Australian Surf Life Saving Championships OWS
15 Apr 2018
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
Page 3 of 3 (150 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
Pace
157
71
Glen BODDY
Glen BODDY #71
Male 40-49
00:30:20.03
00:30:20.03
13
(101)
40-49
13
00:06:47.93
Male
101
City of Perth SLSC
15:10 min/km
158
165
Daniel EKINS
Daniel EKINS #165
Male 50-59
00:30:22.06
00:30:22.06
14
(102)
50-59
14
00:07:02.55
Male
102
North Bondi SLSC
15:11 min/km
159
30
Brenton LAWS
Brenton LAWS #30
Male 30-39
00:30:33.84
00:30:33.84
15
(103)
30-39
15
00:07:54.50
Male
103
Swanbourne Nedlands SLSC
15:16 min/km
160
57
Tom RIDSDILL-SMITH
Tom RIDSDILL-SMITH #57
Male 40-49
00:30:36.85
00:30:36.85
14
(104)
40-49
14
00:07:04.75
Male
104
City of Perth SLSC
15:18 min/km
165
93
Gregory MADDEN
Gregory MADDEN #93
Male 50-59
00:30:48.83
00:30:48.83
15
(105)
50-59
15
00:07:29.32
Male
105
COTTESLOE
15:24 min/km
166
100
John CAHILL
John CAHILL #100
Male 50-59
00:30:51.30
00:30:51.30
16
(106)
50-59
16
00:07:31.79
Male
106
SHSLSC
15:25 min/km
174
273
Adam LAMOND
Adam LAMOND #273
Male 40-49
00:31:32.35
00:31:32.35
15
(107)
40-49
15
00:08:00.25
Male
107
15:46 min/km
175
152
Sam RIX
Sam RIX #152
Male Open
00:31:32.56
00:31:32.56
16
(108)
Open
16
00:11:21.25
Male
108
15:46 min/km
176
127
Cyril BALDOCK
Cyril BALDOCK #127
Male 70+
00:31:34.36
00:31:34.36
2
(109)
70+
2
00:03:23.84
Male
109
Bondi Surf Bathers Life Saving Club
15:47 min/km
179
277
Gregory BOTT
Gregory BOTT #277
Male 60-69
00:31:57.33
00:31:57.33
8
(110)
60-69
8
00:07:17.49
Male
110
15:58 min/km
182
124
John GUILFOYLE
John GUILFOYLE #124
Male 70+
00:32:22.27
00:32:22.27
3
(111)
70+
3
00:04:11.75
Male
111
City of Perth SLSC
16:11 min/km
189
95
Richard LANGSTON
Richard LANGSTON #95
Male 50-59
00:33:58.12
00:33:58.12
17
(112)
50-59
17
00:10:38.61
Male
112
ALBANY
16:59 min/km
190
113
Phillip GRAY
Phillip GRAY #113
Male 60-69
00:34:00.41
00:34:00.41
9
(113)
60-69
9
00:09:20.57
Male
113
Grange
17:00 min/km
192
98
Mark DOICK
Mark DOICK #98
Male 50-59
00:34:08.48
00:34:08.48
18
(114)
50-59
18
00:10:48.97
Male
114
Trigg Island SLSC
17:04 min/km
195
119
Richard BEDFORD
Richard BEDFORD #119
Male 60-69
00:34:25.60
00:34:25.60
10
(115)
60-69
10
00:09:45.75
Male
115
Northcliffe SLSC
17:12 min/km
197
20
Neil WILLIAMS
Neil WILLIAMS #20
Male 30-39
00:34:53.35
00:34:53.35
16
(116)
30-39
16
00:12:14.01
Male
116
17:26 min/km
198
58
Russell PRICE
Russell PRICE #58
Male 40-49
00:35:10.82
00:35:10.82
16
(117)
40-49
16
00:11:38.72
Male
117
MANDURAH
17:35 min/km
199
154
Deon PAOLIELLO
Deon PAOLIELLO #154
Male 40-49
00:35:14.60
00:35:14.60
17
(118)
40-49
17
00:11:42.50
Male
118
Bunbury SLSC
17:37 min/km
202
63
Adrian HIRSCH
Adrian HIRSCH #63
Male 40-49
00:35:26.35
00:35:26.35
18
(119)
40-49
18
00:11:54.25
Male
119
City of Perth SLSC
17:43 min/km
204
69
Matthew COLEMAN
Matthew COLEMAN #69
Male 40-49
00:35:40.58
00:35:40.58
19
(120)
40-49
19
00:12:08.48
Male
120
Fremantle SLSC
17:50 min/km
208
37
Fraser BOOTH
Fraser BOOTH #37
Male 30-39
00:36:06.81
00:36:06.81
17
(121)
30-39
17
00:13:27.47
Male
121
18:03 min/km
212
156
Anthony MCEWAN
Anthony MCEWAN #156
Male Open
00:36:47.36
00:36:47.36
17
(122)
Open
17
00:16:36.04
Male
122
Denmark
18:23 min/km
214
125
Lionel FARGHER
