49:10.40
28
(118)
Team of 2 Prime
28
Mixed
118
WA
AUS
Geoff Amos
Geoff Amos
Bradley Gildersleeve
Bradley Gildersleeve
6:09 min/km
01:19:47.90
286
29
101
00:37:12.00
188
20
93
01:35:06.10
322
28
144
01:58:11.50
326
30
141
00:18:52.90
177
17
51
71
627
Team MARGARET RIVER HEMP CO
Team MARGARET RIVER HEMP CO #627
Mixed Team of 4 Veteran
04:56:55.60
04:56:55.60
8
(25)
Team of 4 Veteran
8
Mixed
25
WA
AUS
Georgina Wilkinson
Geoff Gibbs
Gary Rogers
Mandy Lane
5:14 min/km
01:17:30.10
246
17
87
00:32:25.10
72
10
42
01:14:04.20
66
8
32
01:35:42.60
79
7
30
00:17:13.60
97
4
23
120
534
Team Jason's Jokers
Team Jason's Jokers #534
Male Team of 4 Male
05:12:42.10
05:12:42.10
25
(63)
Team of 4 Male
25
Male
63
WA
AUS
Oliver Morell
Geoff Neaves
Peter Liddle
Matt Cruickshank
5:30 min/km
01:08:14.60
90
20
56
00:34:56.70
126
38
47
01:15:17.30
77
15
38
01:50:54.30
246
52
122
00:23:19.20
375
60
195
182
26
George ELLWOOD
George ELLWOOD #26
Male Prime (18-39 years)
05:27:57.70
05:27:57.70
33
(90)
Prime (18-39 years)
33
Male
90
WA
AUS
George Ellwood
George Ellwood
George Ellwood
George Ellwood
5:47 min/km
01:10:52.10
144
35
91
00:36:44.50
172
13
73
01:20:01.40
124
20
61
02:01:05.10
348
52
174
00:19:14.60
197
51
125
305
Georgia KER
Georgia KER #305
Female Junior U15
Not started
Not started
Junior U15
Female
WA
AUS
Georgia Ker
Georgia Ker
Georgia Ker
Georgia Ker
min/km
473
436
Team GlenDeb
Team GlenDeb #436
Mixed Team of 2 Veteran
06:56:50.40
06:56:50.40
30
(200)
Team of 2 Veteran
30
Mixed
200
WA
AUS
Deb Andrews
Glen Andrews
Glen Andrews
Deb Andrews
7:21 min/km
01:33:19.40
451
26
181
00:40:18.70
283
16
136
01:48:38.30
449
31
193
02:28:31.70
484
30
207
00:26:02.30
449
28
185
475
302
Gordon ROBERTS
Gordon ROBERTS #302
Male Masters (60+)
06:57:30.10
06:57:30.10
2
(236)
Masters (60+)
2
Male
236
WA
AUS
Gordon Roberts
Gordon Roberts
Gordon Roberts
Gordon Roberts
7:21 min/km
01:39:11.10
485
2
246
00:45:36.30
384
2
187
01:48:16.70
446
2
217
02:23:51.80
476
2
235
00:20:34.20
266
1
151
281
668
Team Havinacrack
Team Havinacrack #668
Mixed Team of 4 Veteran
05:48:59.80
05:48:59.80
26
(117)
Team of 4 Veteran
26
Mixed
117
WA
AUS
Paul Cullen
Graeme Docker
Brad Shepherd
Peter Eddy
6:09 min/km
01:17:15.00
241
16
85
00:45:08.80
377
34
166
01:36:12.80
333
32
149
01:50:39.00
242
26
108
00:19:44.20
223
11
70
375
431
Team Fast and Furoius - Post Mark
Team Fast and Furoius - Post Mark #431
Mixed Team of 2 Veteran
06:11:02.40
06:11:02.40
24
(153)
Team of 2 Veteran
24
Mixed
153
WA
AUS
Grant Lewis
Grant Lewis
Maurie Carlyon
Grant Lewis
6:32 min/km
01:42:43.40
498
32
210
00:32:54.60
81
3
48
01:35:30.70
325
25
147
01:58:57.00
333
23
147
00:20:56.70
285
14
102
276
462
Team The Hard Nutz
Team The Hard Nutz #462
Male Team of 4 Male
05:48:03.20
05:48:03.20
56
(144)
Team of 4 Male
56
Male
144
WA
AUS
Simon Kahl
Greg Brush
Greg Brush
Ben Mucjanko
6:08 min/km
