Bunbury Cathedral Grammar Cross Country
3 May 2017
Results
Details
 
Contact
Junior 3.6km Run
Senior 3.6km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
3
Page 1 of 3 (129 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pace
Wave
Start Time
1
27
Jonah LINCOLN
Jonah LINCOLN #27
Male Y06
00:13:49.11
00:13:49.11
1
(1)
Y06
1
Male
1
GOLD
3:50 min/km
Year 06 Male
13:34:13
2
204
Jake TOWNSEND-HYDE
Jake TOWNSEND-HYDE #204
Male Y06
00:14:37.09
00:14:37.09
2
(2)
Y06
2
00:00:47.98
Male
2
KNIG
4:03 min/km
Year 06 Male
13:34:13
3
380
Charlie JOHNSTON
Charlie JOHNSTON #380
Male Y06
00:14:41.23
00:14:41.23
3
(3)
Y06
3
00:00:52.12
Male
3
REDD
4:04 min/km
Year 06 Male
13:34:13
4
558
Cameron DUFF
Cameron DUFF #558
Male Y06
00:15:51.36
00:15:51.36
4
(4)
Y06
4
00:02:02.25
Male
4
WILS
4:24 min/km
Year 06 Male
13:34:13
5
25
William DARLOW
William DARLOW #25
Male Y06
00:16:12.08
00:16:12.08
5
(5)
Y06
5
00:02:22.97
Male
5
GOLD
4:30 min/km
Year 06 Male
13:34:13
6
176
Fletcher BROWN
Fletcher BROWN #176
Male Y04
00:16:28.60
00:16:28.60
1
(6)
Y04
1
Male
6
KNIG
4:34 min/km
Year 04 Male
13:00:28
7
534
Anna LOCKLEY
Anna LOCKLEY #534
Female Y04
00:16:38.35
00:16:38.35
1
(1)
Y04
1
Female
1
WILS
4:37 min/km
Year 04 Female
13:02:46
8
26
Clayton JACKSON
Clayton JACKSON #26
Male Y06
00:16:41.26
00:16:41.26
6
(7)
Y06
6
00:02:52.15
Male
7
GOLD
4:38 min/km
Year 06 Male
13:34:13
9
556
Emma STEGMANN
Emma STEGMANN #556
Female Y06
00:16:49.78
00:16:49.78
1
(2)
Y06
1
Female
2
WILS
4:40 min/km
Year 06 Female
13:36:10
10
552
Bede WETHERELL
Bede WETHERELL #552
Male Y05
00:16:54.82
00:16:54.82
1
(8)
Y05
1
Male
8
WILS
4:41 min/km
Year 05 Male
13:17:56
11
203
Archer SOUTHWELL
Archer SOUTHWELL #203
Male Y06
00:17:06.48
00:17:06.48
7
(9)
Y06
7
00:03:17.37
Male
9
KNIG
4:45 min/km
Year 06 Male
13:34:13
12
10
Santina PILLONEL
Santina PILLONEL #10
Female Y05
00:17:20.39
00:17:20.39
1
(3)
Y05
1
Female
3
GOLD
4:48 min/km
Year 05 Female
13:20:55
13
17
Luke MURRAY
Luke MURRAY #17
Male Y05
00:17:25.21
00:17:25.21
2
(10)
Y05
2
00:00:30.38
Male
10
GOLD
4:50 min/km
Year 05 Male
13:17:56
14
352
Ella SMITH
Ella SMITH #352
Female Y04
00:17:47.85
00:17:47.85
2
(4)
Y04
2
00:01:09.50
Female
4
REDD
4:56 min/km
Year 04 Female
13:02:46
15
381
Alan MCGREGOR
Alan MCGREGOR #381
Male Y06
00:17:49.26
00:17:49.26
8
(11)
Y06
8
00:04:00.15
Male
11
REDD
4:57 min/km
Year 06 Male
13:34:13
16
537
Jordan JOYNSON
Jordan JOYNSON #537
Male Y04
00:18:03.85
00:18:03.85
2
(12)
Y04
2
00:01:35.25
Male
12
WILS
5:01 min/km
Year 04 Male
13:00:28
17
8
