Euroz North Cottesloe Cold Water Classic
20 Oct 2018
Results
Details
 
Contact
Euroz Cold Water Classic Swim
Euroz 1.6km Swim Assisted
400m Nippers
Ocean Merchants 2.2km SUP Challenge
North Cott 2km Beach Run
SLS 2.2km Malibu Board
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
1
[2]
3
Page 2 of 3 (133 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
LegendIron
Pace
51
34
Rebecca CLARKSON
Rebecca CLARKSON #34
Female Open
00:32:52.9
00:32:52.9
10
(14)
Open
10
00:08:15.5
Female
14
Sim Squad
20:33 min/km
52
85
Helen JONES
Helen JONES #85
Female Open
00:32:53.0
00:32:53.0
11
(15)
Open
11
00:08:15.6
Female
15
20:33 min/km
53
104
Aine MCCARTHY
Aine MCCARTHY #104
Female Open
00:33:39.6
00:33:39.6
12
(16)
Open
12
00:09:02.2
Female
16
21:02 min/km
54
205
Lynette HEWITT
Lynette HEWITT #205
Female Open
00:34:00.4
00:34:00.4
13
(17)
Open
13
00:09:23.0
Female
17
21:15 min/km
55
38
Katherine CREEPER
Katherine CREEPER #38
Female Open
00:35:24.9
00:35:24.9
14
(18)
Open
14
00:10:47.5
Female
18
22:08 min/km
56
26
Jonathan BRIDGES
Jonathan BRIDGES #26
Male Open
00:35:25.8
00:35:25.8
30
(38)
Open
30
00:12:10.4
Male
38
Legend
22:08 min/km
57
127
Katrina PORTER
Katrina PORTER #127
Female Open
00:35:27.3
00:35:27.3
15
(19)
Open
15
00:10:49.9
Female
19
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
22:09 min/km
58
58
Tiana FORRESTAL
Tiana FORRESTAL #58
Female Cadet
00:35:30.3
00:35:30.3
4
(20)
Cadet
4
00:05:41.3
Female
20
22:11 min/km
59
207
Joanna BEARE
Joanna BEARE #207
Female Open
00:35:30.7
00:35:30.7
16
(21)
Open
16
00:10:53.3
Female
21
22:11 min/km
60
89
Hideki KATATA
Hideki KATATA #89
Male Open
00:35:32.0
00:35:32.0
31
(39)
Open
31
00:12:16.6
Male
39
22:12 min/km
61
111
Andrew MCKENZIE
Andrew MCKENZIE #111
Male Open
00:35:43.5
00:35:43.5
32
(40)
Open
32
00:12:28.1
Male
40
EUROZ
22:19 min/km
62
225
Alexandra PRESTON
Alexandra PRESTON #225
Female Open
00:35:50.7
00:35:50.7
17
(22)
Open
17
00:11:13.3
Female
22
22:24 min/km
63
162
Jessica VAN HEERDEN
Jessica VAN HEERDEN #162
Female Cadet
00:35:53.6
00:35:53.6
5
(23)
Cadet
5
00:06:04.6
Female
23
22:25 min/km
64
206
Kingsley BROWN
Kingsley BROWN #206
Male Open
00:36:01.8
00:36:01.8
33
(41)
Open
33
00:12:46.4
Male
41
22:31 min/km
65
166
Paul WALLACE
Paul WALLACE #166
Male Open
00:36:18.9
00:36:18.9
34
(42)
Open
34
00:13:03.5
Male
42
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
22:41 min/km
66
234
Peter BERRY
Peter BERRY #234
Male Open
00:36:22.2
00:36:22.2
35
(43)
Open
35
00:13:06.8
Male
43
22:43 min/km
67
209
Alan Donald TIETZEL
Alan Donald TIETZEL #209
Male Open
00:36:23.0
00:36:23.0
36
(44)
Open
36
00:13:07.6
Male
44
22:44 min/km
68
149
Mark SLEIGHT
Mark SLEIGHT #149
Male Open
00:36:31.0
00:36:31.0
37
(45)
Open
37
00:13:15.6
Male
45
22:49 min/km
69
54
Jemma FORD
Jemma FORD #54
Female Open
00:36:42.3
00:36:42.3
18
(24)
Open
18
00:12:04.9
Female
24
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
22:56 min/km
70
73
Patrick HAZARD
Patrick HAZARD #73
Male Open
00:36:45.7
00:36:45.7
38
(46)
Open
38
00:13:30.3
Male
46
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
Legend
22:58 min/km
71
31
Rob BUNNING
Rob BUNNING #31
Male Open
00:36:59.8
00:36:59.8
39
(47)
Open
39
00:13:44.4
Male
47
23:07 min/km
72
110
Kate MCINERNEY
Kate MCINERNEY #110
Female Open
00:37:17.2
00:37:17.2
19
(25)
Open
19
00:12:39.8
Female
25
23:18 min/km
73
3
James ANDERSON
James ANDERSON #3
Male Open
00:37:30.8
00:37:30.8
40
(48)
Open
40
