Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (269 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
59
65
Matthew HAMILTON
Matthew HAMILTON #65
Male 40-49
00:23:37.50
00:23:37.50
2
(43)
40-49
2
00:00:05.40
Male
43
North Bondi SLSC
11:48 min/km
62
64
Talbot HENRY
Talbot HENRY #64
Male 40-49
00:24:00.02
00:24:00.02
4
(45)
40-49
4
00:00:27.92
Male
45
North Bondi SLSC
12:00 min/km
96
4
Eloise STARR
Eloise STARR #4
Female 30-39
00:25:59.55
00:25:59.55
1
(30)
30-39
1
Female
30
North Bondi SLSC
12:59 min/km
103
92
Brian MAY
Brian MAY #92
Male 50-59
00:26:33.78
00:26:33.78
8
(71)
50-59
8
00:03:14.27
Male
71
North Bondi SLSC
13:16 min/km
105
29
David LEWIS
David LEWIS #29
Male 30-39
00:26:37.77
00:26:37.77
8
(73)
30-39
8
00:03:58.43
Male
73
North Bondi SLSC
13:18 min/km
126
86
Mark WIELAND
Mark WIELAND #86
Male 50-59
00:27:50.59
00:27:50.59
9
(85)
50-59
9
00:04:31.08
Male
85
North Bondi SLSC
13:55 min/km
155
84
Jane CICHERO
Jane CICHERO #84
Female 50-59
00:30:08.11
00:30:08.11
5
(55)
50-59
5
00:04:59.31
Female
55
North Bondi SLSC
15:04 min/km
158
165
Daniel EKINS
Daniel EKINS #165
Male 50-59
00:30:22.06
00:30:22.06
14
(102)
50-59
14
00:07:02.55
Male
102
North Bondi SLSC
15:11 min/km
173
45
Justine O'CONNELL
Justine O'CONNELL #45
Female 40-49
00:31:26.86
00:31:26.86
12
(67)
40-49
12
00:07:49.15
Female
67
North Bondi SLSC
15:43 min/km
225
129
Rosie TALIANO
Rosie TALIANO #129
Female Open
00:40:38.54
00:40:38.54
15
(97)
Open
15
00:20:03.66
Female
97
North Bondi SLSC
20:19 min/km
169
Andrew CHRISTOPHER
Andrew CHRISTOPHER #169
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
North Bondi SLSC
98
207
Giancarlo KAIN
Giancarlo KAIN #207
Male Under 17
00:26:02.95
00:26:02.95
24
(67)
Under 17
24
00:05:51.73
Male
67
North Cottesloe SLSC
13:01 min/km
104
198
Eamon WALKER
Eamon WALKER #198
Male Under 17
00:26:37.69
00:26:37.69
25
(72)
Under 17
25
00:06:26.47
Male
72
North Cottesloe SLSC
13:18 min/km
113
231
Kieran PETERS
Kieran PETERS #231
Male Under 19
00:27:11.21
00:27:11.21
10
(77)
Under 19
10
00:06:40.63
Male
77
North Cottesloe SLSC
13:35 min/km
114
236
Jacob FITZGERALD
Jacob FITZGERALD #236
Male Under 19
00:27:12.42
00:27:12.42
11
(78)
Under 19
11
00:06:41.85
Male
78
North Cottesloe SLSC
13:36 min/km
122
72
Nat BENJANUVATRA
Nat BENJANUVATRA #72
Male 40-49
00:27:33.93
00:27:33.93
8
(84)
40-49
8
00:04:01.83
Male
84
North Cottesloe SLSC
13:46 min/km
130
19
Alicia ANDERSON
Alicia ANDERSON #19
Female 30-39
00:28:09.13
00:28:09.13
5
(44)
30-39
5
00:02:09.57
Female
44
North Cottesloe SLSC
14:04 min/km
142
26
John PROWSE
John PROWSE #26
Male 30-39
00:28:51.78
00:28:51.78
12
(94)
30-39
12
00:06:12.44
Male
94
North Cottesloe SLSC
14:25 min/km
149
83
Susan COLLINS
Susan COLLINS #83
Female 50-59
00:29:30.31
00:29:30.31
4
(51)
50-59
4
00:04:21.52
Female
51
North Cottesloe SLSC
14:45 min/km
162
106
Mary-Anne PATON
Mary-Anne PATON #106
Female 60-69
00:30:40.36
00:30:40.36
2
(58)
60-69
2
00:02:13.25
Female
58
North Cottesloe SLSC
15:20 min/km
172
134
Katrina PORTER
Katrina PORTER #134
Female Open
00:31:26.33
00:31:26.33
10
(66)
Open
10
00:10:51.45
Female
66
North Cottesloe SLSC
15:43 min/km
183
108
Amanda NITSCHKE
Amanda NITSCHKE #108
Female 60-69
00:32:40.06
00:32:40.06
3
(72)
60-69
3
00:04:12.95
Female
72
North Cottesloe SLSC
16:20 min/km
185
107
Rosemary O'HALLORAN
Rosemary O'HALLORAN #107
Female 60-69
00:32:45.38
00:32:45.38
4
(74)
60-69
4
00:04:18.27
Female
74
North Cottesloe SLSC
16:22 min/km
187
109
Karen LIGGINS
Karen LIGGINS #109
Female 60-69
00:33:32.66
00:33:32.66
5
(76)
60-69
5
00:05:05.55
Female
76
North Cottesloe SLSC
