NIPSSA Regional Cross Country
23 Jun 2017
Results
Details
 
Contact
Year 2
Div A Year 3
Div A Year 4
Div A Year 5
Div A Year 6
Div B Year 3
Div B Year 4
Div B Year 5
Div B Year 6
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
2
[3]
Page 3 of 3 (147 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
Pace
32
515
Cheidan MUSCA
Cheidan MUSCA #515
Male Y2
00:03:16.83
00:03:16.83
28
(28)
Y2
28
00:00:27.65
Male
28
St Stephen's Duncraig
2
4:22 min/km
33
343
Nicholas ACOSTA
Nicholas ACOSTA #343
Male Y2
00:03:17.23
00:03:17.23
29
(29)
Y2
29
00:00:28.04
Male
29
St Lukes
3
4:22 min/km
36
572
Alex BROWN
Alex BROWN #572
Male Y2
00:03:17.58
00:03:17.58
30
(30)
Y2
30
00:00:28.40
Male
30
Whitford Catholic
5
4:23 min/km
37
406
Jeffrey JUPP
Jeffrey JUPP #406
Male Y2
00:03:18.33
00:03:18.33
31
(31)
Y2
31
00:00:29.15
Male
31
St Mark's ACS
4
4:24 min/km
39
1140
William SHORTHOUSE
William SHORTHOUSE #1140
Male Y2
00:03:20.09
00:03:20.09
32
(32)
Y2
32
00:00:30.91
Male
32
St Stephen's Carramar
3
4:26 min/km
40
405
Leo HARVEY
Leo HARVEY #405
Male Y2
00:03:20.49
00:03:20.49
33
(33)
Y2
33
00:00:31.31
Male
33
St Mark's ACS
5
4:27 min/km
41
514
Ryan GOSTLOW
Ryan GOSTLOW #514
Male Y2
00:03:20.69
00:03:20.69
34
(34)
Y2
34
00:00:31.51
Male
34
St Stephen's Duncraig
3
4:27 min/km
42
347
Zach RICHARDSON
Zach RICHARDSON #347
Male Y2
00:03:22.12
00:03:22.12
35
(35)
Y2
35
00:00:32.94
Male
35
St Lukes
4
4:29 min/km
43
574
Alexander LE-TRAN
Alexander LE-TRAN #574
Male Y2
00:03:23.08
00:03:23.08
36
(36)
Y2
36
00:00:33.90
Male
36
Whitford Catholic
6
4:30 min/km
44
175
Ryan TAYLOR
Ryan TAYLOR #175
Male Y2
00:03:23.33
00:03:23.33
37
(37)
Y2
37
00:00:34.15
Male
37
Liwara Catholic
6
4:31 min/km
45
234
Eamon STOTT
Eamon STOTT #234
Male Y2
00:03:24.76
00:03:24.76
38
(38)
Y2
38
00:00:35.58
Male
38
Padbury Catholic
8
4:33 min/km
46
1030
Saul MONGER
Saul MONGER #1030
Male Y2
00:03:25.17
00:03:25.17
39
(39)
Y2
39
00:00:35.99
Male
39
St James' Anglican
3
4:33 min/km
47
1028
Miller CONNER
Miller CONNER #1028
Male Y2
00:03:25.35
00:03:25.35
40
(40)
Y2
40
00:00:36.16
Male
40
St James' Anglican
4
4:33 min/km
48
174
Lachlan OCONNOR
Lachlan OCONNOR #174
Male Y2
00:03:25.81
00:03:25.81
41
(41)
Y2
41
00:00:36.63
Male
41
Liwara Catholic
7
4:34 min/km
49
918
Aaron PELC
Aaron PELC #918
Male Y2
00:03:26.19
00:03:26.19
42
(42)
Y2
42
00:00:37.01
Male
42
St Andrew's
1
4:34 min/km
50
1137
Oscar JOHNSON
Oscar JOHNSON #1137
Male Y2
00:03:26.83
00:03:26.83
43
(43)
Y2
43
00:00:37.65
Male
43
St Stephen's Carramar
4
4:35 min/km
51
7
Cooper PETROVSKY
Cooper PETROVSKY #7
Male Y2
00:03:26.84
00:03:26.84
44
(44)
Y2
44
00:00:37.65
Male
44
Francis Jordan
3
4:35 min/km
53
975
Sam REINDL
Sam REINDL #975
Male Y2
00:03:28.03
00:03:28.03
45
(45)
Y2
45
00:00:38.85
Male
45
St Anthony's
3
4:37 min/km
54
573
Jamie CORCORAN
Jamie CORCORAN #573
Male Y2
00:03:29.07
00:03:29.07
46
(46)
Y2
46
00:00:39.89
Male
46
Whitford Catholic
7
4:38 min/km
57
972
Solomon FREEMAN
Solomon FREEMAN #972
Male Y2
00:03:29.25
00:03:29.25
47
(47)
Y2
47
00:00:40.07
Male
47
St Anthony's
4
4:39 min/km
58
5
Kai LANE
Kai LANE #5
Male Y2
00:03:29.33
00:03:29.33
48
(48)
Y2
48
00:00:40.15
Male
48
Francis Jordan
4
4:39 min/km
59
971
Jack DONNELLY
Jack DONNELLY #971
Male Y2
00:03:29.45
00:03:29.45
49
(49)
Y2
49
00:00:40.27
Male
49
St Anthony's
5
4:39 min/km
62
113
Ollie LEAR
Ollie LEAR #113
Male Y2
00:03:30.58
