Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (56 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
13
367
Team FREO DOCTORS
Team FREO DOCTORS #367
Mixed Team of 2 Prime
04:25:59.50
04:25:59.50
1
(2)
Team of 2 Prime
1
Mixed
2
WA
AUS
Dave Janmaat
Rory Walsh
4:41 min/km
00:59:44.70
17
1
3
00:32:58.30
82
13
49
01:06:48.20
16
2
5
01:33:04.50
57
4
22
00:13:23.80
6
1
1
43
372
Team Steve and Ben
Team Steve and Ben #372
Mixed Team of 2 Prime
04:43:27.20
04:43:27.20
2
(10)
Team of 2 Prime
2
Mixed
10
WA
AUS
Steve Gobby
Ben Mercer
Ben Mercer
Steve Gobby
4:59 min/km
01:09:30.30
117
11
34
00:31:30.90
53
8
31
01:10:21.10
30
5
14
01:35:24.80
75
6
29
00:16:40.10
75
4
12
46
383
Team Bangers & Mash
Team Bangers & Mash #383
Mixed Team of 2 Prime
04:44:17.90
04:44:17.90
3
(12)
Team of 2 Prime
3
Mixed
12
WA
AUS
James Marangou
Michael Bingemann
Michael Bingemann
James Marangou
5:00 min/km
01:02:48.70
37
3
5
00:29:26.10
23
2
11
01:09:53.70
27
3
11
01:44:34.20
174
17
78
00:17:35.20
119
13
32
48
389
MARCUS Blake
MARCUS Blake #389
Mixed Team of 2 Prime
04:45:31.60
04:45:31.60
4
(14)
Team of 2 Prime
4
Mixed
14
WA
AUS
Andrew Doyle
Marcus Blake
Andrew Doyle
Marcus Blake
5:02 min/km
01:05:46.50
63
5
13
00:33:18.10
90
14
53
01:12:53.00
55
6
29
01:34:40.20
67
5
26
00:18:53.80
178
18
52
54
365
Team Having Fun
Team Having Fun #365
Mixed Team of 2 Prime
04:50:45.40
04:50:45.40
5
(18)
Team of 2 Prime
5
Mixed
18
WA
AUS
Jeremy Sangster
Pat Woolley
Pat Woolley
5:07 min/km
01:03:06.90
41
4
7
00:33:57.00
103
17
62
01:20:03.30
125
12
60
01:35:47.60
80
7
31
00:17:50.60
129
14
34
73
401
Team Chocolate Holmes
Team Chocolate Holmes #401
Mixed Team of 2 Prime
04:58:15.00
04:58:15.00
6
(26)
Team of 2 Prime
6
Mixed
26
WA
AUS
Leon Berthelsen
Brodie Holmes
Brodie Holmes
Leon Berthelsen
5:15 min/km
01:09:46.50
127
12
38
00:27:47.50
10
1
5
01:03:25.00
7
1
2
01:52:07.00
258
25
116
00:25:09.00
436
39
180
80
364
Team The Coasters
Team The Coasters #364
Mixed Team of 2 Prime
05:00:50.20
05:00:50.20
7
(30)
Team of 2 Prime
7
Mixed
30
WA
AUS
Marcus Pelusey
Phillip Hope
Phillip Hope
Marcus Pelusey
5:18 min/km
01:07:59.10
84
9
24
00:31:40.60
57
9
33
01:27:33.20
230
17
99
01:37:01.90
93
9
39
00:16:35.40
72
3
11
82
363
Team TOP GUN
Team TOP GUN #363
Mixed Team of 2 Prime
05:01:54.20
05:01:54.20
8
(31)
Team of 2 Prime
8
Mixed
31
WA
AUS
Dave Allan
Chris Marshall
Dave Allan
Chris Marshall
5:19 min/km
01:07:39.70
79
7
21
00:38:10.30
212
26
105
01:25:36.30
199
16
89
01:33:01.90
56
3
21
00:17:26.00
106
9
26
86
406
Team 2 Long Men