16:46 min/km
218
32
Matt JACKSON
Matt JACKSON #32
Male 30-39
00:37:35.61
00:37:35.61
18
(126)
30-39
18
00:14:56.27
Male
126
North Cottesloe SLSC
18:47 min/km
227
142
Sophia FLYNN
Sophia FLYNN #142
Female Open
00:41:02.34
00:41:02.34
16
(98)
Open
16
00:20:27.46
Female
98
North Cottesloe SLSC
20:31 min/km
159
Michael KINGSBURY
Michael KINGSBURY #159
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
North Cottesloe SLSC
111
Lindsay LEWIS
Lindsay LEWIS #111
Male 60-69
Not started
Not started
60-69
Male
North Entrance
3
170
Bailey ARMSTRONG
Bailey ARMSTRONG #170
Male Open
00:20:26.88
00:20:26.88
2
(3)
Open
2
00:00:15.57
Male
3
Northcliffe SLSC
10:13 min/km
5
230
Toby WILSON
Toby WILSON #230
Male Under 19
00:20:30.57
00:20:30.57
1
(5)
Under 19
1
Male
5
Northcliffe SLSC
10:15 min/km
9
238
Riley CLOUT
Riley CLOUT #238
Male Under 19
00:20:41.43
00:20:41.43
3
(8)
Under 19
3
00:00:10.86
Male
8
Northcliffe SLSC
10:20 min/km
11
166
Caine ECKSTEIN
Caine ECKSTEIN #166
Male Open
00:20:50.32
00:20:50.32
6
(10)
Open
6
00:00:39.00
Male
10
Northcliffe SLSC
10:25 min/km
13
162
Mathew GILLING
Mathew GILLING #162
Male Open
00:20:52.73
00:20:52.73
7
(12)
Open
7
00:00:41.41
Male
12
Northcliffe SLSC
10:26 min/km
15
234
Jack MC MENAMIN
Jack MC MENAMIN #234
Male Under 19
00:20:54.03
00:20:54.03
5
(14)
Under 19
5
00:00:23.46
Male
14
Northcliffe SLSC
10:27 min/km
22
227
Olivia CORRIN
Olivia CORRIN #227
Female Under 19
00:21:35.47
00:21:35.47
2
(3)
Under 19
2
00:00:03.30
Female
3
Northcliffe SLSC
10:47 min/km
27
188
Joe COLLINS
Joe COLLINS #188
Male Under 17
00:22:30.32
00:22:30.32
9
(23)
Under 17
9
00:02:19.10
Male
23
Northcliffe SLSC
11:15 min/km
28
232
Daniel MILLER
Daniel MILLER #232
Male Under 19
00:22:39.32
00:22:39.32
6
(24)
Under 19
6
00:02:08.75
Male
24
Northcliffe SLSC
11:19 min/km
43
191
Maddison BRAVERY
Maddison BRAVERY #191
Female Under 17
00:23:13.17
00:23:13.17
6
(10)
Under 17
6
00:00:07.11
Female
10
Northcliffe SLSC
11:36 min/km
51
222
Imogen REES
Imogen REES #222
Female Under 19
00:23:28.02
00:23:28.02
3
(11)
Under 19
3
00:01:55.85
Female
11
Northcliffe SLSC
11:44 min/km
53
224
April O'GORMAN
April O'GORMAN #224
Female Under 19
00:23:33.12
00:23:33.12
4
(12)
Under 19
4
00:02:00.94
Female
12
Northcliffe SLSC
11:46 min/km
54
131
Alexandra SMIROLDO
Alexandra SMIROLDO #131
Female Open
00:23:34.57
00:23:34.57
3
(13)
Open
3
00:02:59.69
Female
13
Northcliffe SLSC
11:47 min/km
74
114
Stephen FRY
Stephen FRY #114
Male 60-69
00:24:39.84
00:24:39.84
1
(54)
60-69
1
Male
54
Northcliffe SLSC
12:19 min/km
76
88
Scott UNICOMB
Scott UNICOMB #88
Male 50-59
00:24:49.09
00:24:49.09
4
(56)
50-59
4
00:01:29.58
Male
56
Northcliffe SLSC
12:24 min/km
81
103
Roger BELMAR
Roger BELMAR #103
Male 50-59
00:24:54.47
00:24:54.47
7
(61)
50-59
7
00:01:34.96
Male
61
Northcliffe SLSC
12:27 min/km
195
119
Richard BEDFORD
Richard BEDFORD #119
Male 60-69
00:34:25.60
00:34:25.60
10
(115)
60-69
10
00:09:45.75
Male
115
Northcliffe SLSC
17:12 min/km
90
Scott OXENFORD
Scott OXENFORD #90
Male 50-59
Not started
Not started
50-59
Male
Northcliffe SLSC
55
Darral REES
Darral REES #55
Male 40-49
Not started
Not started
40-49
Male
Northcliffe SLSC
229
Nicole CONYNHAM
Nicole CONYNHAM #229
Female Under 19
Not started
Not started
Under 19
Female
Northcliffe SLSC
68
22
Haydn TIERNEY
Haydn TIERNEY #22
Male 30-39
00:24:06.58
00:24:06.58
4
(49)
30-39
4
00:01:27.24
Male
49
Point Leo
12:03 min/km
215
112
Michael HARRY
Michael HARRY #112
Male 60-69
00:36:54.76
00:36:54.76
11
(124)
60-69
11
00:12:14.92
Male
124
Port Elliot
18:27 min/km
1
2
[3]
4
5
6
Page 3 of 6 (269 items)