North Cott Cold Water Classic
20 Oct 2019
Results
Teams
Details
 
Contact
Euroz Cold Water Classic Swim
Euroz 1.6km Swim Assisted
400m Nipper Dash
2.2km SUP Challenge
North Cott 2km Beach Run
SLS 2.2km Malibu Board
Advanced
Advanced
1
2
3
4
[5]
Page 5 of 5 (225 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Team Result
Team Pos
Pos In Team
Pace
98
35
Lachlan COLTHART
Lachlan COLTHART #35
Male Cadet
00:29:55.0
00:29:55.0
12
(74)
Cadet
12
00:11:15.4
Male
74
Hale Boys 1
257
2
5
18:41 min/km
121
34
Pat COLEMAN
Pat COLEMAN #34
Male Open
00:31:40.1
00:31:40.1
75
(88)
Open
75
00:13:05.6
Male
88
The Pod Squad
611
7
2
19:47 min/km
191
33
Roisin CLARKE
Roisin CLARKE #33
Female Open
00:40:09.3
00:40:09.3
55
(62)
Open
55
00:19:31.9
Female
62
25:05 min/km
109
31
Olly CAIRNS
Olly CAIRNS #31
Male Open
00:30:48.5
00:30:48.5
69
(82)
Open
69
00:12:14.0
Male
82
19:15 min/km
32
30
Fraser BYTHEWAY
Fraser BYTHEWAY #30
Male Cadet
00:24:53.5
00:24:53.5
6
(23)
Cadet
6
00:06:13.9
Male
23
Hale Boys 2
431
5
1
15:33 min/km
80
29
Craig BUTTERWORTH
Craig BUTTERWORTH #29
Male Open
00:28:32.7
00:28:32.7
52
(62)
Open
52
00:09:58.2
Male
62
17:50 min/km
110
27
Rob BUNNING
Rob BUNNING #27
Male Open
00:30:54.2
00:30:54.2
70
(83)
Open
70
00:12:19.7
Male
83
19:18 min/km
53
26
Duncan BUNNING
Duncan BUNNING #26
Male Open
00:26:13.7
00:26:13.7
33
(41)
Open
33
00:07:39.2
Male
41
16:23 min/km
127
25
Robert BUCKLE
Robert BUCKLE #25
Male Open
00:32:16.3
00:32:16.3
79
(92)
Open
79
00:13:41.8
Male
92
20:10 min/km
182
22
Greg BOURNE
Greg BOURNE #22
Male Open
00:37:28.9
00:37:28.9
109
(122)
Open
109
00:18:54.4
Male
122
23:25 min/km
91
21
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #21
Female Open
00:29:22.7
00:29:22.7
17
(22)
Open
17
00:08:45.3
Female
22
18:21 min/km
11
20
Paul BLACKBEARD
Paul BLACKBEARD #20
Male Open
00:20:40.4
00:20:40.4
8
(9)
Open
8
00:02:05.9
Male
9
12:55 min/km
65
19
Jon BISHOP
Jon BISHOP #19
Male Open
00:27:05.1
00:27:05.1
42
(51)
Open
42
00:08:30.6
Male
51
Euroz Securities
506
6
2
16:55 min/km
48
18
Simon BEDBROOK
Simon BEDBROOK #18
Male Open
00:25:58.2
00:25:58.2
29
(37)
Open
29
00:07:23.7
Male
37
The Ferkin Merkins
388
4
1
16:13 min/km
41
17
Thomas BEARE
Thomas BEARE #17
Male Open
00:25:28.5
00:25:28.5
24
(31)
Open
24
00:06:54.0
Male
31
15:55 min/km
19
16
Daniel BEALES
Daniel BEALES #16
Male Cadet
00:22:50.4
00:22:50.4
3
(13)
Cadet
3
00:04:10.8
Male
13
Hale Boys 1
257
2
1
14:16 min/km
153
15
Anna BARTLETT
Anna BARTLETT #15
Female Open
00:34:41.8
00:34:41.8
41
(48)
Open
41
00:14:04.4
Female
48
21:41 min/km
128
14
Tim BANFIELD
Tim BANFIELD #14
Male Open
00:32:25.3
00:32:25.3
80
(93)
Open
80
00:13:50.8
Male
93
20:15 min/km
93
13
Tilly BANFIELD
Tilly BANFIELD #13
Female Cadet
00:29:24.2
00:29:24.2
6
(24)
Cadet
6
00:07:41.7
Female
24
18:22 min/km
138
11
Kellie BALDWIN
Kellie BALDWIN #11
Female Open
00:33:35.9
00:33:35.9
34
(41)
Open
34
00:12:58.5
Female
41
20:59 min/km
133
10
Melina ARGYLE
Melina ARGYLE #10
Female Open
00:32:51.5
00:32:51.5
30
(37)
Open
30
00:12:14.1
Female
37
20:32 min/km
77
8
Stuart ANDERSON
Stuart ANDERSON #8
Male Open
00:28:27.5
00:28:27.5
50
(60)
Open
50
00:09:53.0
Male
60
17:47 min/km
87
6
James ANDERSON
James ANDERSON #6
Male Open
00:29:00.7
00:29:00.7
56
(67)
Open
56
00:10:26.2
Male
67
The Ferkin Merkins
388
4
3
18:07 min/km
57
5
Harry ALLISS
Harry ALLISS #5
Male Cadet
00:26:23.8
00:26:23.8
9
(45)
Cadet
9
00:07:44.2
Male
45
16:29 min/km
46
1
Peter ADAM
Peter ADAM #1
Male Open
00:25:51.7
00:25:51.7
27
(35)
Open
27
00:07:17.2
Male
35
16:09 min/km
1
2
3
4
[5]
Page 5 of 5 (225 items)