Team 2 Long Men #406
Mixed Team of 2 Prime
05:02:07.50
05:02:07.50
9
(33)
Team of 2 Prime
9
Mixed
33
WA
AUS
Mike Longman
Andrew Longman
Mike Longman
Andrew Longman
5:19 min/km
01:17:31.30
247
26
88
00:37:47.60
203
23
100
01:30:00.70
260
21
115
01:20:02.50
12
1
3
00:16:45.40
78
5
13
87
387
Team Narrogin Wheelers
Team Narrogin Wheelers #387
Mixed Team of 2 Prime
05:02:37.70
05:02:37.70
10
(34)
Team of 2 Prime
10
Mixed
34
WA
AUS
Tim Wiese
Paul Keppel
Tim Wiese
Paul Keppel
5:20 min/km
01:08:16.50
92
10
27
00:32:06.20
63
11
37
01:12:59.70
57
7
30
01:46:15.20
196
18
90
00:23:00.10
364
35
140
91
390
Team Steve and Ian
Team Steve and Ian #390
Mixed Team of 2 Prime
05:03:47.00
05:03:47.00
11
(37)
Team of 2 Prime
11
Mixed
37
WA
AUS
Steven Lear
Ian Morrison
Steven Lear
Ian Morrison
5:21 min/km
01:18:10.20
261
27
93
00:32:03.20
62
10
36
01:30:17.80
263
22
117
01:26:21.60
24
2
8
00:16:54.20
83
7
16
100
361
Team JP
Team JP #361
Mixed Team of 2 Prime
05:06:51.20
05:06:51.20
12
(41)
Team of 2 Prime
12
Mixed
41
WA
AUS
Peter Rasmussen
Peter Rasmussen
Jake McDonald
Jake McDonald
5:24 min/km
01:13:35.60
180
15
57
00:38:30.90
222
27
110
01:14:41.40
72
8
36
01:43:13.50
158
15
71
00:16:49.80
82
6
15
106
408
Team Shore Thing
Team Shore Thing #408
Mixed Team of 2 Prime
05:08:44.30
05:08:44.30
13
(44)
Team of 2 Prime
13
Mixed
44
WA
AUS
Mark Schmidt
Mark Schmidt
Alex Rovira
Alex Rovira
5:26 min/km
01:13:57.80
185
16
59
00:40:11.00
281
33
134
01:09:59.00
28
4
12
01:48:50.70
222
20
100
00:15:45.80
48
2
7
113
378
TEAM Sachs Express
TEAM Sachs Express #378
Mixed Team of 2 Prime
05:10:38.60
05:10:38.60
14
(45)
Team of 2 Prime
14
Mixed
45
WA
AUS
Dave Noblett
Aaron Boase
Aaron Boase
Aaron Boase
5:28 min/km
01:14:16.10
193
18
62
00:30:31.40
36
4
21
01:29:59.10
259
20
114
01:37:28.20
103
10
44
00:18:23.80
152
16
41
116
381
Team Team Dizzy
Team Team Dizzy #381
Mixed Team of 2 Prime
05:11:42.20
05:11:42.20
15
(47)
Team of 2 Prime
15
Mixed
47
WA
AUS
Rachel Duczynski
Rachel Duczynski
Rachel Duczynski
Guy Duczynski
5:29 min/km
01:12:34.50
166
14
50
00:29:51.70
26
3
13
01:22:03.40
154
13
72
01:50:00.00
234
23
103
00:17:12.60
95
8
22
121
368
Team WalkHard
Team WalkHard #368
Mixed Team of 2 Prime
05:13:40.20
05:13:40.20
16
(48)
Team of 2 Prime
16
Mixed
48
WA
AUS
Hayden Walker
Brad Hardingham
Brad Hardingham
Hayden Walker
5:31 min/km
01:11:07.50
152
13
45
00:30:33.80
38
5
22
01:22:35.00
160
14
75
01:49:37.30
225
21
101
00:19:46.60
229
23
72
132
397
Team Breaking Your Limits
Team Breaking Your Limits #397
Mixed Team of 2 Prime