01:24:21.30
350
71
200
00:39:12.50
242
65
103
01:36:35.90
343
58
168
01:49:32.50
224
44
111
00:18:21.00
150
21
95
193
517
Team Rats Toss Bags
Team Rats Toss Bags #517
Male Team of 4 Male
05:30:35.50
05:30:35.50
35
(98)
Team of 4 Male
35
Male
98
WA
AUS
Tom Webster
Greg O'Neill
Andy Medland
Ric Jason
5:49 min/km
01:23:58.20
344
70
198
00:45:56.20
394
79
193
01:25:33.50
197
36
97
01:35:22.10
74
16
41
00:19:45.50
226
33
137
298
260
Greg STRACHAN
Greg STRACHAN #260
Male Veteran (40-49 years)
05:52:09.10
05:52:09.10
36
(156)
Veteran (40-49 years)
36
Male
156
WA
AUS
Greg Strachan
Greg Strachan
Greg Strachan
Greg Strachan
6:12 min/km
01:07:01.50
72
9
49
00:47:51.20
434
54
211
01:39:01.20
374
47
180
02:00:52.70
347
43
173
00:17:22.50
103
21
67
304
430
Team BnF
Team BnF #430
Mixed Team of 2 Veteran
05:53:42.60
05:53:42.60
18
(126)
Team of 2 Veteran
18
Mixed
126
WA
AUS
Kevin Smout
Guy Burnett
Guy Burnett
Kevin Smout
6:14 min/km
01:17:53.40
255
11
91
00:42:08.30
321
19
151
01:17:54.40
104
5
52
02:13:29.60
428
26
177
00:22:16.90
339
20
129
92
64
Hadley NIGHTINGALE
Hadley NIGHTINGALE #64
Male Prime (18-39 years)
05:04:05.40
05:04:05.40
18
(48)
Prime (18-39 years)
18
Male
48
WA
AUS
Hadley Nightingale
Hadley Nightingale
Hadley Nightingale
Hadley Nightingale
5:21 min/km
01:04:29.00
46
17
37
00:38:32.10
223
21
93
01:24:06.70
178
23
86
01:40:49.00
137
24
67
00:16:08.60
59
23
40
81
510
Team The A-Team
Team The A-Team #510
Male Team of 4 Male
05:01:32.60
05:01:32.60
19
(45)
Team of 4 Male
19
Male
45
WA
AUS
Andrew Baylee
Haize Joly
Trevor Tilley
Jason Pontre
5:19 min/km
01:15:21.30
205
44
125
00:27:03.80
4
2
2
01:11:15.30
37
11
20
01:49:58.70
233
49
118
00:17:53.50
131
16
83
136
494
Team Eat My Dust :P
Team Eat My Dust :P #494
Mixed Team of 4 Junior
05:17:56.50
05:17:56.50
2
(58)
Team of 4 Junior
2
Mixed
58
WA
AUS
Kyle Sorensen
Harper Baron-Hay
Jeremy Sorensen
Kylie Sheedy
5:36 min/km
01:20:52.10
305
3
111
00:37:24.80
193
3
95
01:14:24.10
69
2
34
01:42:26.10
152
1
67
00:22:49.40
359
3
139
9
3
Hayden WILDE
Hayden WILDE #3
Male Prime (18-39 years)
04:08:27.20
04:08:27.20
5
(9)
Prime (18-39 years)
5
Male
9
NZL
Hayden Wilde
Hayden Wilde
Hayden Wilde
Hayden Wilde
4:22 min/km
00:53:56.70
4
3
4
00:33:23.30
94
6
34
01:11:46.20
44
7
22
01:17:53.40
8
3
6
00:11:27.60
1
1
1
301
626
Team #sorrynotsorry
Team #sorrynotsorry #626
Mixed Team of 4 Mixed
05:52:42.20
05:52:42.20
45
(124)
Team of 4 Mixed
45
Mixed
124
WA
AUS
Shannon Michell
Helen Barry
Daniel McDonald
Chris Michell
6:13 min/km
01:29:16.40
418
54
163
00:31:35.20
55
13
32
01:37:09.60
350
54
157
01:51:07.00
248
40
111
00:23:34.00
389
56
158
307
Henry LIGHTFOOT
Henry LIGHTFOOT #307
Male Junior U15
Not started
Not started
Junior U15
Male
WA
AUS
Henry Lightfoot
Henry Lightfoot
Henry Lightfoot
Henry Lightfoot
min/km
1
2
3
4
[5]
6
7
...
10
11
12
13
Page 5 of 13 (625 items)