Act-Belong-Commit Augusta Adventure Fest
8 Nov 2015
Results
Details
 
Contact
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (90 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
State
Country
Run
Swim
Paddle
MTB
Pace
Run
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Swim
O/Pos
C/Pos
G/Pos
Paddle
O/Pos
C/Pos
G/Pos
MTB
O/Pos
C/Pos
G/Pos
TeamRun
O/Pos
C/Pos
G/Pos
2
540
Team U-FIT SOUTHWEST
Team U-FIT SOUTHWEST #540
Male Team of 4 Male
03:53:30.10
03:53:30.10
1
(2)
Team of 4 Male
1
Male
2
WA
AUS
Stuart Caulfield
Kane Freeman
James Duncan
Damon Wilmore
4:07 min/km
00:52:49.70
2
1
2
00:28:04.40
11
6
6
01:00:41.90
3
2
2
01:17:01.20
7
3
5
00:14:52.90
27
3
21
3
520
Team Team SmartStyle
Team Team SmartStyle #520
Male Team of 4 Male
03:59:14.90
03:59:14.90
2
(3)
Team of 4 Male
2
Male
3
WA
AUS
Balinga Pasco
Andrew Donaldson
Matt Coutts
Rowan Brown
4:13 min/km
00:54:34.20
5
2
5
00:23:50.50
2
1
1
01:03:22.80
6
5
5
01:22:18.10
16
5
12
00:15:09.30
34
4
25
5
497
Team The Four Amigos
Team The Four Amigos #497
Male Team of 4 Male
04:06:38.50
04:06:38.50
3
(5)
Team of 4 Male
3
Male
5
WA
AUS
Mitch Thomas
Luke Taylor
Nicholas Pond
Jesse Lawton
4:20 min/km
01:02:39.60
35
10
29
00:28:26.90
13
8
8
01:02:33.60
5
4
4
01:19:01.50
10
4
8
00:13:56.90
11
1
10
7
563
Team D4
Team D4 #563
Male Team of 4 Male
04:07:54.00
04:07:54.00
4
(7)
Team of 4 Male
4
Male
7
WA
AUS
Ben Borrett
Scott Gamble
Daniel Humble
Jeremy Lowe
4:22 min/km
00:57:34.80
11
3
9
00:29:54.00
27
13
14
00:58:44.20
2
1
1
01:25:33.90
22
6
15
00:16:07.10
58
7
39
18
547
Team Smooth Balls
Team Smooth Balls #547
Male Team of 4 Male
04:33:47.70
04:33:47.70
5
(14)
Team of 4 Male
5
Male
14
WA
AUS
Mike Haederle
John Andrews
Darryl Long
Robert Tweddle
4:49 min/km
01:02:38.50
34
9
28
00:27:32.90
6
3
3
01:09:04.30
25
8
15
01:37:15.70
99
21
50
00:17:16.30
100
11
64
20
533
Team Bigole's
Team Bigole's #533
Male Team of 4 Male
04:34:48.20
04:34:48.20
6
(16)
Team of 4 Male
6
Male
16
WA
AUS
Josh Casey
Dom Foster
Scott Chrystal
Stu Helm
4:50 min/km
01:14:33.20
195
41
119
00:28:50.90
17
9
10
01:23:57.80
175
31
83
01:12:02.70
3
1
3
00:15:23.60
40
5
28
23
567
Team Run Fat Boy Run
Team Run Fat Boy Run #567
Male Team of 4 Male
04:36:16.40
04:36:16.40
7
(19)
Team of 4 Male
7
Male
19
WA
AUS
Asher Lindquist
Ben Hedley
Ben Dallin
Mark Wright
4:52 min/km
00:58:36.30
14
5
12
00:32:52.30
80
24
29
01:02:08.40
4
3
3
01:45:38.90
188
38
93
00:17:00.50
87
9
59
28
524
Team The Boys
Team The Boys #524
Male Team of 4 Male
04:38:30.00
04:38:30.00
8
(22)
Team of 4 Male
8
Male
22
WA
AUS
Franky Cousin
Mitchell Badge
Michael Quenby
Matt Howlett
4:54 min/km
01:04:42.20
50
15
40