05:16:38.70
05:16:38.70
17
(55)
Team of 2 Prime
17
Mixed
55
WA
AUS
Scott French
Lauren Jones
Scott French
Scott French
5:35 min/km
01:06:39.60
68
6
17
00:31:20.10
51
7
29
01:42:41.10
412
35
182
01:36:31.10
89
8
36
00:19:26.80
210
21
64
135
382
Team Hale & Pace
Team Hale & Pace #382
Mixed Team of 2 Prime
05:17:47.10
05:17:47.10
18
(57)
Team of 2 Prime
18
Mixed
57
WA
AUS
Travis Kell
Nic Christie
Nic Christie
Travis Kell
5:36 min/km
01:16:44.50
235
24
81
00:31:04.20
43
6
26
01:31:59.10
287
25
130
01:37:41.00
106
11
47
00:20:18.30
255
28
85
140
377
Team Accidental Adventurers
Team Accidental Adventurers #377
Mixed Team of 2 Prime
05:18:42.00
05:18:42.00
19
(59)
Team of 2 Prime
19
Mixed
59
WA
AUS
Darren Gogan
Katherine Ross
Katherine Ross
Darren Gogan
5:37 min/km
01:17:08.00
240
25
84
00:33:49.80
101
16
61
01:19:10.20
116
11
58
01:50:16.40
239
24
106
00:18:17.60
149
15
40
166
359
Team Fisher
Team Fisher #359
Mixed Team of 2 Prime
05:23:49.10
05:23:49.10
20
(72)
Team of 2 Prime
20
Mixed
72
WA
AUS
Peter Fisher
Peter Fisher
John Fisher
John Fisher
5:42 min/km
01:01:52.00
28
2
4
00:39:59.40
272
31
130
01:32:16.70
293
26
133
01:48:49.50
221
19
99
00:20:51.50
280
30
99
168
693
Team Waller/Vaisey
Team Waller/Vaisey #693
Mixed Team of 2 Prime
05:24:49.20
05:24:49.20
21
(74)
Team of 2 Prime
21
Mixed
74
WA
AUS
Nicholas Waller
Will Vaisey
5:43 min/km
01:14:04.90
188
17
61
00:42:02.80
316
34
149
01:16:23.90
89
9
44
01:54:47.80
293
27
129
00:17:29.80
109
11
28
185
358
Team The Rolling Herd
Team The Rolling Herd #358
Mixed Team of 2 Prime
05:28:58.30
05:28:58.30
22
(82)
Team of 2 Prime
22
Mixed
82
WA
AUS
Jeff Carter
Holly Barclay
Jeff Carter
5:48 min/km
01:14:49.90
198
19
63
00:36:12.50
158
19
85
01:37:59.90
358
31
159
01:40:29.40
131
12
61
00:19:26.60
208
20
63
230
373
Team Winning is for Pretty boys
Team Winning is for Pretty boys #373
Mixed Team of 2 Prime
05:37:48.90
05:37:48.90
23
(96)
Team of 2 Prime
23
Mixed
96
WA
AUS
Scott Kohlhagen
Mark Little
Mark Little
Mark Little
5:57 min/km
01:19:58.50
291
30
104
00:33:22.30
93
15
56
01:28:24.00
243
19
106
01:55:49.40
306
29
134
00:20:14.70
248
27
82
234
396
Team oblak attack
Team oblak attack #396
Mixed Team of 2 Prime
05:38:25.10
05:38:25.10
24
(98)
Team of 2 Prime
24
Mixed
98
WA
AUS
Matt Oblak
Tom Oblak
Matt Oblak
Tom Oblak
5:58 min/km
01:20:16.10
296
32
107
00:37:58.60
208
25
103
01:23:33.10
169
15
79
01:55:48.80
304
28
133
00:20:48.50
278
29
97
236
405
Team Two Mofos
Team Two Mofos #405
Mixed Team of 2 Prime
05:38:48.40
05:38:48.40
