Swimming WA OWS 1718 #10 - Mandurah
5 Mar 2018
Results
Details
 
Contact
500m Swim
1.25km Swim
2.5km Swim
5km Swim
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
Category Results
Gender Results
All Results
Advanced
[1]
2
Page 1 of 2 (93 items)
Fav
Pos
Race No
Share
Name
Name
Time
Time
Cat Pos
(Gen Pos)
Category
Cat Pos
Time Behind Cat
Gender
Gen Pos
Team
Pos In Team
State
Country
Points
Pace
1
962
Jye JENSEN
Jye JENSEN #962
Male Under 18
00:15:18.6
00:15:18.6
1
(1)
Under 18
1
Male
1
Bunbury Swim Club
1
Western Australia
AUS
10
12:14 min/km
2
610
Tahlia JENSEN
Tahlia JENSEN #610
Female Open (18-34)
00:16:07.8
00:16:07.8
1
(1)
Open (18-34)
1
Female
1
Bunbury Swim Club
2
Western Australia
AUS
10
12:54 min/km
3
954
Alec DAVISON
Alec DAVISON #954
Male Under 18
00:16:54.9
00:16:54.9
2
(2)
Under 18
2
00:01:36.3
Male
2
Western Australia
AUS
8.75
13:31 min/km
4
625
Ashlin TRAEGER
Ashlin TRAEGER #625
Female Under 15
00:17:25.3
00:17:25.3
1
(2)
Under 15
1
Female
2
Rockingham Swim Club
1
Western Australia
AUS
10
13:56 min/km
5
958
Mark DROPULICH
Mark DROPULICH #958
Male Under 15
00:17:45.5
00:17:45.5
1
(3)
Under 15
1
Male
3
Western Australia
AUS
10
14:12 min/km
6
950
Zachariah BEANEY
Zachariah BEANEY #950
Male Under 18
00:17:56.2
00:17:56.2
3
(4)
Under 18
3
00:02:37.6
Male
4
Thornlie Swim Club
1
Western Australia
AUS
7.5
14:20 min/km
7
957
Thomas DREVERMAN
Thomas DREVERMAN #957
Male Under 15
00:17:56.6
00:17:56.6
2
(5)
Under 15
2
00:00:11.1
Male
5
Southshore Swim Club
1
Western Australia
AUS
8.75
14:21 min/km
8
963
Luka KALUGIN
Luka KALUGIN #963
Male Under 15
00:18:53.0
00:18:53.0
3
(6)
Under 15
3
00:01:07.5
Male
6
Western Australia
AUS
7.5
15:06 min/km
9
311
Sana BROTHERSON
Sana BROTHERSON #311
Female Under 18
00:19:00.0
00:19:00.0
1
(3)
Under 18
1
Female
3
Western Australia
AUS
10
15:12 min/km
10
986
Cody ZAMBON
Cody ZAMBON #986
Male Under 15
00:19:01.4
00:19:01.4
4
(7)
Under 15
4
00:01:15.9
Male
7
Peel Aquatic Swim Club
1
Western Australia
AUS
6.25
15:13 min/km
11
673
Claire EMERY
Claire EMERY #673
Female Under 15
00:19:17.8
00:19:17.8
2
(4)
Under 15
2
00:01:52.5
Female
4
Riverton Aquanauts
1
Western Australia
AUS
8.75
15:26 min/km
12
955
Kayla DAWSON
Kayla DAWSON #955
Female Under 15
00:19:35.8
00:19:35.8
3
(5)
Under 15
3
00:02:10.5
Female
5
South Lake Dolphins
1
Western Australia
AUS
7.5
15:40 min/km
13
949
Michael BAKER
Michael BAKER #949
Male Under 15
00:19:40.9
00:19:40.9
5
(8)
Under 15
5
00:01:55.4
Male
8
Western Australia
AUS
5
15:44 min/km
14
613
Brae LANDSBOROUGH
Brae LANDSBOROUGH #613
Female Under 15
00:19:57.5
00:19:57.5
4
(6)
Under 15
4
00:02:32.2
Female
6
Southshore Swim Club
2
Western Australia
AUS
6.25
15:58 min/km
15
995
Marni CLOETE
Marni CLOETE #995
Female Under 15
00:20:17.0
00:20:17.0
5
(7)
Under 15
5
00:02:51.7
Female
7
Breakers WA Swim Club
1
Western Australia
AUS
5
16:13 min/km
16
973
Sylas PHILLIPS
Sylas PHILLIPS #973
Male Under 15
00:20:25.1
00:20:25.1
6
(9)
Under 15
6
00:02:39.6
Male