00:32:47.40
78
23
28
01:31:15.30
278
48
135
01:15:17.30
5
2
4
00:14:27.80
16
2
14
32
536
Team Constantly Inconsistent
Team Constantly Inconsistent #536
Male Team of 4 Male
04:39:57.00
04:39:57.00
9
(24)
Team of 4 Male
9
Male
24
WA
AUS
Craig Beswick
Tim Trew
Ty Stedman
Eli Stops
4:56 min/km
01:10:20.40
138
28
86
00:28:13.70
12
7
7
01:16:15.60
87
17
43
01:28:26.50
32
7
20
00:16:40.80
76
8
54
33
511
Team Bolters
Team Bolters #511
Male Team of 4 Male
04:40:35.70
04:40:35.70
10
(25)
Team of 4 Male
10
Male
25
WA
AUS
Matthew Bowman
Sam McManis
Samuel Maurice
Tim Butler
4:56 min/km
01:03:13.20
43
14
34
00:34:34.00
115
34
42
01:04:11.80
10
7
7
01:39:39.90
125
28
62
00:18:56.80
182
26
113
36
564
Team The exporters
Team The exporters #564
Male Team of 4 Male
04:41:25.10
04:41:25.10
11
(27)
Team of 4 Male
11
Male
27
WA
AUS
Blake Smaniotto
Bailey Hill
Darcy Freeman
Cameron Smith
4:57 min/km
01:02:52.90
39
12
31
00:30:16.60
31
14
15
01:09:19.70
26
9
16
01:38:59.30
117
27
58
00:19:56.60
236
36
141
45
463
Team Jenko 1 2 and 3
Team Jenko 1 2 and 3 #463
Male Team of 4 Male
04:44:07.00
04:44:07.00
12
(33)
Team of 4 Male
12
Male
33
WA
AUS
Kent Jenkinson
Kent Jenkinson
Rob Jenkinson
Mitchell Jenkinson
5:00 min/km
01:00:58.80
25
6
20
00:27:43.30
8
5
5
01:04:02.90
8
6
6
01:53:16.10
274
53
135
00:18:05.90
140
20
90
52
500
Team Sports Medicine Glengarry
Team Sports Medicine Glengarry #500
Male Team of 4 Male
04:49:56.30
04:49:56.30
13
(35)
Team of 4 Male
13
Male
35
WA
AUS
Andrew Stanford
Peter O'Connell
Andrew Hayden
Duncan Sullivan
5:06 min/km
01:13:41.60
181
37
111
00:32:23.30
71
21
26
01:14:33.50
70
13
35
01:29:55.00
39
9
24
00:19:22.90
204
30
129
57
531
Team Busso Boys
Team Busso Boys #531
Male Team of 4 Male
04:51:19.50
04:51:19.50
14
(37)
Team of 4 Male
14
Male
37
WA
AUS
Cam Best
Gary Haggarty
Tony Best
Neil Sinclair
5:08 min/km
01:10:18.50
137
27
85
00:32:46.70
77
22
27
01:14:50.70
74
14
37
01:32:25.90
52
14
32
00:20:57.70
287
45
159
60
558
Team Guiness Monsters 2
Team Guiness Monsters 2 #558
Male Team of 4 Male
04:52:54.20
04:52:54.20
15
(38)
Team of 4 Male
15
Male
38
WA
AUS
Glen Gibson
Bradley Hitchcock
Justin Brown
Andrew Good
5:09 min/km
01:02:10.90
33
8
27
00:35:25.00
136
42
53
01:22:03.20
152
27
71
01:30:16.80
41
10
25
00:22:58.30
363
58
193
68
514
Team Life's Better
Team Life's Better #514
Male Team of 4 Male
04:55:23.60
04:55:23.60
16
(39)
Team of 4 Male
16
Male
39
WA
AUS
Pete Burnheim
Richard Williams
Christopher Marr
J Sparkes
5:12 min/km
01:07:39.30
78
18
51
00:31:17.40
50
17
20
01:21:41.00
148
26
69
01:37:15.10
98
20
49
00:17:30.80
111
13
70
69
582
Team apg Homes
Team apg Homes #582
Male Team of 4 Male