00:14:15.4
Male
48
23:26 min/km
74
130
Kareena PRESTON
Kareena PRESTON #130
Female Open
00:37:31.6
00:37:31.6
20
(26)
Open
20
00:12:54.2
Female
26
23:27 min/km
75
153
Stephanie SUMICH
Stephanie SUMICH #153
Female Open
00:37:32.6
00:37:32.6
21
(27)
Open
21
00:12:55.2
Female
27
23:27 min/km
76
40
Dan DAVEY
Dan DAVEY #40
Male Open
00:37:34.0
00:37:34.0
41
(49)
Open
41
00:14:18.6
Male
49
23:28 min/km
77
16
Jarvis BANFIELD
Jarvis BANFIELD #16
Male Cadet
00:37:34.2
00:37:34.2
8
(50)
Cadet
8
00:14:27.3
Male
50
EUROZ
23:28 min/km
78
158
Sam THOMSON
Sam THOMSON #158
Male Open
00:37:45.9
00:37:45.9
42
(51)
Open
42
00:14:30.5
Male
51
23:36 min/km
79
141
Millie SALES
Millie SALES #141
Female Cadet
00:37:46.5
00:37:46.5
6
(28)
Cadet
6
00:07:57.5
Female
28
23:36 min/km
80
168
Rob WALLWORK
Rob WALLWORK #168
Male Open
00:37:48.6
00:37:48.6
43
(52)
Open
43
00:14:33.2
Male
52
23:37 min/km
81
397
Paul WALLWORK
Paul WALLWORK #397
Male Open
00:37:52.0
00:37:52.0
44
(53)
Open
44
00:14:36.6
Male
53
23:40 min/km
82
42
Kirsty DOCHERTY
Kirsty DOCHERTY #42
Female Open
00:37:54.1
00:37:54.1
22
(29)
Open
22
00:13:16.7
Female
29
23:41 min/km
83
43
Coralie DOIG
Coralie DOIG #43
Female Open
00:37:54.8
00:37:54.8
23
(30)
Open
23
00:13:17.4
Female
30
23:41 min/km
84
28
Niki BROWNE-COOPER
Niki BROWNE-COOPER #28
Female Open
00:37:58.0
00:37:58.0
24
(31)
Open
24
00:13:20.6
Female
31
23:43 min/km
85
144
Elke SEPPANEN
Elke SEPPANEN #144
Female Open
00:38:18.6
00:38:18.6
25
(32)
Open
25
00:13:41.2
Female
32
Sim Squad
23:56 min/km
86
113
Natalie MEWS
Natalie MEWS #113
Female Open
00:38:19.3
00:38:19.3
26
(33)
Open
26
00:13:41.9
Female
33
23:57 min/km
87
228
Phoebe ASHWORTH
Phoebe ASHWORTH #228
Female Cadet
00:38:23.2
00:38:23.2
7
(34)
Cadet
7
00:08:34.2
Female
34
23:59 min/km
88
22
Maelle BOURDAIS
Maelle BOURDAIS #22
Female Open
00:38:37.7
00:38:37.7
27
(35)
Open
27
00:14:00.3
Female
35
24:08 min/km
89
65
Justin GELDARD
Justin GELDARD #65
Male Open
00:38:47.2
00:38:47.2
45
(54)
Open
45
00:15:31.8
Male
54
24:14 min/km
90
148
Erin SLEIGHT
Erin SLEIGHT #148
Female Open
00:39:07.9
00:39:07.9
28
(36)
Open
28
00:14:30.5
Female
36
24:27 min/km
91
176
Helen WILSON
Helen WILSON #176
Female Open
00:39:27.2
00:39:27.2
29
(37)
Open
29
00:14:49.8
Female
37
24:39 min/km
92
45
Scott DRAPER
Scott DRAPER #45
Male Open
00:39:34.9
00:39:34.9
46
(55)
Open
46
00:16:19.5
Male
55
24:44 min/km
93
163
Vicky VAN HEERDEN
Vicky VAN HEERDEN #163
Female Open
00:39:40.3
00:39:40.3
30
(38)
Open
30
00:15:02.9
Female
38
24:47 min/km
94
46
Beth D'SYLVA
Beth D'SYLVA #46
Female Open
00:39:41.7
00:39:41.7
31
(39)
Open
31
00:15:04.3
Female
39
24:48 min/km
95
123
Astrid PEIRCE
Astrid PEIRCE #123
Female Open
00:39:46.6
00:39:46.6
32
(40)
Open
32
00:15:09.2
Female
40
24:51 min/km
96
14
Gemma BANFIELD
Gemma BANFIELD #14
Female Open
00:39:51.7
00:39:51.7
33
(41)
Open
33
00:15:14.3
Female
41
EUROZ
24:54 min/km
97
142
Steve SAMMUT
Steve SAMMUT #142
Male Open
00:40:15.4
00:40:15.4
47
(56)
Open
47
00:17:00.0
Male
56
25:09 min/km
98
53
Brendon EVANS
Brendon EVANS #53
Male Open
00:40:18.9
00:40:18.9
48
(57)
Open
48
00:17:03.5
Male
57
25:11 min/km
99
95
Adrian KREMER
Adrian KREMER #95
Male Open
00:40:22.2
00:40:22.2
49
(58)
Open
49
00:17:06.8
Male
58
North Cottesloe Surf Lifesaving Club
25:13 min/km
100
101
Ana MANERO
Ana MANERO #101
Female Open
00:40:28.7
00:40:28.7
34
(42)
Open
34
00:15:51.3
Female
42
Sim Squad
25:17 min/km
1
[2]
3
Page 2 of 3 (133 items)