Lionel FARGHER #125
Male 70+
00:36:51.87
00:36:51.87
4
(123)
70+
4
00:08:41.35
Male
123
Terrigal
18:25 min/km
215
112
Michael HARRY
Michael HARRY #112
Male 60-69
00:36:54.76
00:36:54.76
11
(124)
60-69
11
00:12:14.92
Male
124
Port Elliot
18:27 min/km
216
94
David LITTLER
David LITTLER #94
Male 50-59
00:37:08.90
00:37:08.90
19
(125)
50-59
19
00:13:49.39
Male
125
Port Sorell
18:34 min/km
218
32
Matt JACKSON
Matt JACKSON #32
Male 30-39
00:37:35.61
00:37:35.61
18
(126)
30-39
18
00:14:56.27
Male
126
North Cottesloe SLSC
18:47 min/km
219
28
Colm MCCARTHY
Colm MCCARTHY #28
Male 30-39
00:37:41.43
00:37:41.43
19
(127)
30-39
19
00:15:02.09
Male
127
Swanbourne Nedlands SLSC
18:50 min/km
220
89
Paul TAYLOR
Paul TAYLOR #89
Male 50-59
00:38:05.74
00:38:05.74
20
(128)
50-59
20
00:14:46.23
Male
128
Champion bay surf club
19:02 min/km
226
123
Richard VON SENGER
Richard VON SENGER #123
Male 70+
00:40:48.62
00:40:48.62
5
(129)
70+
5
00:12:38.11
Male
129
20:24 min/km
230
31
Kenny KROSS
Kenny KROSS #31
Male 30-39
00:43:19.37
00:43:19.37
20
(130)
30-39
20
00:20:40.03
Male
130
MULLALOO SLSC
21:39 min/km
231
70
Graeme CHRISTIE
Graeme CHRISTIE #70
Male 40-49
00:43:26.58
00:43:26.58
20
(131)
40-49
20
00:19:54.48
Male
131
Trigg Island SLSC
21:43 min/km
233
281
Mark ROTHWELL
Mark ROTHWELL #281
Male 70+
00:47:32.62
00:47:32.62
6
(132)
70+
6
00:19:22.10
Male
132
23:46 min/km
234
267
Graham MITCHELL
Graham MITCHELL #267
Male 50-59
00:47:33.53
00:47:33.53
21
(133)
50-59
21
00:24:14.02
Male
133
23:46 min/km
235
258
Matthew SMITH
Matthew SMITH #258
Male 50-59
00:47:34.77
00:47:34.77
22
(134)
50-59
22
00:24:15.26
Male
134
23:47 min/km
238
158
Geoff KINGSTON
Geoff KINGSTON #158
Male 50-59
00:54:19.76
00:54:19.76
23
(135)
50-59
23
00:31:00.25
Male
135
27:09 min/km
159
Michael KINGSBURY
Michael KINGSBURY #159
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
North Cottesloe SLSC
169
Andrew CHRISTOPHER
Andrew CHRISTOPHER #169
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
North Bondi SLSC
208
Blake HESSEL
Blake HESSEL #208
Male Under 17
Not started
Not started
Under 17
Male
Umina
219
Jake ANDREWS
Jake ANDREWS #219
Male Under 17
Not started
Not started
Under 17
Male
Coogee SLSC
213
James CURREY
James CURREY #213
Male Under 17
Not started
Not started
Under 17
Male
Fremantle SLSC
59
Russell PRICE
Russell PRICE #59
Male 40-49
Not started
Not started
40-49
Male
MANDURAH
34
Jol GODBOLD
Jol GODBOLD #34
Male 30-39
Not started
Not started
30-39
Male
Swanbourne Nedlands SLSC
55
Darral REES
Darral REES #55
Male 40-49
Not started
Not started
40-49
Male
Northcliffe SLSC
21
Anton TSORVAS
Anton TSORVAS #21
Male 30-39
Not started
Not started
30-39
Male
148
Mark SLEIGHT
Mark SLEIGHT #148
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
149
Rhodri SIMMONDS
Rhodri SIMMONDS #149
Male Open
Not started
Not started
Open
Male
Swanbourne Nedlands SLSC
90
Scott OXENFORD
Scott OXENFORD #90
Male 50-59
Not started
Not started
50-59
Male
Northcliffe SLSC
87
Paul VIVERS
Paul VIVERS #87
Male 50-59
Not started
Not started
50-59
Male
Trigg Island SLSC
97
Peter GRAY
Peter GRAY #97
Male 50-59
Not started
Not started
50-59
Male
111
Lindsay LEWIS
Lindsay LEWIS #111
Male 60-69
Not started
Not started
60-69
Male
North Entrance
1
2
[3]
Page 3 of 3 (150 items)