Swimming WA OWS 1718 #8 - Rockingham
4 Feb 2018
Results
Details
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Page 1 of 1 (50 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Club
State
Country
Pace
1
407
Sean ALCORN
Sean ALCORN #407
Male Under 11
00:09:47
00:09:47
1
(1)
Under 11
1
Male
1
Western Australia
AUS
19:34 min/km
2
412
Lachy GODFREY
Lachy GODFREY #412
Male Under 15
00:09:52
00:09:52
1
(2)
Under 15
1
Male
2
UWA WEST COAST
Western Australia
AUS
19:44 min/km
3
429
Taine WILLIAMS
Taine WILLIAMS #429
Male Under 11
00:10:17
00:10:17
2
(3)
Under 11
2
00:00:30
Male
3
Western Australia
AUS
20:34 min/km
4
423
Harrison O'DEA CREDARO
Harrison O'DEA CREDARO #423
Male Under 15
00:10:34
00:10:34
2
(4)
Under 15
2
00:00:42
Male
4
Western Australia
AUS
21:08 min/km
5
446
Serena QUINN
Serena QUINN #446
Female Under 11
00:10:41
00:10:41
1
(1)
Under 11
1
Female
1
Rockingham Swim Club
Western Australia
AUS
21:22 min/km
6
445
Ankia MEINTJES
Ankia MEINTJES #445
Female Under 15
00:10:42
00:10:42
1
(2)
Under 15
1
Female
2
Western Australia
AUS
21:24 min/km
7
409
Cade CHILVERS
Cade CHILVERS #409
Male Under 15
00:10:55
00:10:55
3
(5)
Under 15
3
00:01:03
Male
5
Western Australia
AUS
21:50 min/km
8
432
Julie ASTLEY
Julie ASTLEY #432
Female Super Legends (50+)
00:11:05
00:11:05
1
(3)
Super Legends (50+)
1
Female
3
Western Australia
AUS
22:10 min/km
9
411
Harry GODFREY
Harry GODFREY #411
Male Under 15
00:11:25
00:11:25
4
(6)
Under 15
4
00:01:32
Male
6
Western Australia
AUS
22:50 min/km
10
451
Zoe SHACKLES
Zoe SHACKLES #451
Female Under 15
00:11:25
00:11:25
2
(4)
Under 15
2
00:00:42
Female
4
Western Australia
AUS
22:50 min/km
11
413
Aiden HILL
Aiden HILL #413
Male Under 11
00:11:33
00:11:33
3
(7)
Under 11
3
00:01:46
Male
7
Western Australia
AUS
23:06 min/km
12
414
Peter TRAEGER
Peter TRAEGER #414
Male Chaperone
00:11:34
00:11:34
1
(8)
Chaperone
1
Male
8
Western Australia
AUS
23:08 min/km
13
435
Amelie CUMMINS
Amelie CUMMINS #435
Female Under 15
00:11:41
00:11:41
3
(5)
Under 15
3
00:00:59
Female
5
Western Australia
AUS
23:22 min/km
14
452
Winifred TAYLOR-WILLIAMS
Winifred TAYLOR-WILLIAMS #452
Female Under 18
00:12:19
00:12:19
1
(6)
Under 18
1
Female
6
Western Australia
AUS
24:38 min/km
15
453
Kelly THOMPSON
Kelly THOMPSON #453
Female Chaperone
00:12:19
00:12:19
1
(7)
Chaperone
1
Female
7
Western Australia
AUS
24:38 min/km
16
421
Rhanam O'BRIEN
Rhanam O'BRIEN #421
Male Under 11
00:12:21
00:12:21
4
(9)
Under 11
4
00:02:33
Male
9
Western Australia
AUS
24:42 min/km
17
416
Tyrone KNIGHTS
Tyrone KNIGHTS #416
Male Chaperone
00:12:24
00:12:24
2
(10)
Chaperone
2
00:00:49
Male
10
Western Australia
AUS
24:48 min/km
18
422
Zephyr O'BRIEN
Zephyr O'BRIEN #422
Male Under 11
00:12:27
00:12:27
5
(11)
Under 11
5
00:02:40
Male
11
Western Australia
AUS
24:54 min/km
19
438
Cath GODFREY
Cath GODFREY #438
Female Chaperone
00:12:27
00:12:27
2
(8)
Chaperone
2
00:00:08
Female
8
Western Australia
AUS
24:54 min/km
20
420
Chris O'BRIEN
Chris O'BRIEN #420
Male Chaperone
00:12:32
00:12:32
3
(12)
Chaperone
3
00:00:57
Male
12
Western Australia
AUS
25:04 min/km
21
417
Lachlan MARLEY
Lachlan MARLEY #417
Male Under 15
00:12:35
00:12:35
5
(13)
Under 15
5
00:02:43
Male
13
Western Australia
AUS
25:10 min/km
22
428
Ian WILLIAMS
Ian WILLIAMS #428
Male Chaperone
00:12:39
00:12:39
4
(14)
Chaperone
4
00:01:04
Male
14
Western Australia
AUS
25:18 min/km
23
444
Jingjing LUO
Jingjing LUO #444
Female Open (18-34)
00:12:43
00:12:43
1
(9)
Open (18-34)
1
Female
9
Western Australia
AUS
25:26 min/km
24
455
Joss WILSON
Joss WILSON #455
Female Under 15
00:12:54
00:12:54
4
(10)
Under 15
4
00:02:11
Female
10
Western Australia
