Alcoa Mandurah Island Challenge
4 Oct 2015
Results
Details
 
Contact
4km Run
6km Run
12km Run
21km Run
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (68 items)
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
(Net Time)
Cat Pos
(Gen Pos)
Net Time
Category
Cat Pos
Gender
Gen Pos
Team
Pace
1
150
Aldo SCASSERRA
Aldo SCASSERRA #150
Male 13+
00:53:02.72
00:53:02.72
(Finished)
1
(1)
Finished
13+
1
Male
1
4:25 min/km
2
151
Anthony SCASSERRA
Anthony SCASSERRA #151
Male 13+
00:55:41.06
00:55:41.06
(Finished)
2
(2)
Finished
13+
2
Male
2
4:38 min/km
3
182
Michael TAYLOR
Michael TAYLOR #182
Male 13+
00:56:24.23
00:56:24.23
(Finished)
3
(3)
Finished
13+
3
Male
3
4:42 min/km
4
210
Greg STRACHAN
Greg STRACHAN #210
Male 13+
00:57:53.33
00:57:53.33
(Finished)
4
(4)
Finished
13+
4
Male
4
4:49 min/km
5
250
Chris TANTI
Chris TANTI #250
Male 13+
00:59:56.49
00:59:56.49
(Finished)
5
(5)
Finished
13+
5
Male
5
4:59 min/km
6
168
Jessica TRINDER
Jessica TRINDER #168
Female 13+
01:00:25.39
01:00:25.39
(Finished)
1
(1)
Finished
13+
1
Female
1
Team Trinder
5:02 min/km
7
29
Ats ELMI
Ats ELMI #29
Male 13+
01:00:56.55
01:00:56.55
(Finished)
6
(6)
Finished
13+
6
Male
6
5:04 min/km
8
263
Peter RASMUSSEN
Peter RASMUSSEN #263
Male 13+
01:01:50.01
01:01:50.01
(Finished)
7
(7)
Finished
13+
7
Male
7
Alcoa
5:09 min/km
9
360
David James
David James #360
Male 13+
01:02:23.65
01:02:23.65
(Finished)
8
(8)
Finished
13+
8
Male
8
5:11 min/km
10
7
Bevan WILLIAMS
Bevan WILLIAMS #7
Male 13+
01:02:35.64
01:02:35.64
(Finished)
9
(9)
Finished
13+
9
Male
9
5:12 min/km
11
227
Sharon DAVIS
Sharon DAVIS #227
Female 13+
01:05:26.55
01:05:26.55
(Finished)
2
(2)
Finished
13+
2
Female
2
5:27 min/km
12
152
Adrienne RICHARDSON
Adrienne RICHARDSON #152
Female 13+
01:06:14.69
01:06:14.69
(Finished)
3
(3)
Finished
13+
3
Female
3
5:31 min/km
13
369
Jess Michelson
Jess Michelson #369
Female 13+
01:07:36.50
01:07:36.50
(Finished)
4
(4)
Finished
13+
4
Female
4
5:38 min/km
14
111
Katie ADAMS
Katie ADAMS #111
Female 13+
01:08:09.98
01:08:09.98
(Finished)
5
(5)
Finished
13+
5
Female
5
5:40 min/km
15
8
Jessica SANKEY
Jessica SANKEY #8
Female 13+
01:08:17.70
01:08:17.70
(Finished)
6
(6)
Finished
13+
6
Female
6
5:41 min/km
16
49
Chris FELTON
Chris FELTON #49
Male 13+
01:09:04.63
01:09:04.63
(Finished)
10
(10)
Finished
13+
10
Male
10
5:45 min/km
17
296
Ben HOFFMAN
Ben HOFFMAN #296
Male 13+
01:09:08.80
01:09:08.80
(Finished)
11
(11)
Finished
13+
11
Male
11
Mandurah Bootcamp
5:45 min/km
18
363
Vincent Stefan
Vincent Stefan #363
Male 13+
01:10:06.49
01:10:06.49
(Finished)
12
(12)
Finished
13+
12
Male
12
5:50 min/km
19
55
Emerald KERR
Emerald KERR #55
Female 13+
01:10:30.31
01:10:30.31
(Finished)
7
(7)
Finished
13+
7
Female
7
5:52 min/km
20
172
Lynette MILNE
Lynette MILNE #172
Female 13+
01:11:13.48
01:11:13.48
(Finished)
8
(8)
Finished
13+
8
Female
8
5:56 min/km
21
355
Renee Cullen
Renee Cullen #355
Female 13+
01:12:00.71
01:12:00.71
(Finished)
9
(9)
Finished
13+
9
Female
9
6:00 min/km
22
76
Sandra WHARERAU
Sandra WHARERAU #76
Female 13+
01:12:39.86
01:12:39.86
(Finished)
10
(10)
Finished
13+
10
Female
10
Secret Rocky Runners
6:03 min/km
23
306
Terri WILLIS
Terri WILLIS #306
Female 13+
01:12:56.29
01:12:56.29
(Finished)
11
(11)
Finished
13+
11
Female
11
6:04 min/km
24
361
Phillis Suzanne
Phillis Suzanne #361
Female 13+
01:13:13.97
01:13:13.97
(Finished)
12
(12)
Finished
13+
12
Female
12
6:06 min/km
25
362
Alex Maxwell
Alex Maxwell #362
Male 13+
01:13:16.33
01:13:16.33
(Finished)