William WALLACE
William WALLACE #8
Male Y04
00:18:03.91
00:18:03.91
3
(13)
Y04
3
00:01:35.31
Male
13
GOLD
5:01 min/km
Year 04 Male
13:00:28
18
23
Ella FROST
Ella FROST #23
Female Y06
00:18:04.15
00:18:04.15
2
(5)
Y06
2
00:01:14.37
Female
5
GOLD
5:01 min/km
Year 06 Female
13:36:10
19
198
Bometh DE SILVA
Bometh DE SILVA #198
Male Y06
00:18:04.86
00:18:04.86
9
(14)
Y06
9
00:04:15.75
Male
14
KNIG
5:01 min/km
Year 06 Male
13:34:13
20
200
Luke LEA
Luke LEA #200
Male Y06
00:18:17.95
00:18:17.95
10
(15)
Y06
10
00:04:28.84
Male
15
KNIG
5:04 min/km
Year 06 Male
13:34:13
21
197
Van BUTLER
Van BUTLER #197
Male Y06
00:18:20.61
00:18:20.61
11
(16)
Y06
11
00:04:31.50
Male
16
KNIG
5:05 min/km
Year 06 Male
13:34:13
22
369
Jonathan WADDINGHAM
Jonathan WADDINGHAM #369
Male Y05
00:18:27.24
00:18:27.24
3
(17)
Y05
3
00:01:32.42
Male
17
REDD
5:07 min/km
Year 05 Male
13:17:56
23
557
Rowan CARLISLE
Rowan CARLISLE #557
Male Y06
00:18:37.12
00:18:37.12
12
(18)
Y06
12
00:04:48.01
Male
18
WILS
5:10 min/km
Year 06 Male
13:34:13
24
13
Liam GILFUIS
Liam GILFUIS #13
Male Y05
00:18:43.10
00:18:43.10
4
(19)
Y05
4
00:01:48.27
Male
19
GOLD
5:11 min/km
Year 05 Male
13:17:56
25
5
Molly LINCOLN
Molly LINCOLN #5
Female Y04
00:18:53.66
00:18:53.66
3
(6)
Y04
3
00:02:15.31
Female
6
GOLD
5:14 min/km
Year 04 Female
13:02:46
26
544
Arabella ROBERTS
Arabella ROBERTS #544
Female Y05
00:18:57.41
00:18:57.41
2
(7)
Y05
2
00:01:37.01
Female
7
WILS
5:15 min/km
Year 05 Female
13:20:55
27
551
Liam RYDER
Liam RYDER #551
Male Y05
00:19:02.61
00:19:02.61
5
(20)
Y05
5
00:02:07.78
Male
20
WILS
5:17 min/km
Year 05 Male
13:17:56
28
561
Joshua PETHER
Joshua PETHER #561
Male Y06
00:19:10.25
00:19:10.25
13
(21)
Y06
13
00:05:21.14
Male
21
WILS
5:19 min/km
Year 06 Male
13:34:13
29
183
Mia FORSBERG
Mia FORSBERG #183
Female Y05
00:19:19.10
00:19:19.10
3
(8)
Y05
3
00:01:58.71
Female
8
KNIG
5:21 min/km
Year 05 Female
13:20:55
30
546
Thomas ELLIS
Thomas ELLIS #546
Male Y05
00:19:21.60
00:19:21.60
6
(22)
Y05
6
00:02:26.78
Male
22
WILS
5:22 min/km
Year 05 Male
13:17:56
31
15
Keagan LYNCH
Keagan LYNCH #15
Male Y05
00:19:32.72
00:19:32.72
7
(23)
Y05
7
00:02:37.89
Male
23
GOLD
5:25 min/km
Year 05 Male
13:17:56
32
366
Alexander CLEMENTS
Alexander CLEMENTS #366
Male Y05
00:19:34.10
00:19:34.10
8
(24)
Y05
8
00:02:39.28
Male
24
REDD
5:26 min/km
Year 05 Male
13:17:56
33
359
Leni CHURCHER
Leni CHURCHER #359
Female Y05
00:19:44.01
00:19:44.01
4
(9)
Y05
4
00:02:23.62
Female
9
REDD
5:28 min/km
Year 05 Female
13:20:55
34
193
Eleanor HAWKING
Eleanor HAWKING #193