04:56:02.50
04:56:02.50
17
(40)
Team of 4 Male
17
Male
40
WA
AUS
Alex Dearle
Ryan Webb
John O'Sullivan
Stuart Jeffs
5:13 min/km
01:02:39.80
36
11
30
00:27:33.30
7
4
4
01:37:48.80
357
60
174
01:29:24.10
36
8
22
00:18:36.50
167
23
104
79
554
Team DownerandOut
Team DownerandOut #554
Male Team of 4 Male
05:00:19.00
05:00:19.00
18
(44)
Team of 4 Male
18
Male
44
WA
AUS
Paul Girardi
Dan Kitts
Mark Glossop
Mark Weston
5:17 min/km
01:09:26.30
116
25
72
00:35:33.30
140
44
57
01:20:04.10
126
23
62
01:37:44.40
108
23
54
00:17:30.90
112
14
71
81
510
Team The A-Team
Team The A-Team #510
Male Team of 4 Male
05:01:32.60
05:01:32.60
19
(45)
Team of 4 Male
19
Male
45
WA
AUS
Andrew Baylee
Haize Joly
Trevor Tilley
Jason Pontre
5:19 min/km
01:15:21.30
205
44
125
00:27:03.80
4
2
2
01:11:15.30
37
11
20
01:49:58.70
233
49
118
00:17:53.50
131
16
83
83
569
Team Team Schlossgold
Team Team Schlossgold #569
Male Team of 4 Male
05:01:55.90
05:01:55.90
20
(46)
Team of 4 Male
20
Male
46
WA
AUS
Craig Gerrand
Michael Pether
Wade Jarvis
Tim Villa
5:19 min/km
01:14:08.10
190
39
116
00:28:54.90
19
11
12
01:26:32.30
215
40
107
01:30:43.30
43
11
26
00:21:37.30
313
52
172
93
573
Team Just For Fun
Team Just For Fun #573
Male Team of 4 Male
05:04:28.30
05:04:28.30
21
(49)
Team of 4 Male
21
Male
49
WA
AUS
Steve York
Darryl Franklin
Kevin Volek
Christopher Hardy
5:22 min/km
01:12:15.10
162
36
102
00:39:32.50
259
67
112
01:17:28.30
99
18
49
01:37:45.50
109
24
55
00:17:26.90
107
12
69
107
498
Team Beercats
Team Beercats #498
Male Team of 4 Male
05:08:45.10
05:08:45.10
22
(56)
Team of 4 Male
22
Male
56
WA
AUS
Andrew Lardner
Wade Hitchcock
Chester Smith
Aaron May
5:26 min/km
01:13:49.90
183
38
113
00:32:11.20
67
20
24
01:28:15.30
242
43
120
01:36:30.70
88
19
46
00:17:58.00
133
17
84
109
459
Team Isosceles
Team Isosceles #459
Male Team of 4 Male
05:08:47.30
05:08:47.30
23
(57)
Team of 4 Male
23
Male
57
WA
AUS
Kayne Semmens
Gary Kjellgren
Dave Campbell
Kayne Semmens
5:26 min/km
01:16:20.00
224
46
134
00:33:01.20
83
25
30
01:24:04.70
177
32
85
01:37:20.20
101
22
52
00:18:01.20
135
18
86
119
458
Team Albania
Team Albania #458
Male Team of 4 Male
05:12:04.30
05:12:04.30
24
(62)
Team of 4 Male
24
Male
62
WA
AUS
Chris Brown
Ben Murphy
Jamie Bowden
Ben Murphy
5:30 min/km
01:08:49.80
106
23
66
00:34:22.70
112
32
39
01:32:20.30
294
50
142
01:38:27.50
113
25
56
00:18:04.00
138
19
88
120
534
Team Jason's Jokers
Team Jason's Jokers #534
Male Team of 4 Male
05:12:42.10
05:12:42.10
25
(63)
Team of 4 Male
25
Male
63
WA
AUS
Oliver Morell
Geoff Neaves
Peter Liddle
Matt Cruickshank
5:30 min/km
01:08:14.60
90
20
56
00:34:56.70
126
38
47
01:15:17.30
77
15