25
(100)
Team of 2 Prime
25
Mixed
100
WA
AUS
Stewart Winsor
Stewart Winsor
Travis O'Neill
Travis O'Neill
5:58 min/km
01:20:20.20
297
33
108
00:39:29.20
257
29
123
01:27:36.00
233
18
102
01:49:51.30
230
22
102
00:21:31.70
308
33
110
248
366
Team Sleek and Elite
Team Sleek and Elite #366
Mixed Team of 2 Prime
05:41:29.00
05:41:29.00
26
(108)
Team of 2 Prime
26
Mixed
108
WA
AUS
Christian Sailer
David Jeisman
David Jeisman
Christian Sailer
6:01 min/km
01:16:06.50
219
21
73
00:37:21.20
190
21
94
01:43:20.40
416
37
184
01:43:33.00
161
16
73
00:21:07.90
293
32
105
250
403
Team The Yips
Team The Yips #403
Mixed Team of 2 Prime
05:41:32.10
05:41:32.10
27
(110)
Team of 2 Prime
27
Mixed
110
WA
AUS
Darren Miller
Darren Miller
Andrew Marshall
Andrew Marshall
6:01 min/km
01:16:08.20
220
22
74
00:54:53.60
498
45
218
01:30:32.00
267
24
120
01:42:27.90
153
13
68
00:17:30.40
110
12
29
283
388
Team GIldamos
Team GIldamos #388
Mixed Team of 2 Prime
05:49:10.40
05:49:10.40
28
(118)
Team of 2 Prime
28
Mixed
118
WA
AUS
Geoff Amos
Geoff Amos
Bradley Gildersleeve
Bradley Gildersleeve
6:09 min/km
01:19:47.90
286
29
101
00:37:12.00
188
20
93
01:35:06.10
322
28
144
01:58:11.50
326
30
141
00:18:52.90
177
17
51
293
393
Team Heartbreakers
Team Heartbreakers #393
Mixed Team of 2 Prime
05:51:18.70
05:51:18.70
29
(122)
Team of 2 Prime
29
Mixed
122
WA
AUS
Verity Foulkes-Taylor
Verity Foulkes-Taylor
Daniel Kirk
Daniel Kirk
6:11 min/km
01:19:04.40
277
28
99
00:42:41.80
337
35
154
01:37:05.30
348
30
155
01:53:33.30
277
26
125
00:18:53.90
179
19
53
324
362
Team Brian and Justin
Team Brian and Justin #362
Mixed Team of 2 Prime
05:57:37.40
05:57:37.40
30
(134)
Team of 2 Prime
30
Mixed
134
WA
AUS
Brian Weinberg
Brian Weinberg
Justin Coe
Justin Coe
6:18 min/km
01:15:30.30
207
20
67
00:50:18.70
464
42
203
03:51:48.40
359
407
Team Filty
Team Filty #407
Mixed Team of 2 Prime
06:04:30.50
06:04:30.50
31
(148)
Team of 2 Prime
31
Mixed
148
WA
AUS
Niamh Okeeffe
John Morton
John Morton
Niamh Okeeffe
6:25 min/km
01:26:53.30
390
37
147
00:32:43.30
76
12
46
01:18:00.80
107
10
53
02:26:58.20
480
44
205
00:19:54.90
234
26
75
374
409
Team China
Team China #409
Mixed Team of 2 Prime
06:10:43.40
06:10:43.40
32
(152)
Team of 2 Prime
32
Mixed
152
CHN
Dong Li
Wei Jun
Wei Jun
Dong Li
6:32 min/km
01:07:44.20
83
8
23
00:45:36.10
383
38
169
01:59:25.30
480
41
209
02:00:30.00
345
31
148
00:17:27.80
108
10
27
380
384
Team Twin Power
Team Twin Power #384
Mixed Team of 2 Prime
06:12:41.70
06:12:41.70
33
(155)
Team of 2 Prime
33
Mixed
155