00:03:30.58
50
(50)
Y2
50
00:00:41.40
Male
50
Lake Joondalup Baptist
2
4:40 min/km
63
915
Yak BOL
Yak BOL #915
Male Y2
00:03:30.83
00:03:30.83
51
(51)
Y2
51
00:00:41.65
Male
51
St Andrew's
2
4:41 min/km
64
516
Jacob SHADBOLT
Jacob SHADBOLT #516
Male Y2
00:03:31.08
00:03:31.08
52
(52)
Y2
52
00:00:41.89
Male
52
St Stephen's Duncraig
6
4:41 min/km
67
111
Jaxon FITCH
Jaxon FITCH #111
Male Y2
00:03:32.08
00:03:32.08
53
(53)
Y2
53
00:00:42.90
Male
53
Lake Joondalup Baptist
3
4:42 min/km
68
790
Ruben SOUTH
Ruben SOUTH #790
Male Y2
00:03:32.71
00:03:32.71
54
(54)
Y2
54
00:00:43.52
Male
54
Northshore
1
4:43 min/km
69
916
Thomas CORR
Thomas CORR #916
Male Y2
00:03:32.71
00:03:32.71
55
(55)
Y2
55
00:00:43.52
Male
55
St Andrew's
3
4:43 min/km
75
789
Willem LOTTERIING
Willem LOTTERIING #789
Male Y2
00:03:33.92
00:03:33.92
56
(56)
Y2
56
00:00:44.74
Male
56
Northshore
2
4:45 min/km
76
919
Simon PELC
Simon PELC #919
Male Y2
00:03:34.12
00:03:34.12
57
(57)
Y2
57
00:00:44.93
Male
57
St Andrew's
4
4:45 min/km
79
345
Hayden FRANCIS
Hayden FRANCIS #345
Male Y2
00:03:34.54
00:03:34.54
58
(58)
Y2
58
00:00:45.36
Male
58
St Lukes
6
4:46 min/km
80
513
Ryan GEMMELL
Ryan GEMMELL #513
Male Y2
00:03:34.94
00:03:34.94
59
(59)
Y2
59
00:00:45.76
Male
59
St Stephen's Duncraig
10
4:46 min/km
86
404
Cadel COFFIN
Cadel COFFIN #404
Male Y2
00:03:37.18
00:03:37.18
60
(60)
Y2
60
00:00:48.00
Male
60
St Mark's ACS
10
4:49 min/km
87
110
Oliver FISHER
Oliver FISHER #110
Male Y2
00:03:37.19
00:03:37.19
61
(61)
Y2
61
00:00:48.01
Male
61
Lake Joondalup Baptist
4
4:49 min/km
88
1138
Asher MUNJODZI
Asher MUNJODZI #1138
Male Y2
00:03:37.80
00:03:37.80
62
(62)
Y2
62
00:00:48.62
Male
62
St Stephen's Carramar
6
4:50 min/km
91
115
Lucas O'LONE
Lucas O'LONE #115
Male Y2
00:03:38.33
00:03:38.33
63
(63)
Y2
63
00:00:49.15
Male
63
Lake Joondalup Baptist
5
4:51 min/km
93
1135
Shayen BHAKTA
Shayen BHAKTA #1135
Male Y2
00:03:39.23
00:03:39.23
64
(64)
Y2
64
00:00:50.04
Male
64
St Stephen's Carramar
7
4:52 min/km
95
348
Finley SIMMS
Finley SIMMS #348
Male Y2
00:03:41.26
00:03:41.26
65
(65)
Y2
65
00:00:52.08
Male
65
St Lukes
7
4:55 min/km
96
917
Sid DILLON
Sid DILLON #917
Male Y2
00:03:41.45
00:03:41.45
66
(66)
Y2
66
00:00:52.27
Male
66
St Andrew's
6
4:55 min/km
103
112
Zachary FREEMANTLE
Zachary FREEMANTLE #112
Male Y2
00:03:42.83
00:03:42.83
67
(67)
Y2
67
00:00:53.65
Male
67
Lake Joondalup Baptist
6
4:57 min/km
106
976
Mitchell RIGALI
Mitchell RIGALI #976
Male Y2
00:03:45.31
00:03:45.31
68
(68)
Y2
68
00:00:56.13
Male
68
St Anthony's
6
5:00 min/km
109
973
Adrian PASSERETTO
Adrian PASSERETTO #973
Male Y2
00:03:46.83
00:03:46.83
69
(69)
Y2
69
00:00:57.65
Male
69
St Anthony's
7
5:02 min/km
112
920
Steven SPADARO
Steven SPADARO #920
Male Y2
00:03:48.08
00:03:48.08
70
(70)
Y2
70
00:00:58.90
Male
70
St Andrew's
8
5:04 min/km
118
1031
Aiden RUSS
Aiden RUSS #1031
Male Y2
00:03:49.98
00:03:49.98
71
(71)
Y2
71
00:01:00.79
Male
71
St James' Anglican
8
5:06 min/km
120
1029
Makai MENEZES
Makai MENEZES #1029
Male Y2
00:03:50.58
00:03:50.58
72
(72)
Y2
72
00:01:01.39
Male
72
St James' Anglican
9
5:07 min/km
122
1027
Ethan BOSCH
Ethan BOSCH #1027
Male Y2
00:03:51.08
00:03:51.08
73
(73)
Y2
73
00:01:01.90
Male
73
St James' Anglican
10
5:08 min/km
511
Andrew AUBREY
Andrew AUBREY #511
Male Y2
Not started
Not started
Y2
Male
St Stephen's Duncraig
1
2
[3]
Page 3 of 3 (147 items)