38
01:50:54.30
246
52
122
00:23:19.20
375
60
195
127
518
Team Bloggendales
Team Bloggendales #518
Male Team of 4 Male
05:15:48.10
05:15:48.10
26
(67)
Team of 4 Male
26
Male
67
QLD
AUS
Brad Bartsch
David Beilken
Mark Turley
Greg Burrow
5:34 min/km
00:58:23.10
12
4
10
00:38:53.00
233
62
98
01:26:56.60
225
41
112
01:48:18.90
218
43
108
00:23:16.50
373
59
194
138
555
Team R&b
Team R&b #555
Male Team of 4 Male
05:18:31.00
05:18:31.00
27
(70)
Team of 4 Male
27
Male
70
WA
AUS
Jake Williams
Ryan Smith
Matthew Ritikis
Simon Noble
5:37 min/km
01:08:17.30
93
21
58
00:35:14.40
134
41
52
01:25:50.30
208
37
102
01:47:46.20
212
42
105
00:21:22.80
303
51
168
150
552
Team The X Men
Team The X Men #552
Male Team of 4 Male
05:21:20.20
05:21:20.20
28
(74)
Team of 4 Male
28
Male
74
WA
AUS
Michael Baldock
Tim Vanderbeek
Mark Webster
Greg Hough
5:40 min/km
01:10:57.40
148
31
92
00:45:38.80
386
78
188
01:19:32.50
119
22
59
01:45:36.00
186
37
91
00:19:35.50
217
32
133
161
525
Team Greg the Stop Sign!
Team Greg the Stop Sign! #525
Male Team of 4 Male
05:23:03.00
05:23:03.00
29
(80)
Team of 4 Male
29
Male
80
WA
AUS
Luke Gregory
Bruce Rudefroth
Craig Grapes
Nick Walls
5:41 min/km
01:27:38.70
399
75
220
00:37:47.10
202
57
85
01:15:30.20
79
16
40
01:43:40.00
162
34
80
00:18:27.00
156
22
99
162
501
Team Who'S Going To Paddle?
Team Who'S Going To Paddle? #501
Male Team of 4 Male
05:23:12.60
05:23:12.60
30
(81)
Team of 4 Male
30
Male
81
WA
AUS
Neil Le Febvre
Tom Le Febvre
Ben Kelly
Dean Adams
5:42 min/km
01:22:55.80
328
68
191
00:38:57.80
238
64
102
01:21:21.70
143
25
68
01:40:30.70
132
29
64
00:19:26.60
209
31
130
163
495
Team 3 BLIND MICE
Team 3 BLIND MICE #495
Male Team of 4 Male
05:23:20.60
05:23:20.60
31
(82)
Team of 4 Male
31
Male
82
WA
AUS
Stuart Hall
Timothy Rowberry
Simone Jespersen
Stefan Norgaard
5:42 min/km
01:17:06.20
238
49
139
00:35:54.80
154
46
62
01:20:17.50
128
24
64
01:46:00.00
194
39
95
00:24:02.10
407
66
206
164
522
Team Four Fellas
Team Four Fellas #522
Male Team of 4 Male
05:23:22.50
05:23:22.50
32
(83)
Team of 4 Male
32
Male
83
WA
AUS
Neil Milligan
Simon Keall
Geoff Dickson
Mark Messenger
5:42 min/km
01:33:39.40
456
80
240
00:37:35.60
198
56
84
01:19:10.40
117
21
57
01:31:35.10
46
12
28
00:21:22.00
302
50
167
184
557
Team Guns for Hire
Team Guns for Hire #557
Male Team of 4 Male
05:28:45.80
05:28:45.80
33
(92)
Team of 4 Male
33
Male
92
WA
AUS
Duncan Dawson
Samuel Keenan
Jacques Ferreira
Jean Ferreira
5:47 min/km
01:19:03.80
276
55
159
00:32:01.40
61
19
22
01:45:35.60
432
72
210
01:32:15.40
51
13
31
00:19:49.60
232
35
140
190
528
Team Stinky Pinkies
Team Stinky Pinkies #528
Male Team of 4 Male