WA
AUS
Baillie Liddle
Bryony McCrudden
Baillie Liddle
Bryony McCrudden
6:34 min/km
01:30:52.70
435
40
172
00:43:05.70
341
36
156
01:30:25.80
265
23
119
02:05:13.60
379
32
155
00:23:03.90
368
36
143
381
355
Team Mumbling Donkeys
Team Mumbling Donkeys #355
Mixed Team of 2 Prime
06:13:09.80
06:13:09.80
34
(156)
Team of 2 Prime
34
Mixed
156
WA
AUS
Dean Fletcher
Claus Steinenbohmer
Dean Fletcher
Claus Steinenbohmer
6:34 min/km
01:24:31.00
356
34
130
00:47:44.30
431
40
188
01:32:59.00
305
27
137
02:05:52.10
381
33
157
00:22:03.40
330
34
125
400
360
Team Sea Creatures
Team Sea Creatures #360
Mixed Team of 2 Prime
06:18:32.40
06:18:32.40
35
(164)
Team of 2 Prime
35
Mixed
164
WA
AUS
Austin Salisbury
James Chadwick
Austin Salisbury
James Chadwick
6:40 min/km
01:20:13.30
295
31
106
00:37:40.20
200
22
98
01:39:57.50
386
34
174
02:17:00.80
442
38
185
00:23:40.60
393
38
160
401
374
Team No idea
Team No idea #374
Mixed Team of 2 Prime
06:18:43.70
06:18:43.70
36
(165)
Team of 2 Prime
36
Mixed
165
WA
AUS
Catherine Fuller
Jared Faint
Catherine Fuller
Jared Faint
6:40 min/km
01:26:08.00
374
35
139
00:37:56.10
207
24
102
02:11:51.30
507
42
215
01:43:03.20
156
14
70
00:19:45.10
224
22
71
408
354
Team T-Rex Tri Hards
Team T-Rex Tri Hards #354
Mixed Team of 2 Prime
06:22:13.40
06:22:13.40
37
(171)
Team of 2 Prime
37
Mixed
171
WA
AUS
Jo Haworth
Jo Haworth
Jenny Jones
Jenny Jones
6:44 min/km
01:28:46.20
409
38
159
00:40:10.50
280
32
133
01:42:50.90
415
36
183
02:10:32.60
411
35
170
00:19:53.20
233
25
74
420
357
Team The DengBog
Team The DengBog #357
Mixed Team of 2 Prime
06:26:27.50
06:26:27.50
38
(179)
Team of 2 Prime
38
Mixed
179
WA
AUS
Cameron Bossie
Chris Moreton
Cameron Bossie
Chris Moreton
6:48 min/km
01:16:29.50
227
23
76
00:39:38.10
263
30
125
01:38:31.70
366
33
164
02:23:19.60
469
41
197
00:28:28.60
481
42
200
422
375
Team Flower Power
Team Flower Power #375
Mixed Team of 2 Prime
06:26:31.00
06:26:31.00
39
(180)
Team of 2 Prime
39
Mixed
180
WA
AUS
Charlie Trevena
Charlie Trevena
Sarah-Jane Knowles
Sarah-Jane Knowles
6:49 min/km
01:32:47.40
450
41
180
00:46:07.90
397
39
174
01:35:44.30
329
29
148
02:10:57.70
415
36
172
00:20:53.70
281
31
100
452
395
Team Gooseberry Gals
Team Gooseberry Gals #395
Mixed Team of 2 Prime
06:44:08.30
06:44:08.30
40
(192)
Team of 2 Prime
40
Mixed
192
WA
AUS
Louise Peart
Tammy Norregaard
Tammy Norregaard
Louise Peart
7:07 min/km
01:26:35.40
387
36
144
00:35:34.60
141
18
76
01:59:15.60
479
40
208
02:22:54.70
468
40
196
00:19:48.00
231
24
73
462
400
Team Trail blazers