9
Broome Barracudas Amateur Swim Club
1
Western Australia
AUS
3.75
16:20 min/km
17
980
Tobias TYLER
Tobias TYLER #980
Male Under 18
00:20:28.3
00:20:28.3
4
(10)
Under 18
4
00:05:09.7
Male
10
Thornlie Swim Club
2
Western Australia
AUS
6.25
16:22 min/km
18
967
Ty LANDSBOROUGH
Ty LANDSBOROUGH #967
Male Under 15
00:20:32.9
00:20:32.9
7
(11)
Under 15
7
00:02:47.4
Male
11
Southshore Swim Club
3
Western Australia
AUS
2.5
16:26 min/km
19
624
Erica THOMAS
Erica THOMAS #624
Female Legends (35-49)
00:20:33.7
00:20:33.7
1
(8)
Legends (35-49)
1
Female
8
Western Australia
AUS
10
16:26 min/km
20
998
Ethan DAWSON
Ethan DAWSON #998
Male Under 15
00:20:49.9
00:20:49.9
8
(12)
Under 15
8
00:03:04.4
Male
12
South Lake Dolphins
2
Western Australia
AUS
1.25
16:39 min/km
21
611
Josie KLINGBERG
Josie KLINGBERG #611
Female Under 15
00:20:50.5
00:20:50.5
6
(9)
Under 15
6
00:03:25.2
Female
9
Southshore Swim Club
4
Western Australia
AUS
3.75
16:40 min/km
22
609
Taleisha HURFORD
Taleisha HURFORD #609
Female Under 15
00:20:57.1
00:20:57.1
7
(10)
Under 15
7
00:03:31.8
Female
10
Thornlie Swim Club
3
Western Australia
AUS
2.5
16:45 min/km
23
619
Beth RANKIN
Beth RANKIN #619
Female Under 15
00:21:14.4
00:21:14.4
8
(11)
Under 15
8
00:03:49.1
Female
11
Western Australia
AUS
1.25
16:59 min/km
24
970
Brett MATTERS
Brett MATTERS #970
Male Legends (35-49)
00:21:43.2
00:21:43.2
1
(13)
Legends (35-49)
1
Male
13
Western Australia
AUS
10
17:22 min/km
25
620
Matilda RICHINGS
Matilda RICHINGS #620
Female Under 15
00:22:21.7
00:22:21.7
9
(12)
Under 15
9
00:04:56.4
Female
12
Bunbury Swim Club
3
Western Australia
AUS
0
17:53 min/km
26
983
Neville WHITE
Neville WHITE #983
Male Super Legends (50+)
00:22:32.7
00:22:32.7
1
(14)
Super Legends (50+)
1
Male
14
Western Australia
AUS
10
18:02 min/km
27
981
Jouke VAN WAAS
Jouke VAN WAAS #981
Male Under 15
00:22:46.5
00:22:46.5
9
(15)
Under 15
9
00:05:01.0
Male
15
Rockingham Swim Club
2
Western Australia
AUS
0
18:13 min/km
28
989
Amber BEE
Amber BEE #989
Female Legends (35-49)
00:22:51.9
00:22:51.9
2
(13)
Legends (35-49)
2
00:02:18.2
Female
13
Busselton Swim Club
1
Western Australia
AUS
8.75
18:17 min/km
29
975
Tom RANKIN
Tom RANKIN #975
Male Under 15
00:22:52.3
00:22:52.3
10
(16)
Under 15
10
00:05:06.8
Male
16
Central Aquatic Swim Club
1
Western Australia
AUS
0
18:17 min/km
30
947
Hayden ALCORN
Hayden ALCORN #947
Male Under 15
00:22:57.5
00:22:57.5
11
(17)
Under 15
11
00:05:12.0
Male
17
Mandurah Swim Club
1
Western Australia
AUS
0
18:22 min/km
31
312
Aria BROTHERSON
Aria BROTHERSON #312
Female Under 15
00:23:05.5
00:23:05.5
10
(14)
Under 15
10
00:05:40.2
Female
14
Western Australia
AUS
0
18:28 min/km
32
974
Russell PRICE
Russell PRICE #974
Male Legends (35-49)
00:23:06.8
00:23:06.8
2
(18)
Legends (35-49)
2
00:01:23.6
Male
18
Western Australia
AUS
8.75
18:29 min/km
33
996
Amelie CUMMINS
Amelie CUMMINS #996
Female Under 15
00:23:16.1
00:23:16.1
11
(15)
Under 15
11
00:05:50.8
Female
15
Kwinana Swim Club
1
Western Australia