05:29:49.50
05:29:49.50
34
(95)
Team of 4 Male
34
Male
95
WA
AUS
Darren McGrath
Wilson Tucker
James Moles
Marco Moutinho
5:49 min/km
01:09:59.40
134
26
83
00:47:14.40
418
81
204
01:24:11.30
180
33
87
01:49:40.60
227
45
113
00:18:43.80
171
24
108
193
517
Team Rats Toss Bags
Team Rats Toss Bags #517
Male Team of 4 Male
05:30:35.50
05:30:35.50
35
(98)
Team of 4 Male
35
Male
98
WA
AUS
Tom Webster
Greg O'Neill
Andy Medland
Ric Jason
5:49 min/km
01:23:58.20
344
70
198
00:45:56.20
394
79
193
01:25:33.50
197
36
97
01:35:22.10
74
16
41
00:19:45.50
226
33
137
197
532
Team Jason and the Argonauts
Team Jason and the Argonauts #532
Male Team of 4 Male
05:31:29.00
05:31:29.00
36
(101)
Team of 4 Male
36
Male
101
WA
AUS
Yi-jin Kuok
Murray Corp
Alan Morbey
Stephen Hanley
5:50 min/km
01:08:23.10
97
22
61
00:44:17.20
357
74
172
01:29:09.70
248
44
123
01:42:01.30
149
32
75
00:27:37.70
470
72
229
201
538
Team Lost and Found 2015
Team Lost and Found 2015 #538
Male Team of 4 Male
05:32:30.40
05:32:30.40
37
(103)
Team of 4 Male
37
Male
103
WA
AUS
Stuart Preston
James Edwards
Graham Hunt
Adriaan Rootman
5:51 min/km
01:17:26.70
245
50
142
00:34:55.30
124
37
46
01:18:09.70
108
20
54
01:59:58.30
340
63
169
00:22:00.40
326
54
175
202
730
TEAM Collier
TEAM Collier #730
Male Team of 4 Male
05:32:38.00
05:32:38.00
38
(104)
Team of 4 Male
38
Male
104
WA
AUS
Matt Collier
Chris Walker
Paul Cochrane
Jason Avery
5:51 min/km
01:20:48.00
303
60
172
00:35:56.60
155
47
63
01:25:58.30
210
39
104
01:49:55.80
232
48
117
00:19:59.30
237
37
142
203
559
Team Must beat Adam
Team Must beat Adam #559
Male Team of 4 Male
05:32:41.70
05:32:41.70
39
(105)
Team of 4 Male
39
Male
105
WA
AUS
Tom Ferguson
Simon Hazeldine
Mike Babon
Samuel Cunneen
5:52 min/km
01:18:40.10
271
52
155
00:29:41.80
24
12
13
01:43:31.80
418
67
202
01:45:09.70
181
36
89
00:15:38.30
45
6
31
206
523
TEAM The Bomboras
TEAM The Bomboras #523
Male Team of 4 Male
05:33:25.10
05:33:25.10
40
(106)
Team of 4 Male
40
Male
106
WA
AUS
Justin Chandler
Martin Kuhn
Martin Kuhn
Matthew Kraski
5:52 min/km
01:10:24.50
140
29
88
00:34:18.00
109
31
38
01:25:50.80
209
38
103
01:57:31.60
318
62
160
00:25:20.20
437
69
218
210
496
Team Smart Arnold DSMJ
Team Smart Arnold DSMJ #496
Male Team of 4 Male
05:34:36.80
05:34:36.80
41
(108)
Team of 4 Male
41
Male
108
WA
AUS
Daniel Lewis
Mark Smith
Matthew Evans
Joel Lewis
5:54 min/km
01:25:14.10
364
74
206
00:36:44.30
171
51
72
01:10:49.20
35
10
19
02:02:47.10
360
69
184
00:19:02.10
185
27
116
211
509
Team Blood Sweat and Beers
Team Blood Sweat and Beers #509
Male Team of 4 Male
05:35:10.90
05:35:10.90
42
(109)
Team of 4 Male
42
Male
109
WA
AUS
Matt Neesham