AUS
25:48 min/km
25
430
Tarick WILSON
Tarick WILSON #430
Male Under 11
00:13:58
00:13:58
6
(15)
Under 11
6
00:04:11
Male
15
Western Australia
AUS
27:56 min/km
26
431
Joe WILSON
Joe WILSON #431
Male Chaperone
00:14:05
00:14:05
5
(16)
Chaperone
5
00:02:30
Male
16
Western Australia
AUS
28:10 min/km
27
408
Matt BALL
Matt BALL #408
Male Open (18-34)
00:14:06
00:14:06
1
(17)
Open (18-34)
1
Male
17
Western Australia
AUS
28:12 min/km
28
424
Hugh QUINN
Hugh QUINN #424
Male Chaperone
00:14:06
00:14:06
6
(18)
Chaperone
6
00:02:31
Male
18
Western Australia
AUS
28:12 min/km
29
441
Jacqui HYMUS
Jacqui HYMUS #441
Female Chaperone
00:14:51
00:14:51
3
(11)
Chaperone
3
00:02:32
Female
11
Western Australia
AUS
29:42 min/km
30
418
Lucas MARLEY
Lucas MARLEY #418
Male Under 11
00:14:52
00:14:52
7
(19)
Under 11
7
00:05:05
Male
19
Western Australia
AUS
29:44 min/km
31
419
Russell MARLEY
Russell MARLEY #419
Male Chaperone
00:14:55
00:14:55
7
(20)
Chaperone
7
00:03:20
Male
20
Western Australia
AUS
29:50 min/km
32
448
Katelyn SANDERS
Katelyn SANDERS #448
Female Under 15
00:15:05
00:15:05
5
(12)
Under 15
5
00:04:22
Female
12
Western Australia
AUS
30:10 min/km
33
437
Sarah DAMMERS
Sarah DAMMERS #437
Female Open (18-34)
00:15:27
00:15:27
2
(13)
Open (18-34)
2
00:02:43
Female
13
Western Australia
AUS
30:54 min/km
34
425
Max ROOTS
Max ROOTS #425
Male Under 11
00:15:30
00:15:30
8
(21)
Under 11
8
00:05:43
Male
21
Western Australia
AUS
31:00 min/km
35
433
Lisa CAMPBELL
Lisa CAMPBELL #433
Female Open (18-34)
00:16:06
00:16:06
3
(14)
Open (18-34)
3
00:03:22
Female
14
Western Australia
AUS
32:12 min/km
36
449
Lauren SANDERS
Lauren SANDERS #449
Female Under 11
00:16:14
00:16:14
2
(15)
Under 11
2
00:05:33
Female
15
Western Australia
AUS
32:28 min/km
37
426
John SANDERS
John SANDERS #426
Male Chaperone
00:16:15
00:16:15
8
(22)
Chaperone
8
00:04:40
Male
22
Western Australia
AUS
32:30 min/km
38
436
Maiya CUMMINS
Maiya CUMMINS #436
Female Under 11
00:17:28
00:17:28
3
(16)
Under 11
3
00:06:47
Female
16
Western Australia
AUS
34:56 min/km
39
410
Stephen CUMMINS
Stephen CUMMINS #410
Male Chaperone
00:17:30
00:17:30
9
(23)
Chaperone
9
00:05:55
Male
23
Western Australia
AUS
35:00 min/km
40
439
Natalie HUNTER
Natalie HUNTER #439
Female Legends (35-49)
00:17:30
00:17:30
1
(17)
Legends (35-49)
1
Female
17
Western Australia
AUS
35:00 min/km
41
336
Annika KLAUS
Annika KLAUS #336
Female Under 11
00:17:32
00:17:32
4
(18)
Under 11
4
00:06:51
Female
18
Western Australia
AUS
35:04 min/km
42
447
Suzanne ROOTS
Suzanne ROOTS #447
Female Chaperone
00:17:36
00:17:36
4
(19)
Chaperone
4
00:05:17
Female
19
Western Australia
AUS
35:12 min/km
43
340
Angela KRAUS
Angela KRAUS #340
Female Chaperone
00:17:49
00:17:49
5
(20)
Chaperone
5
00:05:30
Female
20
Western Australia
AUS
35:38 min/km
44
334
Thomas DAGNALL
Thomas DAGNALL #334
Male Under 18
00:18:22
00:18:22
1
(24)
Under 18
1
Male
24
Western Australia
AUS
36:44 min/km
45
442
Sabine KLAUD
Sabine KLAUD #442
Female Under 11
00:19:56
00:19:56
5
(21)
Under 11
5
00:09:15
Female
21
Western Australia
AUS
39:52 min/km
46
415
Hans KLAUS
Hans KLAUS #415
Male Chaperone
00:19:58
00:19:58
10
(25)
Chaperone
10
00:08:23
Male
25
Western Australia
AUS
39:56 min/km
443
Charlie KNIGHTS
Charlie KNIGHTS #443
Female Under 11
DNF
DNF
Under 11
Female
Western Australia
AUS
427
Lucas WHITE
Lucas WHITE #427
Male Under 15
DNS
DNS
Under 15
Male
Western Australia
AUS
434
Emma CAPPELLUTI
Emma CAPPELLUTI #434
Female Chaperone
DNS
DNS
Chaperone
Female
Western Australia
AUS
450
Alyssa SHACKLES
Alyssa SHACKLES #450
Female Under 15
DNF
DNF
Under 15
Female
Western Australia
AUS
Page 1 of 1 (50 items)
© 2023