Female Y06
00:19:57.34
00:19:57.34
3
(10)
Y06
3
00:03:07.56
Female
10
KNIG
5:32 min/km
Year 06 Female
13:36:10
35
186
Taj BAGLEY
Taj BAGLEY #186
Male Y05
00:20:11.94
00:20:11.94
9
(25)
Y05
9
00:03:17.11
Male
25
KNIG
5:36 min/km
Year 05 Male
13:17:56
36
545
Henry COATES
Henry COATES #545
Male Y05
00:20:20.52
00:20:20.52
10
(26)
Y05
10
00:03:25.70
Male
26
WILS
5:39 min/km
Year 05 Male
13:17:56
37
368
George LEU
George LEU #368
Male Y05
00:20:22.56
00:20:22.56
11
(27)
Y05
11
00:03:27.74
Male
27
REDD
5:39 min/km
Year 05 Male
13:17:56
38
357
Jake RICHINGS
Jake RICHINGS #357
Male Y04
00:20:28.35
00:20:28.35
4
(28)
Y04
4
00:03:59.75
Male
28
REDD
5:41 min/km
Year 04 Male
13:00:28
39
171
Ariane DIGGINS
Ariane DIGGINS #171
Female Y04
00:20:35.20
00:20:35.20
4
(11)
Y04
4
00:03:56.84
Female
11
KNIG
5:43 min/km
Year 04 Female
13:02:46
40
1
Bella ANDREW
Bella ANDREW #1
Female Y04
00:20:50.24
00:20:50.24
5
(12)
Y04
5
00:04:11.89
Female
12
GOLD
5:47 min/km
Year 04 Female
13:02:46
41
375
Ella MCCARTHY
Ella MCCARTHY #375
Female Y06
00:20:50.69
00:20:50.69
4
(13)
Y06
4
00:04:00.91
Female
13
REDD
5:47 min/km
Year 06 Female
13:36:10
42
173
Chloe PALAZZI
Chloe PALAZZI #173
Female Y04
00:20:51.26
00:20:51.26
6
(14)
Y04
6
00:04:12.91
Female
14
KNIG
5:47 min/km
Year 04 Female
13:02:46
43
175
Brigitte SOUTHWELL
Brigitte SOUTHWELL #175
Female Y04
00:20:52.27
00:20:52.27
7
(15)
Y04
7
00:04:13.92
Female
15
KNIG
5:47 min/km
Year 04 Female
13:02:46
44
185
Nirmali MADIGASEKARA
Nirmali MADIGASEKARA #185
Female Y05
00:20:53.80
00:20:53.80
5
(16)
Y05
5
00:03:33.40
Female
16
KNIG
5:48 min/km
Year 05 Female
13:20:55
45
199
Patrick FINLAY
Patrick FINLAY #199
Male Y06
00:20:58.16
00:20:58.16
14
(29)
Y06
14
00:07:09.05
Male
29
KNIG
5:49 min/km
Year 06 Male
13:34:13
46
379
Henry FORREST
Henry FORREST #379
Male Y06
00:20:58.66
00:20:58.66
15
(30)
Y06
15
00:07:09.55
Male
30
REDD
5:49 min/km
Year 06 Male
13:34:13
47
202
Tom OFFER
Tom OFFER #202
Male Y06
00:21:04.45
00:21:04.45
16
(31)
Y06
16
00:07:15.34
Male
31
KNIG
5:51 min/km
Year 06 Male
13:34:13
48
184
Kallarni JONES
Kallarni JONES #184
Female Y05
00:21:31.07
00:21:31.07
6
(17)
Y05
6
00:04:10.68
Female
17
KNIG
5:58 min/km
Year 05 Female
13:20:55
49
192
Nicole BAUZA
Nicole BAUZA #192
Female Y06
00:21:33.45
00:21:33.45
5
(18)
Y06
5
00:04:43.67
Female
18
KNIG
5:59 min/km
Year 06 Female
13:36:10
50
20
Tayla ANDREW
Tayla ANDREW #20
Female Y06
00:21:44.62
00:21:44.62
6
(19)
Y06
6
00:04:54.84
Female
19
GOLD
6:02 min/km
Year 06 Female
13:36:10
[1]
2
3
Page 1 of 3 (129 items)