Team Trail blazers #400
Mixed Team of 2 Prime
06:49:29.90
06:49:29.90
41
(196)
Team of 2 Prime
41
Mixed
196
WA
AUS
Ashleigh Dobson
Ashleigh Dobson
Matt Prestage
Matt Prestage
7:13 min/km
01:34:40.90
462
42
187
00:55:25.70
503
46
220
01:38:00.30
359
32
160
02:14:53.30
434
37
180
00:26:29.70
459
40
188
485
402
Team Circadyn
Team Circadyn #402
Mixed Team of 2 Prime
07:13:54.40
07:13:54.40
42
(208)
Team of 2 Prime
42
Mixed
208
WA
AUS
Scott Littlefair
Felicity Millman
Felicity Millman
Scott Littlefair
7:39 min/km
01:29:25.50
421
39
164
00:53:40.40
491
44
214
02:14:54.70
509
43
216
02:07:21.30
394
34
164
00:28:32.50
484
43
201
487
404
Team Isaac n Lloyd
Team Isaac n Lloyd #404
Mixed Team of 2 Prime
07:14:50.30
07:14:50.30
43
(209)
Team of 2 Prime
43
Mixed
209
WA
AUS
Lloyd Jones
Isaac Pereira
Lloyd Jones
Isaac Pereira
7:40 min/km
01:39:41.60
486
45
203
00:50:04.50
463
41
202
01:53:22.50
463
39
200
02:24:06.80
477
43
203
00:27:34.90
468
41
195
498
391
Team TurboToms
Team TurboToms #391
Mixed Team of 2 Prime
07:26:54.30
07:26:54.30
44
(213)
Team of 2 Prime
44
Mixed
213
WA
AUS
Amanda Laing
Amanda Laing
Michael Thomas
Michael Thomas
7:52 min/km
01:38:17.30
481
44
200
00:45:02.70
370
37
163
02:19:54.30
514
44
219
02:20:26.20
458
39
193
00:23:13.80
372
37
147
508
398
Team gruff and dutchie
Team gruff and dutchie #398
Mixed Team of 2 Prime
07:55:30.70
07:55:30.70
45
(217)
Team of 2 Prime
45
Mixed
217
WA
AUS
Gareth Titterington
Marjan Stolte
Marjan Stolte
Gareth Titterington
8:23 min/km
01:45:40.60
511
46
217
00:39:24.40
253
28
121
02:36:10.00
517
45
221
02:23:46.60
475
42
202
00:30:29.10
493
44
205
399
Chris Syme
Chris Syme #399
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Chris Syme
Chris Syme
min/km
392
Team Barking Flowers
Team Barking Flowers #392
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Jess Flower
Jess Flower
Georgina Barker
Georgina Barker
min/km
394
Team Chalk & Cheese
Team Chalk & Cheese #394
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Gabrielle Burong
Gabrielle Burong
Andrew Burong
Andrew Burong
min/km
376
Team VItality7
Team VItality7 #376
Mixed Team of 2 Prime
DNF
DNF
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Calista Benz
Mal Condon
Mal Condon
Calista Benz
min/km
01:36:51.30
474
43
197
00:51:01.30
472
43
206
01:44:11.40
427
38
186
380
Marius Nel
Marius Nel #380
Mixed Team of 2 Prime
Not started
Not started
Team of 2 Prime
Mixed
WA
AUS
Marius Nel
Marius Nel
Marius Nel
min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (56 items)