13
(13)
Finished
13+
13
Male
13
6:06 min/km
26
262
Fran SHIPP
Fran SHIPP #262
Female 13+
01:13:37.21
01:13:37.21
(Finished)
13
(13)
Finished
13+
13
Female
13
Alcoa
6:08 min/km
27
215
Adele MCSEVNEY
Adele MCSEVNEY #215
Female 13+
01:13:43.50
01:13:43.50
(Finished)
14
(14)
Finished
13+
14
Female
14
6:08 min/km
28
251
Steve WRIGHT
Steve WRIGHT #251
Male 13+
01:14:05.36
01:14:05.36
(Finished)
14
(14)
Finished
13+
14
Male
14
6:10 min/km
29
24
Melanie CROFT
Melanie CROFT #24
Female 13+
01:16:01.90
01:16:01.90
(Finished)
15
(15)
Finished
13+
15
Female
15
6:20 min/km
30
118
Lydia BURNETTE
Lydia BURNETTE #118
Female 13+
01:16:24.03
01:16:24.03
(Finished)
16
(16)
Finished
13+
16
Female
16
6:22 min/km
31
371
Roz Thompson
Roz Thompson #371
Female 13+
01:18:01.06
01:18:01.06
(Finished)
17
(17)
Finished
13+
17
Female
17
6:30 min/km
32
93
Leah LAWLER
Leah LAWLER #93
Female 13+
01:18:09.10
01:18:09.10
(Finished)
18
(18)
Finished
13+
18
Female
18
6:30 min/km
33
303
Cameron TWIGG
Cameron TWIGG #303
Male 13+
01:18:57.31
01:18:57.31
(Finished)
15
(15)
Finished
13+
15
Male
15
6:34 min/km
34
107
Jesse VANDERSNOEK
Jesse VANDERSNOEK #107
Male 13+
01:19:23.29
01:19:23.29
(Finished)
16
(16)
Finished
13+
16
Male
16
Mandurah Bootcamp
6:36 min/km
35
273
Maura GEOGHEGAN
Maura GEOGHEGAN #273
Female 13+
01:19:57.05
01:19:57.05
(Finished)
19
(19)
Finished
13+
19
Female
19
6:39 min/km
36
86
Joanne WOODING
Joanne WOODING #86
Female 13+
01:22:00.85
01:22:00.85
(Finished)
20
(20)
Finished
13+
20
Female
20
6:50 min/km
37
253
Bob LUCAS
Bob LUCAS #253
Male 13+
01:22:18.06
01:22:18.06
(Finished)
17
(17)
Finished
13+
17
Male
17
6:51 min/km
38
238
Cynthia GRAHAM
Cynthia GRAHAM #238
Female 13+
01:23:01.06
01:23:01.06
(Finished)
21
(21)
Finished
13+
21
Female
21
6:55 min/km
39
239
Chamaine WILLING
Chamaine WILLING #239
Female 13+
01:23:01.53
01:23:01.53
(Finished)
22
(22)
Finished
13+
22
Female
22
6:55 min/km
40
264
Belinda JOHNS
Belinda JOHNS #264
Female 13+
01:24:15.44
01:24:15.44
(Finished)
23
(23)
Finished
13+
23
Female
23
7:01 min/km
41
48
Fiona FELTON
Fiona FELTON #48
Female 13+
01:25:24.44
01:25:24.44
(Finished)
24
(24)
Finished
13+
24
Female
24
7:07 min/km
42
298
Andrea WHITE
Andrea WHITE #298
Female 13+
01:25:43.01
01:25:43.01
(Finished)
25
(25)
Finished
13+
25
Female
25
7:08 min/km
43
229
Vanessa LIEBENBERG
Vanessa LIEBENBERG #229
Female 13+
01:25:43.56
01:25:43.56
(Finished)
26
(26)
Finished
13+
26
Female
26
7:08 min/km
44
120
Lauren NETTO
Lauren NETTO #120
Female 13+
01:26:29.77
01:26:29.77
(Finished)
27
(27)
Finished
13+
27
Female
27
7:12 min/km
45
170
Lesleigh TRINDER
Lesleigh TRINDER #170
Female 13+
01:29:21.67
01:29:21.67
(Finished)
28
(28)
Finished
13+
28
Female
28
Team Trinder
7:26 min/km
46
85
Stephanie WOODING
Stephanie WOODING #85
Female 13+
01:29:47.14
01:29:47.14
(Finished)
29
(29)
Finished
13+
29
Female
29
7:28 min/km
47
11
Caitie LANCASTER
Caitie LANCASTER #11
Female 13+
01:30:06.77
01:30:06.77
(Finished)
30
(30)
Finished
13+
30
Female
30
7:30 min/km
48
158
Peter RUDLAND
Peter RUDLAND #158
Male 13+
01:30:45.20
01:30:45.20
(Finished)
18
(18)
Finished
13+
18
Male
18
7:33 min/km
49
278
Holly WHITNEY-WYLDE
Holly WHITNEY-WYLDE #278
Female 13+
01:31:10.09
01:31:10.09
(Finished)
31
(31)
Finished
13+
31
Female
31
Secret Rocky Runners
7:35 min/km
50
216
Chelsie HENDERSDON
Chelsie HENDERSDON #216
Female 13+
01:31:36.82
01:31:36.82
(Finished)
32
(32)
Finished
13+
32
Female
32
7:38 min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (68 items)