Julian Trezise
Lloyd King
Justin Carucci
5:54 min/km
01:11:54.40
158
35
99
00:34:29.90
113
33
40
01:35:57.70
330
55
160
01:49:53.10
231
47
116
00:22:55.80
361
57
191
215
562
Team Mac1
Team Mac1 #562
Male Team of 4 Male
05:35:40.80
05:35:40.80
43
(112)
Team of 4 Male
43
Male
112
WA
AUS
Mark Taylor
Kent Vollprecht
Paul Byrne
Steve Parry
5:55 min/km
01:11:25.60
156
34
98
00:28:53.20
18
10
11
01:30:10.10
262
47
129
02:02:34.00
359
68
183
00:22:37.90
354
56
188
220
529
Team WSC Team 2
Team WSC Team 2 #529
Male Team of 4 Male
05:36:24.90
05:36:24.90
44
(114)
Team of 4 Male
44
Male
114
WA
AUS
Matt Cureton
Mark Sampson
Goran Stajic
Aaron Black
5:55 min/km
01:18:01.00
256
51
146
00:30:33.20
37
15
16
03:14:46.60
00:33:04.10
503
80
245
221
527
Team WC Team1
Team WC Team1 #527
Male Team of 4 Male
05:36:25.10
05:36:25.10
45
(115)
Team of 4 Male
45
Male
115
WA
AUS
Alistair Park
Craig Bell
John Taylor
Leon Felton
5:55 min/km
01:03:12.20
42
13
33
00:34:44.90
119
35
43
01:47:01.80
439
74
214
01:50:10.20
236
50
120
00:21:16.00
297
47
164
222
530
Team WC Team3
Team WC Team3 #530
Male Team of 4 Male
05:36:25.50
05:36:25.50
46
(116)
Team of 4 Male
46
Male
116
WA
AUS
Ray Smithers
Michael Warren
Paul Deegan
Lyndon Brieffies
5:56 min/km
01:08:12.80
88
19
54
00:41:44.80
310
70
138
01:35:00.50
319
53
154
01:33:51.60
63
15
37
00:37:35.80
512
81
248
224
570
Team Ocean Grown abalone
Team Ocean Grown abalone #570
Male Team of 4 Male
05:36:39.30
05:36:39.30
47
(117)
Team of 4 Male
47
Male
117
WA
AUS
Sam Henry
Mitch Lynn
Mark Wall
Tom Annabelle
5:56 min/km
01:18:54.70
273
53
157
00:35:00.00
127
39
48
01:29:51.70
255
45
126
01:53:34.90
278
54
137
00:19:18.00
198
29
126
226
502
Team Team K
Team Team K #502
Male Team of 4 Male
05:37:09.70
05:37:09.70
48
(118)
Team of 4 Male
48
Male
118
WA
AUS
Duncan Abbs
Ross Williams
Jared Graves
Lachlan Spicer
5:56 min/km
01:28:47.60
411
76
222
00:40:45.60
292
69
129
01:25:04.90
192
35
94
01:41:47.60
146
31
73
00:20:44.00
276
44
155
228
508
Team Morley Mongrels
Team Morley Mongrels #508
Male Team of 4 Male
05:37:27.70
05:37:27.70
49
(120)
Team of 4 Male
49
Male
120
WA
AUS
Scott Browne
Cameron Halvorson
Michael Doyle
Mark Richards
5:57 min/km
01:20:51.80
304
61
173
00:44:29.80
363
75
176
01:24:38.20
185
34
90
01:47:19.30
208
41
102
00:20:08.60
242
40
145
247
503
Team Go CASS
Team Go CASS #503
Male Team of 4 Male
05:41:27.60
05:41:27.60
50
(124)
Team of 4 Male
50
Male
124
WA
AUS
Campbell Anderson
Adam B Butler
Simon Stanton
Steven Jackson
6:01 min/km
01:11:24.60
155
33
97
00:46:20.00
401
80
198
01:44:10.90
426
70
207
01:36:00.00
82
17
44
00:23:32.10
387
61
199
[1]
2
Page 1 of 2 (90 items)