AUS
0
18:36 min/km
34
961
Finlay HAYES
Finlay HAYES #961
Male Under 15
00:23:23.0
00:23:23.0
12
(19)
Under 15
12
00:05:37.5
Male
19
Peel Aquatic Swim Club
2
Western Australia
AUS
0
18:42 min/km
35
953
Stephen CUMMINS
Stephen CUMMINS #953
Male Legends (35-49)
00:23:26.5
00:23:26.5
3
(20)
Legends (35-49)
3
00:01:43.3
Male
20
Kwinana Swim Club
2
Western Australia
AUS
7.5
18:45 min/km
36
964
Yuta KATO
Yuta KATO #964
Male Open (18-34)
00:23:31.4
00:23:31.4
1
(21)
Open (18-34)
1
Male
21
Western Australia
AUS
0
18:49 min/km
37
623
Natalie STEVENSON
Natalie STEVENSON #623
Female Super Legends (50+)
00:23:34.2
00:23:34.2
1
(16)
Super Legends (50+)
1
Female
16
Mandurah Swim Club
2
Western Australia
AUS
10
18:51 min/km
38
615
Jody MACKEY
Jody MACKEY #615
Female Legends (35-49)
00:23:37.4
00:23:37.4
3
(17)
Legends (35-49)
3
00:03:03.7
Female
17
Western Australia
AUS
7.5
18:53 min/km
39
603
Elizabeth EPPEN-VAN DER AA
Elizabeth EPPEN-VAN DER AA #603
Female Under 15
00:23:37.9
00:23:37.9
12
(18)
Under 15
12
00:06:12.6
Female
18
Peel Aquatic Swim Club
3
Western Australia
AUS
0
18:54 min/km
40
977
Daniel RUNECKLES
Daniel RUNECKLES #977
Male Under 18
00:23:51.1
00:23:51.1
5
(22)
Under 18
5
00:08:32.5
Male
22
Western Australia
AUS
5
19:04 min/km
41
1000
Emily DREMEL-GALVEZ
Emily DREMEL-GALVEZ #1000
Female Under 15
00:23:57.2
00:23:57.2
13
(19)
Under 15
13
00:06:31.9
Female
19
Mt Barker Swim Club
1
Western Australia
AUS
0
19:09 min/km
42
618
Karen POTTS
Karen POTTS #618
Female Legends (35-49)
00:23:58.8
00:23:58.8
4
(20)
Legends (35-49)
4
00:03:25.1
Female
20
Western Australia
AUS
0
19:11 min/km
43
626
Melissa TUCKER
Melissa TUCKER #626
Female Open (18-34)
00:24:20.3
00:24:20.3
2
(21)
Open (18-34)
2
00:08:12.5
Female
21
Western Australia
AUS
8.75
19:28 min/km
44
622
Kai SPENCER
Kai SPENCER #622
Female Under 15
00:24:37.0
00:24:37.0
14
(22)
Under 15
14
00:07:11.7
Female
22
Western Australia
AUS
0
19:41 min/km
45
310
Anna BROTHERSON
Anna BROTHERSON #310
Female Legends (35-49)
00:24:50.4
00:24:50.4
5
(23)
Legends (35-49)
5
00:04:16.7
Female
23
Western Australia
AUS
5
19:52 min/km
46
991
Cheryle BLAND
Cheryle BLAND #991
Female Legends (35-49)
00:24:51.5
00:24:51.5
6
(24)
Legends (35-49)
6
00:04:17.8
Female
24
Western Australia
AUS
0
19:53 min/km
47
614
Holly MACKEY
Holly MACKEY #614
Female Under 15
00:25:09.1
00:25:09.1
15
(25)
Under 15
15
00:07:43.8
Female
25
Western Australia
AUS
0
20:07 min/km
48
309
Mozhan HOSSEINIGHANE
Mozhan HOSSEINIGHANE #309
Female Under 15
00:25:31.9
00:25:31.9
16
(26)
Under 15
16
00:08:06.6
Female
26
Western Australia
AUS
0
20:25 min/km
49
971
Teppei MISHIMA
Teppei MISHIMA #971
Male Open (18-34)
00:25:35.2
00:25:35.2
2
(23)
Open (18-34)
2
00:02:03.8
Male
23
Western Australia
AUS
0
20:28 min/km
50
985
Tristan WOOD
Tristan WOOD #985
Male Open (18-34)
00:25:53.6
00:25:53.6
3
(24)
Open (18-34)
3
00:02:22.2
Male
24
Northam Swim Club
1
Western Australia
AUS
7.5
20:42 min/km
[1]
2
Page 1 of 2 (93 items)